URODA I ZDROWIE

Planujesz zakup materaca? Poznaj kluczowe aspekty wyboru dobrego materaca

22 września 2020, dodał: Redakcja

Kupno nowego materaca to poważna sprawa, znacznie wpływająca na komfort Twojego snu i w konsekwencji życia. Nigdy nie powinieneś kupować materaca, nie przyglądając choćby kilku najistotniejszym czynnikom – przecież będziesz doświadczał skutków Twojego wyboru przez wiele miesięcy lub lat. Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu podłoża do snu!

zdrowe materace do spania

Wybór wypełnienia

Zanim kupisz, zapoznaj się z najpopularniejszymi typami materaców i dowiedz się, jak są skonstruowane. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć to, czego szukasz i potrzebujesz. Ta kwestia jest niezwykle istotna kiedy w celu dokonania zakupu będziesz przeglądał interesujące Cię materace online.

  • materacach sprężynowych stosuje się zwoje sprężyn, które często zapewniają tradycyjną sprężystość i silne podparcie. Czołowi producenci, jak Hilding Anders, stawiają na sprężyny kieszeniowe, dające wysoką elastyczność punktową materaca.
  • Materace lateksowe oferują zazwyczaj większą sprężystość i reaktywność niż materace sprężynowe. Dodatkowo, są bardzo higieniczne i są idealnym wyborem dla alergików.
  • Materace piankowe są zaprojektowane tak, aby dopasować się do kształtu Twojego ciała, co znacznie zmniejsza nacisk i poprawia pozycje podczas snu. Najnowocześniejszą pianką jest piana termoelastyczna, która zmienia swój kształt pod wpływem ciepła ciała użytkownika i dopasowuje się do każdej krzywizny kręgosłupa. Taki typ materacy jest idealny dla osób z bólami pleców i polecany przez zdrowykregoslup.pl.
  • materacach hybrydowych łączy się warstwy pianki lub lateksu z właściwościami materaca sprężynowego. Takie połączenie zapewnia dobrą mieszankę miękkości i podparcia.

Dobór twardości

Pamiętaj, że istnieje różnica między twardym podparciem a twardym odczuciem. Na pewno będziesz chciał znaleźć materac zapewniający pewne oparcie przy jednoczesnej wygodzie.

Dobór najbardziej komfortowej opcji oczywiście zależy od Twoich osobistych preferencji, ale należy także wziąć pod uwagę swoją wagę ciała; im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac – np. materace bardzo twarde (H4) zalecane są osobom o wadze powyżej 100 kg, natomiast te bardzo miękkie (H1) sprawdzają się u tych, którzy ważą do 60 kg.

Rozmiar materaca

Aby dobrze się wysypiać, potrzebujemy odpowiednio dużo przestrzeni. W trakcie snu musisz móc swobodnie zmieniać pozycję, bez ryzyka spadnięcia z łóżka! Dla osób, które śpią w pojedynkę minimum to materac 70×200, natomiast dla par 140×200 – jeśli jednak mamy odpowiednio więcej miejsca w sypialni, lepszym wyborem będą znacznie szersze podłoża do snu.

Zaufany producent i dystrybutor materacy

Zaufany producent i dystrybutor

Ciężko nie zgodzić się z tym, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać – dlaczego więc tak często wybieramy najtańsze materace? Oczywiście warto jest poszukiwać promocji czy dobrych okazji, jednak pamiętajmy, że taki zakup to długoterminowa inwestycja.

Jeśli interesują Cię dobrej jakości materace, sklep (czyli dystrybutor), jak i producent powinni być sprawdzeni i godni zaufania. Materace lidera branży, Grupy Hilding Anders, znajdziesz nie tylko na ich stronie, lecz również stacjonarnie w punktach takich jak m.in. w Agata Meble, Ikea, BRW. 

Opinia lekarza

Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub szyją, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą o jego zaleceniach. Należy dążyć do tego, aby szyja i dolna część pleców znajdowały się w neutralnej pozycji podczas leżenia na materacu.

Chociaż lekarze nie są ekspertami w dziedzinie materaców, znają Twoją historię choroby i mogą mieć dobre rady z tego punktu widzenia. Możesz również zasięgnąć opinii sprzedawców, którzy najlepiej znają swoje produkty i ich właściwości. W przypadku dolegliwości z bólem pleców produktem zdecydowanie godnymi polecenia są materace Sleepmed od Hilding Anders.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...