URODA I ZDROWIE

Podróż autokarem a choroba lokomocyjna

29 czerwca 2020, dodał: Redakcja

Przetrwanie podróży z chorobą lokomocyjną to dla wielu osób duże wyzwanie. Szczególnie, gdy dolegliwości są bardzo uciążliwe i odczuwane przez całą podróż. Nieco inaczej przebiega podróż własnym samochodem, gdy podróżujący w zasadzie w każdym momencie może zatrzymać się, pooddychać świeżym powietrzem, odpocząć. Zupełnie inaczej jest w przypadku podróży busem, pociągiem lub samolotem. Już sama myśl o podróży takimi środkami transportu wywołuje poczucie strachu i niepewności. Jak przygotować się na podróż mikrobusem, busem lub autokarem? Czy można zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej? Zapraszamy do lektury.

WAKACJE

Przygotowanie do podróży

Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną musisz odpowiednio przygotować się do podróży. Przed wyjazdem odpocznij, wyśpij się i zjedz lekki posiłek. Unikaj napojów gazowanych. Zrezygnuj ze spożywania alkoholu oraz palenia papierosów. Pamiętaj także o tym, aby odpowiednio przygotować się do podróży. Przede wszystkim zażyj tabletki łagodzące dolegliwości choroby lokomocyjnej. Spakuj do bagażu podręcznego torebki foliowe, w razie nudności i wymiotów podczas podróży.

Wyprawa busem z chorobą lokomocyjną wcale nie musi być straszna! Podczas podróży zwróć uwagę na kilka kwestii. Usiądź przodem do kierunku jazdy. Patrz do przodu i skup uwagę na jednym punkcie. Nie patrz na drzewa, przemijające obiekty, budynki.  Najlepiej, jeśli usiądziesz na miejscach, znajdujących się z dala od osi kół – w przeciwnym razie mocniej będziesz odczuwać trzęsienie, co może wzmocnić dolegliwości.

Zastosowanie się do tych kilku wskazanych powyżej rad, pozwoli Ci złagodzić, a nawet całkiem wyeliminować nudności.

Przewóz osób – udogodnienia zapewniające komfort podróży

Dalekobieżna podróż busem lub autokarem może być przyjemna nawet dla osób z chorobą lokomocyjną. Aktualnie na rynku jest ogrom firm oferujących wynajem autobusów o wysokim standardzie. Nowoczesne autokary mające na pokładzie szereg udogodnień zapewniają komfort nawet podczas wielogodzinnych podróży. Tylko z takich powinniśmy korzystać aby wycieczka była komfortowa, miła i bezpieczna oraz aby zmniejszyć ryzyko niepożądanych objawów naszego organizmu.

Teks przygotowany we współpracy z: Royal Bus – wynajem busów Kraków

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

jakie buty męskie wybrać
Dla dzieciaków polecam klapki na lato. My ostatnio zamówiliśmy kilka par na https://butymodne.pl/klapki-dla-dzieci-c25956.html wybraliśmy...
Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)