Piotr Górski: Gorszy – recenzja

17 września 2019, dodał: pinkmause

Piotr Górski: Gorszy – recenzja

 

„Wszyscy kłamią. Może to i lepiej, bo czasami prawda może zabić”.

Piotr Górski naprawdę wie jak napisać dobrą książkę kryminalną. Dobrze skrojona, spójna i logiczna fabuła, mroczna atmosfera, wiarygodne postaci, spokojnie, ale systematycznie stopniowe napięcie. Zaskakuje, prowadzi ślepymi torami, ale również zachwyca realizmem. Ciekawa intryga i świetna manipulacja. Wyraziste postaci, ze wszystkimi wadami i zaletami. Specyficzny klimat i mroczny styl. To główne cechy tej doskonałej kryminalnej opowieści.

Kłamstwa, afera bankowa, finansowe manipulacje, nielegalne interesy pod płaszczykiem charytatywnej fundacji na rzecz dzieci pokrzywdzonych. Nieoficjalne śledztwo. Autor wprowadza nas w świat polityki i przestępców wskazując sprytny sposób na oszukanie wymiaru sprawiedliwości. Dostajemy dużą dawkę intrygi i ciekawe opisanie polskich realiów. Cyniczni politycy, mistrzowie manipulacji chronieni immunitetem – zwierciadło frustrującej rzeczywistości. Przemoc, brutalność, chciwość. Niepokojący i realistyczny obraz społecznych pokus, emocji, i ludzkich niedoskonałości.

Kruk pełen sprzeczności trzyma poziom z pierwszej części, a nawet wznosi się ciut wyżej. Bardzo dobry styl, znakomite poczucie humoru i nienaganny język w doskonałych proporcjach. Książkę czyta się wyśmienicie. To zdecydowanie doskonała lektura dla wszystkich miłośników kryminalnej sensacji w dobrym, wyważonym stylu. Dla mnie doskonała. Autora już w tej chwili zaliczam się do czołówki polskich autorów powieści kryminalnych.

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Od Wydawcy:

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i siedzi w więzieniu. A jednak nie wierzy w jej winę, chociaż świadkowie widzieli, jak z bronią w ręku wybiegła z domu zastrzelonego mężczyzny. Owszem, Albert Adamiak pisał na nią skargi i stawiał jej poważne zarzuty, ale czy z tego powodu posunęłaby się do morderstwa?

Kruk postanawia przyjrzeć się sprawie i rozpoczyna nieoficjalne śledztwo. Każda zebrana przez niego informacja rodzi kolejne pytania i wątpliwości. Dlaczego wpływowi rodzice Krynickiej nie udzielają córce należytego wsparcia? Czy świadkowie są wiarygodni? Dlaczego nikomu nie zależy na rzetelnym dochodzeniu?

Krukowi udaje się dotrzeć do prawdy, odkryć sieć powiązań polityki i biznesu ze światem przestępczym, ale to zwycięstwo będzie miało gorzki smak.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Letnie wyprzedaże - gdzie i kiedy?
Teraz jest wyprzedaż w moim ulubionym sklepie stacjonarnym Cross Jeansu w Poznaniu więc...
Ile macie par butów?
Sporo różnych od tzw.typowo na zimę jak trapery po przez przejściowe jak adidasy...
Włosy na twarzy
Wydaje mi się, że wąsika lepiej samemu nie depilować, ja zdecydowałam się na...
Mezoterapia igłowa - gdzie w Warsza…
klinika Demeter na Białostockiej - pełna profeska i ceny jak na warszawę niezłe....