URODA I ZDROWIE

Pielęgnacja aparatu słuchowego – jak o niego dbać?

31 marca 2021, dodał: Redakcja

Wybór odpowiednio dopasowanego aparatu słuchowego pozwala prawdziwie odmienić życie osoby z niedosłuchem. Dzięki temu odbieranie dźwięków z otoczenia nie sprawia najmniejszych problemów, co znacząco podnosi komfort codziennego funkcjonowania. Żeby jednak urządzenie posłużyło nam jak najdłużej i pozostawało w dobrym stanie, należy je odpowiednio i systematycznie pielęgnować. Jak to robić?

 

Higiena aparatu słuchowego – o czym pamiętać?

Codzienna pielęgnacja aparatu słuchowego jest bardzo istotna. W ten sposób przedłużymy jego żywotność i zyskamy pewność, że urządzenie będzie działało bez żadnych zakłóceń. Nie warto pomijać żadnego z poszczególnych etapów pielęgnacyjnych, ponieważ może to sprawić, że zabrudzenia gromadzące się na obudowie utrudnią korzystanie ze sprzętu, a nawet doprowadzą do jego uszkodzenia.

Dbać o swój aparat słuchowy możemy poprzez stosowanie się do poniższych zaleceń:

  • wycieranie aparatu przy pomocy chusteczek dezynfekujących – należy to robić zarówno przed, jak i po każdym jednorazowym użyciu;
  • osuszanie aparatu – pozwala to na pozbycie się ewentualnej wilgoci. W żadnym wypadku nie należy kłaść aparatu na grzejnik, zamiast tego powinno się go umieszczać w specjalistycznym pudełku do osuszania (np. takim zasilanym elektronicznie);
  • regularne czyszczenie i wymianę filtrów;
  • mycie wkładki oraz dźwiękowodu – do tego celu wykorzystuje się specjalne tabletki rozpuszczające się w wodzie. Po tym zabiegu elementy należy osuszyć, korzystając z gruszki wydmuchującej krople wody.

Profesjonalne czyszczenie aparatu słuchowego

Chociaż każdy posiadacz aparatu słuchowego powinien pamiętać o jego pielęgnacji we własnym zakresie, dobrze jest od czasu do czasu powierzyć jego oczyszczenie profesjonalistom. Zajmują się tym głównie specjalistyczne gabinety protetyczne.

Test słuchu online – swiatsluchu24.pl

Oprócz dokładnego oczyszczenia aparatu w takich miejscach możemy się zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, które pozwolą nam troszczyć się o kondycję swojego urządzenia. Dodatkowo warto wtedy spytać audioprotetyka o to, jak jeszcze lepiej zadbać o aparat na co dzień.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkanie w bloku czy domek?
Jestem zdania, że jak kogoś stać to tylko i wyłącznie własny dom....
Ładny chodnik w ogrodzie
Zanim powstanie łądny chodnik czy trawnik, to trzeba wyrównac odpowiednio teren, nawieźć ziemi...
PILNIKI do paznokci
Jestem akurat fanką pilników szklanych. Nie wyobrażam sobie robienie manicure bez tego pilniczka.
Chusteczki do demakijażu
> Bozena2020 napisał/a:> Biodermy stosowałam, skutecznie zmywały makijaż, i przede wszystkim nie uczulały.Używałam...