Poduszka na kręgosłup – jak zdrowo spać? Innowacyjna prozdrowotna poduszka enVy®

19 lutego 2016, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Young happy smiling woman waking up

Czy podczas snu można zadbać o swoje zdrowie i urodę? Jak to możliwe? Jeśli rano po całej nocy i tak budzisz się z bólem kręgosłupa szyjnego to czas pomyśleć nad komfortem snu i poszukać przyczyny takiego stanu. Z pomocą przychodzą nam konstruktorki innowacyjnej poduszki prozdrowotnej enVy®, poniżej prezentujemy wywiad z twórczyniami enVy® Paniami KATHY YOUNG-KEEFE i KIM RENTON z Kanady.

 

photo_Kim-Kathy

 

 Więcej poczytasz na stronie www.enVyPillow.eu 

 

Poduszka enVy® wspiera kręgosłup szyjny i starania Anti-Aging

Czy zastanawiasz się jak dbać o skórę twarzy w nocy? Czy myślisz o tym każdego ranka, kiedy widzisz w lustrze świeże zagniecenia, zmarszczki na policzku, na którym spałaś? Nie wystarczy krem, jeśli uciskacie i zaginacie skórę śpiąc na boku.

Bóle pleców, barków i kręgosłupa szyjnego miewa siedmiu na dziesięciu mieszkańców globu. Jeśli budzisz się z bólem szyi, sztywnością karku, uczuciem bolesnego napięcia w ramionach, drętwieniem…. oznaczać to może, że Twój materac, a przede wszystkim poduszka są nieodpowiednie.

poduszki ency

Szczególnie dla kondycji kręgosłupa szyjnego ma znaczenie na czym śpisz i w jakiej pozycji.

Proponujemy Poduszkę enVy®.

Jak zrodził się pomysł na stworzenie poduszki Anti-Aging ?

Lata pracy i doświadczeń w medycynie estetycznej, przeciwstarzeniowej oraz poważna choroba i operacja kręgosłupa jednej z nas, skłoniły nas do zaprojektowania poduszki enVy® dla poprawy zdrowia, samopoczucia, urody i utrzymania młodego wyglądu.

Czy przy obecnie dostępnej szerokiej gamie zabiegów i metod medycyny estetycznej, tylu wspaniałych kremach, serum, wybór poduszki może mieć znaczenie dla młodego wyglądu twarzy?

Absolutnie tak. Mimo podawania Botoxu i innych wypełniaczy, stosowania najlepszych kremów na noc, poddawania się innym zabiegom estetycznym, widziałyśmy tysiące pacjentów z nawracającymi zmarszczkami na twarzach i asymetrycznymi zagnieceniami, będącymi rezultatem ugniatania twarzy każdej nocy przez poduszkę.

ppp

Pozornie zdrowy sen ich postarzał!

Czy to znaczy, że niektóre zmarszczki powstają, gdy śpimy?

Możemy rozpoznać dwa podstawowe typy zmarszczek: mimiczne i senne.

Zmarszczki mimiczne pojawiają się i pogłębiają w wyniku wyrażania emocji, mimiki twarzy, czyli skurczu mięśni twarzy, i są to: zmarszczki międzybrwiowe, poziome linie na czole i „kurze łapki” w kącikach oczu.

#1 Expression lines

Zagniecenia senne, które z upływem czasu zamieniają się w trwałe zmarszczki nie mają nic wspólnego z ekspresją twarzy, grymasami, śmiechem, lecz są spowodowane wielokrotnym spłaszczaniem i zgniataniem twarzy przez poduszkę podczas snu.

#4hand test

Jak powstają zmarszczki senne?

Nacisk głowy ważącej 4-5kg, ściskanie, wciskanie delikatnych tkanek twarzy w poduszkę oraz przesuwanie i rozciąganie tkanek spowodowane tarciem, to dwa rodzaje sił, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu zmarszczek sennych.

Aby łatwiej zrozumieć mechanizm powstawiania zmarszczek sennych, spójrzmy na zdjęcia. Naciskając, przesuwając skórę twarzy własną dłonią imitujemy ucisk i przesuwanie skóry przez poduszkę podczas snu.

pod2

Gdy jesteśmy bardzo młodzi to poranne zagniecenia znikają z twarzy bardzo szybko. Wraz z upływem lat skóra staje się mniej jędrna, mniej elastyczna, bo traci kolagen i zagniecenia powoli stają się trwałymi zmarszczkami sennymi.

Jak rozpoznać zmarszczki senne?

Lekarz specjalista zawsze rozpozna, na którym boku śpi pacjentka czy pacjent. To widać po zmarszczkach sennych. Są to wyraźne linie, pionowe lub ukośne i najczęściej są asymetryczne, tzn. znacząco bardziej lub wyłącznie widoczne po lewej lub prawej stronie twarzy.

Każdy z nas ma ulubioną pozycję do spania, ma „ulubiony bok” do spania. Najczęściej widoczne są linie skośne na czole, czasem na policzku wzdłuż nosa lub nad górną wargą.

 

sleep lines 2 arrows and circlesSleep lines 1 with circles

Jak uchronić twarz przed zmarszczkami sennymi?

„Aby uniknąć tego przedwczesnego starzenia śpijcie na plecach” radzili specjaliści medycyny estetycznej tacy, jak amerykański dermatolog dr Samuel Stegman (który jako pierwszy rozpoznał i wprowadził termin „zmarszczki senne”).

Tymczasem, aż 75% z nas woli spać na boku, pojawiła się więc potrzeba stworzenia poduszki, która nie uciskałaby twarzy i jednocześnie pozwalała spać na boku.

Teraz możemy zaproponować rozwiązanie – Aby zapobiec zmarszczkom sennym mamy wybór, śpijmy wyłącznie na plecach lub na poduszce enVy®.

aa

before after enVy pillow joanne

 

A może jeszcze rozwiązaniem byłoby spanie bez poduszki?

Spanie bez poduszki jest absolutnie niedobrym pomysłem, bo kręgosłup szyjny nie będzie mógł odpocząć, pozostanie w napięciu. Fizjologiczne, prawidłowe wygięcie kręgosłupa szyjnego, czyli lordoza, nie będzie niczym podparta, ani śpiąc na plecach, ani na boku. Mięśnie i więzadła kręgosłupa szyjnego będą się cały czas napinać.

pani w różowej koszulce na poduszcze

Skoro w łóżku spędzamy 1/3 naszego dorosłego życia, zatem od tego jak i na czym śpimy zależy nasze samopoczucie i zdrowie kręgosłupa.

Czym wyróżnia się kanadyjska Poduszka enVy®?

Zacznijmy od podstawowego zadania dla poduszki. Właśnie to poduszka ma szalenie istotny wpływ na ułożenie ciała podczas snu.

pod3

Poduszka enVy® jest ergonomicznie wyprofilowana, pozwalając na prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego, daje odpowiednie wsparcie dla głowy, szyi i barków. Warto podkreślić, że każda poduszka enVy® posiada dwa poziomy wsparcia szyi do wyboru.

Poduszka enVy® ma działanie przeciwstarzeniowe, czyli anti-aging, jest tak ukształtowana, aby minimalizować kontakt twarzy z poduszką i chronić delikatne tkanki twarzy przed zagnieceniami.

Poduszka enVy® wykonana jest z wysokiej jakości pianki LuxFeelTM pamiętającej swój kształt.

Materiały, z którego zrobiona jest Poduszka enVy® i powłoczka są hipoalergiczne i antybakteryjne, co jest istotne dla osób z cerą wyjątkowo skłonną do podrażnień lub alergików.

pooooo

Jak działa poduszka enVy®, jak jej używać?

Podkreślmy, że poduszka enVy® przeznaczona jest dla osób śpiących zarówno na plecach jak i na boku.

Kładąc się na plecach, należy umieścić głowę (potylicę) prosto w centralnym punkcie „sweet spot” z wytłoczonymi guzkami, które zapewniają cyrkulację powietrza, a ergonomicznie wyprofilowane boki poduszki enVy® pozwolą na optymalne ułożenie głowy i kręgosłupa z lekkim naciągnięciem szyi. Efekt otulenia głowy pozwala na utrzymanie głowy i szyi w prawidłowej pozycji i zapobiega obracaniu głowy.

Przekręcając się na bok, głowa powinna nadal pozostać w centralnej części poduszki. Odczuwalne będzie podparcie szyi i głowy, z jednoczesnym zminimalizowaniem kontaktu delikatnej skóry twarzy z poduszką, a to dzięki uformowaniu poduszki w kształcie litery „V” podobnego do skrzydeł motyla. Faktycznie leżąc na boku głowa jest nieco inaczej ułożona niż na zwykłej poduszce.

Jak spać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak już mówiłyśmy, nie śpijmy bez poduszki i unikajmy spania w pozycji na brzuchu, bo to najgorsza pozycja dla kręgosłupa, jak i dla twarzy. Najkorzystniejsze pozycje to spanie na wznak lub na boku.

Eksperci radzą, aby leżąc na boku umieszczać zwykłą małą poduszkę między kolanami, dla odciążenia bioder i kręgosłupa. Z kolei śpiąc na plecach powinniśmy kłaść zwykłą poduszkę pod kolana, aby odciążyć kręgosłup lędźwiowy.

Poduszka enVy® jest już w powłoczce, czy można zmienić?

Dodatkowo wyposażyłyśmy poduszkę enVy® w luksusowo gładką powłoczkę, dopasowaną do kształtu poduszki, wykonaną ze 100%-owej tkaniny bambusowej. Bambus ma właściwości antybakteryjne, tkanina jest oddychająca, i niezwykle miękka dla skóry.

Wszystko to zapewnia komfortowy i regenerujący sen, aby wyglądać i czuć się dobrze w godzinach porannych!

Radzimy używać tę dopasowaną bambusową powłoczkę, którą łatwo się pierze i prasuje.

Kto powinien używać poduszki enVy®?

enVy® jest dla Niej i dla Niego, a więc krótko: „dla Każdego”.

Poduszka enVy® jest zalecana przez wielu specjalistów (ortopedów, fizykoterapeutów, masażystów itp.) jako „prozdrowotna”, natomiast jako metoda anti-aging rekomendowana jest przez lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów, kosmetologów.

Osoby, które długo pracują w pozycji siedzącej np. przed komputerem, bardzo często rano budzą się z bólem szyi, sztywnością karku, uczuciem bolesnego napięcia w ramionach, drętwieniem. Jednym z najprostszych rozwiązań może być zmiana poduszki i pozycji ułożenia głowy i szyi w czasie snu. Proponujemy Poduszkę enVy®.

Pamiętajmy, że 8 godzin spędzonych w łóżku, to czas regeneracji. I wielkie ma znaczenie na czym śpisz i w jakiej pozycji.

Czy warto zainwestować w enVy®?

Poduszka enVy® jest tak zaprojektowana by chronić inwestycje w urodę, efekty zabiegów chirurgii plastycznej i dermatologii estetycznej. Poduszka enVy® jest idealna w procesach gojenia po zabiegach estetycznych w obrębie twarzy oraz aby przedłużyć efekty działania tych zabiegów jak: podanie wypełniaczy skóry, nici liftingujące, zabiegi laserowe, stomatologiczno-ortodontyczne zabiegi estetyczne.

Ponadto pamiętajmy, że powinniśmy sypiać regularnie, tzn. co dziennie około 7-8 godzin, więc bez wątpienia poduszka to jeden z tych przedmiotów w domu, który jest najdłużej użytkowany w czasie całej doby, i w dużej mierze odpowiedzialny za nasze samopoczucie rano i przez cały dzień.

A więc wydanie pieniędzy, raz na parę lat lub inaczej co 5.840 godzin użytkowania poduszki wydaje się być dobrą transakcją, abyśmy wstawali rano zregenerowani i wypoczęci.

Większość klientów, która pokochała wygodę enVy® nie wyobraża sobie spania w podróży na hotelowych poduszkach. Dlatego każda poduszka enVy® jest zapakowana przez nas w piękny satynowy brązowy worek. I łatwo zarzucisz worek na ramię i włożysz do samochodu lub zrolujesz enVy® w niewielkich rozmiarów wałek, który z łatwością zmieści się w walizce.

Poduszki enVy są do nabycia w sklepie internetowym www.enVyPillow.eu

enVy logo PL

facePolub nas na Facebooku

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Poduszka na kręgosłup – jak zdrowo spać? Innowacyjna prozdrowotna poduszka enVy®

  1. avatar Madlen6 pisze:

    Prawidłowa poduszka ,to pół sukcesu do zdrowego kręgosłupa .Noszę się z zamiarem kupna takiej poduszki ,bo chcę prawidłowo wypoczywać w czasie snu .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...