URODA I ZDROWIE

Piotr Górski: Gorszy – recenzja

17 września 2019, dodał: pinkmause

Piotr Górski: Gorszy – recenzja

 

„Wszyscy kłamią. Może to i lepiej, bo czasami prawda może zabić”.

Piotr Górski naprawdę wie jak napisać dobrą książkę kryminalną. Dobrze skrojona, spójna i logiczna fabuła, mroczna atmosfera, wiarygodne postaci, spokojnie, ale systematycznie stopniowe napięcie. Zaskakuje, prowadzi ślepymi torami, ale również zachwyca realizmem. Ciekawa intryga i świetna manipulacja. Wyraziste postaci, ze wszystkimi wadami i zaletami. Specyficzny klimat i mroczny styl. To główne cechy tej doskonałej kryminalnej opowieści.

Kłamstwa, afera bankowa, finansowe manipulacje, nielegalne interesy pod płaszczykiem charytatywnej fundacji na rzecz dzieci pokrzywdzonych. Nieoficjalne śledztwo. Autor wprowadza nas w świat polityki i przestępców wskazując sprytny sposób na oszukanie wymiaru sprawiedliwości. Dostajemy dużą dawkę intrygi i ciekawe opisanie polskich realiów. Cyniczni politycy, mistrzowie manipulacji chronieni immunitetem – zwierciadło frustrującej rzeczywistości. Przemoc, brutalność, chciwość. Niepokojący i realistyczny obraz społecznych pokus, emocji, i ludzkich niedoskonałości.

Kruk pełen sprzeczności trzyma poziom z pierwszej części, a nawet wznosi się ciut wyżej. Bardzo dobry styl, znakomite poczucie humoru i nienaganny język w doskonałych proporcjach. Książkę czyta się wyśmienicie. To zdecydowanie doskonała lektura dla wszystkich miłośników kryminalnej sensacji w dobrym, wyważonym stylu. Dla mnie doskonała. Autora już w tej chwili zaliczam się do czołówki polskich autorów powieści kryminalnych.

Wydawnictwo Harper Collins Polska

Od Wydawcy:

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i siedzi w więzieniu. A jednak nie wierzy w jej winę, chociaż świadkowie widzieli, jak z bronią w ręku wybiegła z domu zastrzelonego mężczyzny. Owszem, Albert Adamiak pisał na nią skargi i stawiał jej poważne zarzuty, ale czy z tego powodu posunęłaby się do morderstwa?

Kruk postanawia przyjrzeć się sprawie i rozpoczyna nieoficjalne śledztwo. Każda zebrana przez niego informacja rodzi kolejne pytania i wątpliwości. Dlaczego wpływowi rodzice Krynickiej nie udzielają córce należytego wsparcia? Czy świadkowie są wiarygodni? Dlaczego nikomu nie zależy na rzetelnym dochodzeniu?

Krukowi udaje się dotrzeć do prawdy, odkryć sieć powiązań polityki i biznesu ze światem przestępczym, ale to zwycięstwo będzie miało gorzki smak.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy sprawdzać komórkę chłopaka?
Ale chyba lepiej wiedzieć niż nie, czy jest uczciwy - nawet jeśli to wymaga...
Czy walczyć o zajętego mężczyznę?…
Z biegiem czasu nabieram przekonania, że to przede wszystkim mężczyzna ma o nas walczyć,...
Bydgoszcz
Chętnie poznam kogoś miłego do wspólnych wypadów na siłownię w CH RONDO, chodzę...
Atrakcje na weselu
Ostatnio byłam na weselu z pokazem iluzjonisty! Świetna sprawa, choć wiadomo że część...