Podróż poślubna wśród raf koralowych – poradnik snorkingu dla zakochanych

7 listopada 2018, dodał: Redakcja

Zawsze fascynowały Was programy o podmorskich stworzeniach? Wyjedźcie w podróż poślubną w miejsce, w którym będziecie mogli zrealizować swoje marzenia! Na początek polecamy snorking – podpowiadamy, jak zacząć tę niesamowitą podwodną przygodę!

Czym jest snorkelling?

Snorking (zwany również snorkellingiem) to jedna z najprostszych form podglądania podwodnego świata, idealna dla początkujących. Osoba nurkująca ma jedynie maskę i fajkę, a na nogach płetwy. Aktywność polega na pływaniu z twarzą tuż pod powierzchnią wody, co umożliwia podglądanie morskiego życia.

Snurkować może każdy, bez względu na płeć czy wiek. Nie są potrzebne żadne uprawnienia, szkolenia ani umiejętności. Po prostu zakładamy na siebie sprzęt i… zanurzamy się w wodę! Często snorkelling jest wstępem do bardziej zaawansowanych technik nurkowania. Nic dziwnego – w podwodnym świecie naprawdę łatwo jest się zakochać.Podróż poślubna z taką atrakcją na pewno będzie niezapomniana!

Gdzie można uprawiać snorking?

Jednymi z najpopularniejszych miejsc, w których można snorkować, są Grecja, Chorwacja, Egipt, Turcja, Cypr i Tajlandia. Warto jednak spróbować tej aktywności wszędzie, gdzie pozwala na to przejrzystość wody – nigdy nie wiecie, co zobaczycie pod powierzchnią!

Być może marzy Wam się inny miesiąc miodowy? Relaks na rajskiej wyspie czy rafting górską rzeką i trekking w Himalajach? Czyli podróż poślubna romantycznie lub aktywnie!

Jak wybrać sprzęt do snorkingu?

Sprzęt do snorkellingu to tak naprawdę ABC nurkowania, same podstawowe elementy: płetwy, maska i rurka. Porządny zestaw można kupić już za ok. 200 zł (100 zł za płetwy, 100 zł za pakiet maska+rurka) – a wrażenia z podglądania podwodnego świata są bezcenne!

Maska do snorkellingu – jak wybrać?

Maski są najczęściej wykonywane ze szkła hartowanego, odpornego na uderzenia i chroniącego oczy, oraz z silikonowego kołnierza. Szyby w masce mogą być jednolite, dzielone lub panoramiczne. Dobra maska do snorkingu zapewnia szeroki kąt widzenia, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Musi szczelnie przylegać do twarzy, w innym razie nie jest w stanie pełnić swojej funkcji.

Kiedy kupujesz maskę do snorkingu, koniecznie ją przymierz. Nie zakładaj jednak paska na głowę, jedynie przyciśnij maskę do twarzy i się schyl, sprawdzając czy maska przysysa się na tyle, żeby od razu nie odpaść. Tylko w ten sposób jesteś w stanie sprawdzić, czy właściwie przylega do głowy!

Następnie załóż pasek i zobacz, czy aby na pewno czy kołnierz maski przylega dokładnie w każdym miejscu. Zwróć uwagę na nos – nie powinien on dotykać czubka maski (może to utrudniać oddychanie, a wręcz całkowicie je uniemożliwić w razie zalania).

Rurka do snorkingu – jaką kupić?

Najczęściej fajkę (rurkę) montuje się po lewej stronie maski. Aby móc swobodnie przez nią oddychać, powinna mieć średnicę 2 cm oraz ok. 35 cm długości. Z jednej strony fajka jest zakończona ustnikiem, z drugiej zaworkiem, który blokuje wlew wody w razie zbyt głębokiego zanurzenia.

Każda fajka musi mieć zapinkę, za pomocą której można regulować miejsce jej przymocowania do reszty maski. Jest to ważne, gdyż w czasie snorkellingu rurka nie powinna wystawać więcej niż 5-8 cm ponad powierzchnię wody. W innym razie ryzykujemy, że oddychanie będzie utrudnione i odejmie nam przyjemność z całej zabawy!

Jakie płetwy do snorkellingu wybrać?

Płetwy nie są co prawda koniecznym elementem sprzętu do snorkowania, ale znacznie ułatwiają przemieszczanie się na powierzchni wody. Dla początkujących odpowiednie będą płetwy paskowe, produkowane w kilku podstawowych rozmiarach: S, M, L, XL.

Jak łatwo zauważyć, są to rozmiary o szerszym zakresie niż tradycyjne rozmiary butów. Dlatego też nie przejmujcie się, że nie są do końca dopasowane do Waszych stóp. Ważne: lepiej, żeby płetwy były nieco za duże niż nieco za małe.

Przymierzając płetwy, koniecznie ubierzcie na stopy buty nurkowe.

Co jeszcze może się przydać podczas snorkowania?

W momencie, gdy pokochacie już snorkowanie i postanowicie wypłynąć na głębsze wody, przydadzą Wam się też dodatkowe akcesoria. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o piankowych kombinezonach, które ułatwiają unoszenie się na powierzchni. Wybierzcie te tworzone specjalnie dla tej aktywności – są lżejsze niż kombinezony do nurkowania.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...