Poduszka ortopedyczna – czym są poduszki ortopedyczne?

25 marca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Sen w znacznym stopniu wpływa na codzienne funkcjonowanie, regenerację organizmu, a także zdrowie. Jednym ze sposobów wspomagania snu jest zakup poduszki ortopedycznej, która w znacznym stopniu zmniejsza bóle kręgosłupa (zwłaszcza szyjnego), zapewnia wygodę i komfort w nocy oraz sprawia, że rano można wstać zrelaksowanym.

poduszka ortopedyczna

Czym charakteryzują się poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne mają specjalne wyprofilowanie, dzięki czemu zapewnione jest odpowiednie ułożenie kręgosłupa, a przede wszystkim odcinka szyjnego. Wyjątkowy kształt sprawia, że mięśnie przykręgosłupowe są odciążone, a tym samym lepiej regenerują się w nocy w trakcie snu. Dodatkowo poduszki ortopedyczne mają idealną wysokość dla człowieka. Na stronie https://www.valde.pl/poduszki-ortopedyczne/do-spania znajduje się szeroki wybór poduszek ortopedycznych. Warto zaznaczyć, że poduszki marki Valde wykonane są z najwyższej jakości pianki Memory, która zapamiętuje kształt, a więc reaguje na ludzką temperaturę i ciężar ciała. Po zwolnieniu nacisku pianka powraca do swojego pierwotnego kształtu. Pianka Memory bardzo dobrze absorbuje także wstrząsy i wibracje. Marka Valde jest w Polsce prekursorem, jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne. Wszystkie produkty firma produkuje w naszym kraju. W ofercie marki można znaleźć także poduszki do siedzenia: http://valde.pl/poduszki-ortopedyczne/poduszki-do-siedzenia/

Dlaczego warto wybrać poduszkę ortopedyczną do spania?

Poduszki ortopedyczne mają wiele właściwości prozdrowotnych, a do najważniejszych korzyści można zakwalifikować:

  • zapewniają właściwe podparcie szyi, ramion, kręgosłupa,
  • umożliwiają osiągnięcie prawidłowej i zdrowej pozycji snu,
  • odciążają mięśnie przykręgosłupowe w odcinku szyjnym,
  • zwiększają komfort, zapewniają poczucie relaksu,
  • pozwalają na usunięcie napięć. 

Poduszki ortopedyczne polecane są wszystkim, a szczególnie osobom z zespołami bólowymi kręgosłupa, zaburzeniami snu, bezdechem sennym, chrapaniem, bólami głowy i szyi. 

Poduszki ortopedyczne do siedzenia – idealne dla każdego

W nocy świetnie sprawdza się poduszka ortopedyczna do spania, natomiast w ciągu dnia poduszka ortopedyczna do siedzenia, która jest polecana dla osób wykonujących pracę biurową (także zdalną), dla mężczyzn z problemem przerośniętej prostaty, osób z bólami kręgosłupa oraz różnymi schorzeniami. Poduszki ortopedyczne do siedzenia można położyć na fotelu, krześle, stołku i korzystać na co dzień. Taka poduszka wzmacnia mięśnie grzbietu i kręgosłupa, a także pomaga w rehabilitacji i zapewnia odpowiednią pracę mięśni. Właśnie dlatego poduszka ortopedyczna do siedzenia to doskonały wybór dla każdej osoby, której zależy na własnym zdrowiu. 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wirus RSV
Dzieci mają słabą odporność, nam też w tym wieku przyplątywały się choroby...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Niech brat patrzy na charakter, bo są różne kobiety, ale jeśli nie jest materialistką...
Znane pary - wzór do naśladowania?…
Akurat dziś portale plotkarskie donoszą o rozwodzie takiej idealnej do niedawna pary aktorskiej......
Łączenie różnych marek farb do włos…
To trochę ryzykowne, bo to chemiczne mieszanki... Ja bym wolała osobno je rozrobić...