URODA I ZDROWIE

Polecane gry towarzyskie Alexander dla dorosłych

1 października 2019, dodał: pinkmause

Jesień to czas kiedy dni stają się coraz krótsze i ciemniejsze. Najlepszym sposobem na rozjaśnienie pochmurnej aury za oknem jest zabawa z rodziną lub przyjaciółmi. To właśnie jesienne i zimowe wieczory są najlepszą okazją do miłego spędzenia czasu, poznania się nawzajem, a może również do odkrycia swoich ukrytych zdolności i talentów?

Rodzi się jednak pytanie: czy w dzisiejszym świecie, pełnym gier komputerowych i indywidualnych przyjemności można jeszcze spędzić czas w gronie najbliższych przy wspólnej zabawie? Odpowiedź jest tylko jedna: OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! Wystarczą do tego jedynie gry towarzyskie. Obecnie gry planszowe powracają na salony, stając się nieodłącznym elementem imprez i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. W tej kategorii znajdziemy głównie gry imprezowe i rozrywkowe, zaprojektowane z myślą o dobrej zabawie. Towarzyskie wyzwania i quizzy, gry logiczne oraz gry skojarzeniowe to idealny pomysł na wspólny wieczór. Jeśli szukacie dobrej rozrywki na weekendową imprezę, zabawę w gronie przyjaciół i udany wieczór towarzyski polecamy gry dla dorosłych polskiego wydawcy gier – marki Alexander.

Gry towarzyskie to gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Jest to fantastyczny pomysł na niebanalne spotkanie z grupą przyjaciół, bowiem wieczory ze znajomymi są idealną okazją do wspólnej rozrywki. Towarzyskie gry planszowe są modne od wielu sezonów i na dobre powróciły do łask, stąd oferta gier planszowych także dla dorosłych stale się powiększa.

Jest to świetna okazja do urozmaicania spotkań towarzyskich, ożywiania imprez czy zabawy w gronie znajomych, przyjaciół czy rodziny. Z reguły są wykorzystywane jako atrakcja, element dopełnienia czy urozmaicenia imprezy. W momencie, w którym z każdej strony jesteśmy otoczeni technologią i używamy jej na co dzień w szkole, pracy czy domu, czasami aż chce się od niej trochę odpocząć. Wtedy właśnie wkraczają różnego rodzaju gry planszowe lub karciane, które pozwalają nam na chwilę odsapnąć, a także oderwać się od codziennych obowiązków. Podczas wspólnej gry możemy zawierać sojusze, wspierać swoją drużynę lub w trakcie zdrowej rywalizacji robić wszystko, aby udało się nam zwyciężyć daną partię gry. Ten czas w grupie pozwala nam także pobudzić swój mózg i rozwijać go np. ćwicząc logiczne myślenie, budowanie strategii, a także szybkie liczenie. Oprócz zabawy, gry towarzyskie mają jeszcze więcej zalet. Wpływają na przykład na nasze samopoczucie. Radość z dobrej zabawy, spędzanie czasu w grupie ulubionych osób, oderwanie się od codzienności – obowiązków czy zmartwień, skutkuje przypływem pozytywnej energii oraz pozwala nam się zrelaksować.

W towarzystwie można zagrać w najróżniejsze gry planszowe, które pozwolą lepiej poznać uczestników, wspólnie wykonywać trudne zadania, rozwiązywać zagadki czy po prostu dobrze się bawić, bowiem gry planszowe towarzyskie mogą przybierać najróżniejsze formy. Przeważnie są to gry karciane polegające na odpowiadaniu na pytania czy rozwiązywaniu trudnych zagadek. Są jednak także bardziej złożone towarzyskie gry planszowe, w których gra może toczyć się naprawdę długo. Jeśli wspólnie z przyjaciółmi poszukujecie sposobu na nietuzinkową rozrywkę we wspólnym gronie, gry planszowe marki Alexander będą bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. Warto proponować grę w karty czy planszówki naszym znajomym, by dzięki nim spędzić fajnie czas i urozmaicić standardowe spotkania.

I tu może pojawić się problem – jaką grę planszową wybrać? Inne nadają się bowiem na imprezę towarzyską, inne na spotkanie w grupie zapalonych miłośników quizów, a jeszcze inne – dla par czy małżeństw. Decyzja nie jest prosta, bo oferta gier Alexander jest naprawdę bogata i kusi przeróżnymi planszówkami w ciekawych wydaniach. Aby pomóc Wam w dokonaniu właściwego wyboru przedstawiamy nasze zestawienie najlepszych gier planszowych towarzyskich Alexander dla dorosłych.

Gimatriks

Tutaj liczą się słowa! Nie będziesz mógł się oderwać! Gimatriks to wyjątkowa GRA SŁOWNA, w której wygrywa ten, kto… NAJLEPIEJ LICZY! Literom nadano wartości liczbowe, zatem układaj słowa tak, aby ich wartość odpowiadała wylosowanym liczbom. Bądź kreatywny i szukaj takich słów, za które zgarniesz jak najwięcej punktów.

Oto prawdziwa gimnastyka dla mózgu zmuszająca do aktywności obie jego półkule! Jesteś gotowy podjąć to wyzwanie? Jeśli tak, to szykuj się na tęgie główkowanie! Gra wydana została w pudełku z solidnej, litej tektury, a sama okładka posiada elegancką fakturę płótna.

Zawartość opakowania: kostki z literami (144 szt.), kostki z cyframi (72 szt.), kostki „znak równości” (36 szt.), woreczek na literki (1 szt.), woreczek na cyferki (1 szt.), klepsydra (1 szt.), notes (1 szt.), instrukcja.

Wiek graczy od: 12 lat
Liczba graczy: 1-6
Liczba elementów: 257

 

Słowo Daję – Wersja Familijna

 

Czy jesteście gotowi na ekscytującą grę słów? Sprawdźcie czy myślicie podobnie i czy wasza wyobraźnia powędruje w tym samym kierunku. Używając tylko jednego wyrazu musicie naprowadzić swoją drużynę na słowo klucz. Myślcie szybko i błyskotliwie. Pamiętajcie, że to co wypowiadacie może zostać wykorzystane przez waszych przeciwników! Oni również próbują odgadnąć dokładnie to samo hasło. Uważajcie zatem. By przez przypadek nie podsunąć im wygranej na tacy.

Zawartość opakowania: kolorowa kostka, 165 kart, notes, 100 żetonów, klepsydra, pionek, podstawka do pionka, plansza, instrukcja

Wiek graczy od: 11 lat
Liczba graczy: 3+
Liczba elementów: 272

Opowieści Dziwnej Treści

Wyjątkowa gra wyobraźni, pozwalająca na snucie najbardziej fantazyjnych opowieści. W zestawie znajdziemy 9 dużych kości z pitogramami.
Każdy z graczy będzie musiał wpleść w swoją opowieść wyrzucone przez siebie obrazki. Nie muszą mieć one dosłownego znaczenia, możemy wykorzystać ich
symboliczne konotacje lub wywołane nimi skojarzenia. Dodatkowym uatrakcyjnieniem są 24 karty z 144 tytułami filmów i książek, o których będzie można opowiedzieć wplatając w opowieść symbole wyrzucone na kościach.

Zawartość opakowania: dwustronne karty (24 szt.), plansza (1 szt.), duże kości (9 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 7 lat
Liczba graczy: 2-4
Liczba elementów: 35

Gdybyś Był…

Przezabawna gra z pazurem, w której możemy lepiej poznać swoich bliskich, jak i samych siebie. W rozgrywce trzeba jedynie ujawnić swój światopogląd typując trafnie kim lub czym byliby nasi współgracze w alternatywnym świecie. Każdy z graczy otrzymuje po pięć kart odpowiedzi (z numerami od 1 do 5) oraz po 3 żetony do obstawiania stopnia pewności naszej odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy gry zastanawiają się, która wersja odpowiedzi najlepiej pasuje do pytanego rywala. Odpowiedź, która pojawia się najczęściej jest poprawna – ci, którzy jej udzielili posuwają się w stronę mety. Sekwencję zdarzeń powtarza się w każdej rundzie. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze na metę.

Zawartość opakowania: plansza, 8 pionków, 165 dwustronnych kart z pytaniami , 40 kart odpowiedzi, 24 żetony do obstawiania, tarcza losująca ze strzałką, instrukcja

Wiek graczy od: 12 lat
Liczba graczy: 3-8 os
Liczba elementów: 240

Prawda czy Wyzwanie

Śmiała gra towarzyska dla odważnych. Gracze stają w obliczu wyzwań i muszą zmierzyć się z trudnymi pytaniami. Przygotuj się na ekscytującą zabawę ze swoimi przyjaciółmi, pełną szaleństw i wyzwań. Czekają cię zwariowane zadania, zaskakujące pytania, trudne decyzje, mnóstwo śmiechu i zabawnych sytuacji.
SZCZEROŚĆ, ODWAGA, ZABAWA!
Wyjątkowa jakość wykonania produktu.

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), klepsydra (1 szt.), pionki drewniane (6 szt.), karty dwustronne „Prawda”(55 szt.),  karty dwustronne „Wyzwanie”(55 szt.), karty dwustronne „Dla odważnych”(55 szt.), żetony (80 szt.), znaczniki drewniane (18 szt.), kostka (1 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 13 lat
Liczba graczy: 121
Liczba elementów: 272

Pantomima HOT

Gorąca gra imprezowa, dla tych którzy cenią sobie dobrą zabawę i pikantny humor. W zestawie kart znajdziemy także odważniejsze, dwuznaczne hasła, które należy przekazać swojej drużynie bez użycia słów. Jedyne narzędzia jakimi dysponujemy to gesty i mowa ciała – swojego … lub ciała rywala. Dotarcie na metę jest pozornie proste, ale na drodze do zwycięstwa stoi UNIKATOWA PLANSZA, na której toczy się rozgrywka. Uczestnicy nieustannie modyfikują wygląd ścieżki oraz wpływają swoimi odpowiedziami na położenie pionka przeciwnika. Możecie być pewni jednego – do wygranej doprowadzi was tylko wielka trójka: ŚMIAŁOŚĆ, WYOBRAŹNIA I TAKTYKA!
Wyjątkowa jakość wykonania! Wspaniałe rekwizyty.

Zawartość opakowania: plansza (1 szt.), klepsydra (2 szt.), drewniane pionki (4 szt.), karty MARIONETKA (15 szt.), karty z hasłami (150 szt.), kolorowa kostka (1 szt.), tablica suchościerlana (1 szt.), mazak (1 szt.), drewniane kolorowe znaczniki (15 szt.), instrukcja

Wiek graczy od: 18 lat
Liczba graczy: 121
Liczba elementów: 191

 

Dobra gra planszowa to taka, która łączy w sobie atrakcyjną rozgrywkę, ciekawą grafikę, mnogość rozwiązań i nieograniczony wiek. Można powiedzieć, że to klasyki wśród gier. Ważne jest jednak dopasowanie gry do uczestników, bo nie każda gra planszowa będzie dla każdego interesująca. Ważne, by wybrać coś, co zaangażuje możliwie najwięcej uczestników, całą rodzinę lub przyjaciół, i z której każdy będzie czerpał przyjemność. Gry Alexander dla dzieci i dorosłych to ogromny wybór bardzo zróżnicowanych propozycji, wśród których można znaleźć towarzyskie rozgrywki, gry planszowe nastawione na przewidywanie czy też strategiczne, wymagające wytężenia umysłu planowania. Wśród gier rodzinnych hitem są kooperacyjne, w których wszyscy członkowie muszą ze sobą współpracować, by gra potoczyła się pomyślnie. Obecnie modne są także gry będące połączeniem planszówek z grami karcianymi oraz innymi gadżetami, np. figurkami.

Gry planszowe, szczególnie takie, które mogą się poszczycić przyjazną dla oka grafiką, coraz częściej stają się sposobem na spędzanie czasu ze znajomymi lub alternatywą dla oglądania telewizji podczas wolnych wieczorów. Lekkie ćwiczenie umysłu połączone z radością i przyjemnością wydaje się być sposobem na idealny relaks. Gry planszowe to także bestsellery na domówkach i spotkaniach towarzyskich. Bez gier nie odbywa się żadna dobra impreza i tylko taką z odpowiednim zasobem gier można uznać za udaną. Jest to również świetny pomysł na integrację, ponieważ gry wymagają komunikacji, zwłaszcza gry planszowe, a przecież nikt nie lubi przegrywać. Firma Alexander oferuje szeroki wybór gier i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wybierać można z dziesiątek przeróżnych tytułów o różnych tematach i długości gry. Możliwość znalezienia gry na każdym poziomie trudności pozwala wziąć w niej udział wszystkim członkom rodziny lub zaplanować przyjemny wieczór w gronie znajomych, bez względu na wiek. Gry planszowe towarzyskie Alexander z pewnością ożywią każde przyjęcie.

Gry towarzyskie Alexander są uniwersalne – na imprezę, na podróż, na zwykły wieczór. Marka oferuje różne gry towarzyskie na imprezę i inne okazje, a także do grania na co dzień. Wyróżniają się one oryginalnym designem i starannym wykonaniem, a to bardzo istotne, jeśli chodzi o przyjemność płynącą z gry. Wysokiej jakości wykonanie sprawia, że gry planszowe towarzyskie Alexander pozostają piękne i funkcjonalne na dłużej, a także stanowią niebanalny pomysł na prezent. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem marki Alexander i wyboru ulubionych gier.

Polecamy: www.alexander.com.pl

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Katering z Warszawy
Kiedyś korzystałam z gotowych zestawów cateringowych na obiad, ale jak mam więcej czasu...
Kod rabatowy 50zł w Dutch House
Obecnie w dutch house mają wyprzedaż do -70%, ale jak patrzę na...
Choroba lokomocyjna
Okropna przypadłość, ja miałam ją do ok. 25. roku życia...
Zabawa - odgadnij reklamę (produkt …
Każdy jogurt (poza słodzonym) wspiera odporność bo zawiera dobre bakterie:)