Pokój dla nastolatka – na jakie meble się zdecydować?

28 lipca 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Urządzanie pokoju dla nastolatka to nie lada wyzwanie. Musi być nie tylko praktycznie i wygodnie, ale też modnie i stylowo. Wybór mebli z pozoru może wydawać się bardzo prosty, często jednak okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Ważne, żeby decyzję podejmować kolektywnie i wraz z samym zainteresowanym wybrać kierunek i styl szyty na miarę jego potrzeb.

Pokój dla nastolatka

Najpierw baza, potem reszta, czyli młodzieżowy must have

W pierwszej kolejności warto zrobić listę absolutnych must have” młodzieżowej przestrzeni. Co powinno się na takiej liście znaleźć? Przede wszystkim wygodne łóżko w odpowiednich rozmiarach, składające się ze stelaża, który zapewni wentylację materaca. Dzieci w wieku nastoletnim znaczącą ilość czasu spędzają w pozycji siedzącej – czy to w szkolnej ławce, czy z telefonem w ręku. Możliwość odpoczynku i regeneracji jest dla nich niezwykle istotna.

Kolejny ważny element wystroju pokoju dla nastolatka to biurko. Do niego obowiązkowo wygodne krzesło i niezbędne oświetlenie. Z uwagi na wiek, młodzież w swoich czterech ścianach potrzebuje także półek na książki i inne drobiazgi. Dobrym wyborem będą półki nad lub obok biurka, tak, aby dziecko miało do nich wygodny dostęp. Być może warto rozważyć biurko-regał? Przyda się również pojemna szafa oraz komody z dużymi szufladami, tak, żeby były w stanie pomieścić wszystkie nastoletnie pomysły na stylizacje. 

Z tak solidną bazą, następny krok to już tylko uzupełnianie pokoju nastolatka o detale, czyli (prawie) sama przyjemność!

Mówisz masz – nieskończone możliwości aranżacji

Nie od dziś wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. Ta zasada sprawdza się także podczas urządzania pokoju dla nastolatka. Warto, w porozumieniu i po konsultacji z dzieckiem, spersonalizować pokój odpowiednio dobranymi dodatkami. Powinny być zarazem praktyczne i modne. Pufy to jeden z elementów, z którego ucieszą się zarówno młode dziewczyny, jak i chłopcy. A może fotel uszak? Sprawdzi się szczególnie w neutralnych lub skandynawskich przestrzeniach.

Wszelkie kontenery, skrzynki i boksy do przechowywania drobiazgów, nowoczesne lampy. Wygodna i praktyczna będzie na pewno szafka nocna, stojąca obok łóżka.

Dla dziewcząt strzałem w dziesiątkę powinna okazać się toaletka. Jeśli zaś nie cała toaletka to lustro, które można powiesić na ścianie. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od konkretnych wymagań.

W którym kierunku pójść, jeśli chodzi o styl?

Ile dzieci, tyle osobowości, dlatego warto wybrać miejsce, które posiada zarówno meble młodzieżowe klasyczne, uniwersalne, jak i stylizowane w konkretnym kierunku. Meblik pod określeniem YOUNG oferuje całe serie ciekawych aranżacji młodzieżowego pokoju. Znajdzie się tutaj coś dla fanów militariów, star treka czy eterycznych różowo-białych klimatów. Warto wsłuchać się w potrzeby swojej młodzieży i przy użyciu dopasowanych mebli, stworzyć jej komfortową i niebanalną przestrzeń.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...