URODA I ZDROWIE

Piękny rattan do ogrodu

17 kwietnia 2015, dodał: Redakcja

Kiedy wybieramy meble do swego ogrodu, zwracamy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także stabilność, trwałość i jakość wykonania. Obecnie na rynku mamy do wyboru ogromną ilość różnorodnych mebli ogrodowych, co sprawia, że wybrać możemy meble z drewna, metalu, plastiku, wikliny a także z nowoczesnego produktu, jakim jest rattan.

mebelkik

Naturalne meble ogrodowe

Najczęściej nader często wybierane są meble ogrodowe rattanowe, których uniwersalność sprawia, że znakomicie komponują się z otoczeniem. Co więcej nadają mu wyjątkowości, nieco egzotyki, a dodatkowo naturalności. Produkowane dziś meble ratanowe zachwycają nas swoją różnorodnością barw, kształtów i rodzajów. Wykonane są one ze zdrewniałych pędów indonezyjskich palm, zaś perfekcyjna obróbka tego materiału sprawia, że jest on elastyczny, dlatego możemy uzyskać kształty, jakie tylko sobie wymarzymy.

Zalety i wady mebli z rattanu

RATT

Meble rattanowe, które to kupujemy do ogrodu mają ogromną ilość zalet i walorów. Cechują się one, bowiem wyjątkową naturalnością, a także oryginalnością, przez co idealnie wyglądają w każdym ogrodzie, bez względu na to czy jest on urządzony w stylu nowoczesnym czy też tradycyjnym i klasycznym. Warto wspomnieć, że są to meble lekkie, co sprawia, że łatwo można je przenosić tam gdzie tylko mamy na to ochotę. Dziś wybór mebli ratanowych, które są stworzone z myślą o ustawieniu w ogrodzie, jest naprawdę bardzo duży. Do wyboru mamy ogromną ilość form, wzorów oraz kolorów, dlatego szybko wybierzemy te, które będą nam się podobać. Należy zauważyć także, że ten rodzaj mebli w bardzo łatwy sposób możemy utrzymać w czystości, ponieważ można je czyścić wilgotną szmatką bez obawy, że ulegną zniszczeniu. Niestety jednak meble te mają także wady, a najważniejszą jest ich ograniczona trwałość, oraz fakt, że są mało odporne na warunki atmosferyczne. Aby cieszyć się z ich wieloletniego użytkowania musimy chronić je przed deszczem oraz słońcem.

Współcześnie na rynku możemy spotkać się także z imitacją rattanu, jaką jest technorattan. Jest to tworzywo sztuczne, cechujące się wysoką jakością, odpornością oraz trwałością. Dodatkowo meble stworzone z tego tworzywa są tańsze niż meble rattanowe.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odkrycie kosmetyczne tego roku
koleżanka mi poleciła fajną pomadkę ochronną do ust oeparol, spodobała mi się ta pomadka,...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Odwieczny problem: jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy...Raz na zawsze. Bez efektu...
Szybkie odchudzanie - jak zdrowo si…
Nadwaga? Boczki? Znam to ;/ Ja walczę z moimi nadliczbowymi kilogramami na kilka sposobów jednocześnie....
dieta i cellulit
Dieta bogata w błonnik pomaga zrzucić wagę, ponieważ sygnalizuje mózgowi, że żołądek...