Planujesz dziecko? Wyznacz najpierw swoją owulację!

25 stycznia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Planujesz dziecko? Czy wiesz, kiedy tak naprawdę masz owulację? Masz problem, żeby zajść w ciążę ? Przedstawiamy poniżej rozwiązanie, które u większości par jest odpowiedzią na problem tzw. niepłodności.

happy mother with baby

Obecnie szacuje się, że ok. 15-20% par ma trudności z poczęciem dziecka. W ponad 90% tych przypadków, rozwiązanie jest bardzo proste, a mianowicie: należy skutecznie wyznaczyć owulację. Niestety większość kobiet, nie wie i nie umie wyznaczać swoich dni płodnych, ani tym bardziej owulacji. Mylnie określa się, że owulacja występuje w połowie cyklu owulacyjnego. U ponad 90% kobiet owulacja występuje pomiędzy 10. a 18., a nawet 20. dniem cyklu, co jest uwarunkowane, nie tylko długością samego cyklu, ale także trybem życia, stresem, dietą, chorobami, itd.

cyclotest myPlan_zdj-385x257Dokładne wyznaczenie owulacji jest konieczne dla odpowiedniego zaplanowania życia intymnego i skutecznego poczęcia dziecka. Istnieje wiele sposobów wyznaczania dni płodnych, ale wg ostatnich badań, jednymi z najbardziej skutecznych, bo w ponad 99%, łatwych w obsłudze i przyjaznych użytkowniczce komputery cyklu, np. cyclotest myPlan czy cyclotest Baby, które od 25 lat uznaną marką w Niemczech i Austrii. Komputery cyklu Cyclotest wyznaczają nie tylko dni płodne, ale także samą owulację, kiedy jest idealny czas na poczęcie dziecka. W swoich obliczeniach, oprócz temperatury, potrafią ujmować więcej niż jeden wskaźnik płodności , np. śluz szyjkowy, ocenę szyjki macicy, skok hormonu LH. Komputery cyklu bardzo łatwe w użyciu: po prostu rano mierzysz swoją temperaturę ciała zaraz po przebudzeniu i patrzysz na wyświetlacz; zrobione. Jeśli pojawia się kolor różowy lub ciemna fuksja (cyclotest myPlan) lub miga jedno lub dwójka dzieci (cyclotest baby), oznacza to, że jesteś w swojej fazie płodnej a następnie wysoko płodnej, czyli momencie, kiedy wystąpi owulacja. Komputery cyklu Cyclotest wykrywają również ewentualną niewydolność fazy lutealnej poprzez analizę danych z twojego cyklu miesiączkowego.

cyclotest-myplan-widok-dnia-501x334To zaburzenie powoduje, że komórka jajowa nie zagnieżdża się w macicy, co z kolei oznacza, że pomyślne zapłodnienie nie może zakończyć się ciążą. Komputery cyklu cyclotest oferują także wiele dodatkowych funkcji jak planner urodzin, kontrola wskaźnika masy ciała, możliwość wprowadzenia dodatkowych informacji np. o zaburzeniach typu stres, impreza, choroba itd. (opcja przy cyclotest myPlan). Wyjątkową cechą jest również możliwość korzystania z tego samego urządzenia w celach antykoncepcyjnych po zmianie trybu na tryb antykoncepcyjny, jeśli po porodzie chcemy stosować antykoncepcję niehormonalną. www.CyclotestPolska.pl

Alternatywnym, ale równie popularnym sposobem wyznaczania dni płodnych owulacji jest stosowanie testów owulacyjnych. Najbardziej skuteczny to tzw. tester owulacyjny ze śliny lub mini mikroskop owulacyjny, który jest dodatkowo wielokrotnego użytku. Na polskim rynku jednym z bardziej popularnych jest Afrodyta Tester owulacyjny ze śliny, który ma ma kształt szminki, co pozwala uniknąć niewygodnych pytań o jego przeznaczenie.

afrodyta_szminka_bigDziałanie Afrodyty Testera Owulacyjnego na ślinę bazuje na naukowym odkryciu iż wysoki poziom estrogenu w ślinie w połączeniu solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą obrazy które można zobaczyć w powiększeniu takiego mikroskopu jak Tester Afrodyta.Afrodyta szminka + szkiełko mikroskopWystarczy tylko umieścić próbkę śliny na szkiełku mikroskopowym i poczekać 5-15 minut (w zależności od ilości próbki) by ślina wyschła. Część optyczna testera powiększa próbkę śliny ok. 70X. Po podświetleniu próbki na szkiełku mikroskopowym ukaże nam się obraz, który należy zinterpretować zgodnie z trzema obrazami referencyjnymi jako fazę płodną, owulację lub niepłodną. Tester Afrodyta, jako jedyny na rynku, został poddany niezwykle dokładnym i wnikliwym badaniom klinicznym, które udowodniły jego 98% skuteczność w wyznaczaniu dni płodnych i niepłodnych oraz dnia owulacji. Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę ma dwojakie zastosowanie i jest doskonałym wyborem zarówno dla kobiet, które starają się o dziecka, jak i dla kobiet, które nie są jeszcze gotowe na potomka. Wyznaczanie fazy płodnej jest kluczowe w obu przypadkach. www.TesterAfrodyta.pl

Więcej informacji znajduje się na www.TesterAfrodyta.pl i www.CyclotestPolska.pl

Jeśli szukasz informacji i porad na temat planowania rodziny, zapraszamy do odwiedzenia: www.AntykoncepcjaCyclotest.pl, www.CiazaCyclotest.pl, www.NaturalnaPlodnosc.plMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

6 komentarzy do Planujesz dziecko? Wyznacz najpierw swoją owulację!

 1. avatar anna 0918 pisze:

  Polecam, mi bardzo pomógł;)

 2. avatar ola pisze:

  na prawde uzyteczna rzecz w zyciu kobiety;)

 3. avatar teosyal pisze:

  Nie żałuję wydanych 600 zł na Cyclotest myPlan wyznacza mi dni, w których moja płodność jest u szczytu. Dodatkowo posiada kalkulator daty narodzin i wskaźnik możliwej niewydolności jajników.Te komputery posiadają możliwość zmiany trybu z antykoncepcji na planowanie dziecka i odwrotnie.

  • avatar błoga pisze:

   Ale zeby kupic ten komputer trzeba za niego dac 1350 zł. Nie wiem gdzie kupiłas za 600 zl…. chyba ze uzywany

 4. avatar ella05 pisze:

  Super ,że jest to wielokrotnego użytku .Szkoda ,że Polacy tego nie wymyślili, tylko Niemcy

 5. avatar Andre-a pisze:

  Cyclotest Baby pomógł mi ,bo zawsze miałam problem ,kiedy mam owulację i mogę zajść w ciążę.
  Odkąd kupiłam go to po pierwsze jestem w planowanej ciąży ,a po drugie jestem już świadoma mojego cyklu jaki we mnie zachodzi :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Smart kid belt?
Pas do samochodu SMART KID BELT to wygodna i bezpieczna alternatywa dla fotelika czy...
Samotne mamy - czy to fajne partner…
Jeśli czujesz, że jesteś zbyt młody na tego typu zobowiązanie, rzeczywiście wchodzenie...
Sprawdz do kogo jesteś podobna :)
Ja nie muszę sprawdzać ja jestem zdecydowanie skóra zdarta moja mama. :) Jesteśmy...
Co na trądzik i blizny po trądziku…
Pomóc może sok z cytryny lub octu jabłkowego.Na widoczne przebarwienia może także pomóc...