URODA I ZDROWIE

Piękno szyte na miarę… w Klinice Ambroziak Estederm

13 listopada 2015, dodał: Redakcja

Pragniemy pozostać młodzi jak najdłużej – to marzenie wszech czasów.
Zabiegi z użyciem nici liftingujących doskonale trafiły w niszę rynkową: pacjentki pragną uzyskać efekt liftingu, ale z jednej strony nie chcą zabiegu chirurgicznego, z drugiej natomiast nie lubią zbyt długo czekać na rezultaty, jak to się dzieje przy użyciu dostępnych do tej pory na rynku skądinąd skutecznych urządzeń.

1rec
W Klinice Ambroziak Estederm można wiele z tych marzeń zrealizować, oto kilka propozycji bezpiecznego liftingu twarzy i ciała (bez użycia skalpela) dla kobiet i mężczyzn:

Nici Silhouette-Soft™ to dwukierunkowe, bio-wchłanialne nici ze stożkami, najnowocześniejszy produkt dostępny w tej chwili na rynku, zabiegi z użyciem nici wykonywany jest na świecie co 15 min.

Rozpuszczalne nici Silhouette Soft są świetnym kompromisem zawierającym w sobie skuteczność chirurgii plastycznej oraz minimalny czas rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów nieinwazyjnych.
Nici te rekomendowane są dla osób od 30 do 50 roku życia, których skóra utraciła młodzieńczy wygląd, pojawiły się pierwsze oznaki starzenia w obrębie twarzy i policzków, a jednocześnie skóra jest w zbyt dobrej kondycji, aby zastosować tradycyjny, chirurgiczny lifting. Szczególnie jest rekomendowany osobom zauważającym pierwsze efekty grawitacji w postaci tzw. „chomików”.
Zabieg polega na wszczepieniu rozpuszczalnej nici, na której zawieszone są również rozpuszczalne drobne stożki oporujące. Dzięki temu, uzyskujemy uniesienie tkanki wzdłuż przebiegu nici. Pozwala to nam na kierowanie efektem uniesienia nie tylko policzków, ale także szyi, podbródka i brwi. W rezultacie, dzięki zastosowaniu nici Silhouette Soft możemy wywołać efekt liftingu policzków, podbródka i czoła. Efekty utrzymują się do około 2 lat (materiał, z którego wykonane są nici rozpuszcza się całkowicie po 2 latach od implantacji, jednak nitka przyrasta własną tkanką, dzięki czemu efekt pogłębia się w czasie i trwa dłużej niż żywotność nici).
Zabieg z zastosowaniem nici Silhouette Soft nie wymaga szczególnych przygotowań. Warto jedynie, aby w dniu zabiegowym nie przyjmować leków zwiększających krwawienie (np. leków niesterydowych przeciwzapalnych). Lifting można wykonać w taki sposób, że już na drugi dzień po wykonaniu można pójść do pracy. W tym przypadku efekt będzie nieco ograniczony. Można też, jeśli pacjenci sobie tego życzą, wykonać nadkorekcję, czyli intensywniejsze niż zazwyczaj uniesienie tkanek. Po 4-5 dniach nastąpi ich samoczynne i delikatne opadnięcie, a efekt liftingu będzie bardziej spektakularny. W takich przypadkach czas rekonwalescencji wynosi 4-5 dni. Po zabiegu należy stosować maść z antybiotykiem w miejscach wkłucia nici, aby zapobiec infekcji. Prosimy również pacjentów, aby nie spali na twarzy i na boku przez kilka dni oraz, aby przez 2 tygodnie nie masowali intensywnie twarzy. Warto wspomnieć, że zabieg nie wyklucza zastosowania kwasu hialuronowego, czyli wypełnienia fałdów nosowo-wargowych, ujędrniania ust, czy wypełniania innych drobnych zmarszczek. Mogą być wykonane nawet tego samego dnia. Toksyna botulinowa, jeśli ktoś ma do niej wskazania, może być wykonana po 2 tyg. od dnia wszczepienia nici Silhouette Soft lub przed zabiegiem.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu w danym momencie są świeże infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, czyli np. opryszczka, liszajec.
Do pielęgnacji po zastosowaniu nici Silhouette Soft niezbędna jest kosmetologia. Pierwszą sesję można wykonać już po 2 tyg. od zabiegu. Najlepiej, jeśli raz w tygodniu poddamy się zabiegowi, który rozświetli cerę, ujędrni ją, wyrówna koloryt i pobudzi kolagen. Aby podtrzymać efekt zabiegu poleca się stosowanie preparatów wzmacniających jędrność skóry, zwłaszcza zawierających kwas hialuronowy lub ferulowy.
Zabieg nie wymaga żadnych nacięć ani szwów ani szycia chirurgicznego i jest bezbolesny.
Efekty są rewelacyjne i długotrwałe! Wystarcza tylko jeden zabieg i odzyskuje się młodą, naturalną i wypoczętą twarz .

Nici Silhouette-Lift ®  – ta cechująca się minimalną inwazyjnością technika wykorzystywana jest do podciągania i przesuwania zwiotczałej tkanki środkowej i dolnej części twarzy.
Nici Silhouette Lift® są wykonane z materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który od lat wykorzystywany jest w chirurgii sercowo-naczyniowej i chirurgii oka.
Każda nić zawiera haczyki z kwasu polimlekowego, który rozpuszczając się powoduje silne pobudzenie tworzenia się nowego kolagenu.
Zabieg nie spowoduje zatrzymania procesu starzenia się, może jedynie podnieść głębsze struktury twarzy i napiąć skórę, dając efekt odmłodzenia.

2gab

Nici do modelowania twarzy i ciała – nici PDO (polidoksan):

Nici te nie podciągają skóry, rozpuszczają się w czasie od  9 do 12 miesięcy.  Wszczepione w okolice zabiegowe tworzą  „rusztowanie”, które powoduje usztywnienie, uelastycznienie skóry, dodatkowo stymulują produkcję kolagenu.
Zaletą nici PDO jest skuteczne leczenie wiotkości skóry szyi, ramion i dolnych powiek (nie mówimy tu o obrzękach) jak i innych newralgicznych części ciała.

Rozpuszczalne Nici firmy APTOS – o bardzo zróżnicowanej gamie wskazań i możliwości korygowania twarzy i ciała. Ta rewolucyjna metoda została wynaleziona już 16 lat temu, służy do zabiegów odmładzania twarzy i ciała. To 360 dni wyjątkowego samopoczucia i wyglądu.
APTOS Excellence Visage – nici z mikrowypustami, stworzone na bazie bioabsorbowalnego materiału, który wchłania się całkowicie w ciągu 360 dni.
Obszary zabiegowe: brwi, obszar kości jarzmowej, żuchwę (tzw. chomiki) i szyję.

3gab

Visage to prekursor mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Te 15 cm nici pozwalają korygować wszystkie obszary twarzy, a odpowiednio dostosowana technika implantacji i prawidłowo wyznaczone wektory, pozwalają skutecznie walczyć nawet z tak newralgicznymi objawami starzenia jak np. „chomiki”. Punkt wkłucia możemy wykonać bądź w niewidocznym miejscu na granicy linii włosów, bądź na przedłużeniu linii oka. Ze względu na ich strukturę z mikrowypustkami, nić jest niezawodnie zakotwiczona w tkankach miękkich, tworząc silnie podtrzymujący szkielet. Dodatkowy efekt odmładzający wywołuje kwas polimlekowy (L-lactic), który aktywuje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz.
Poprawa wyglądu jest widoczna bezpośrednio po zabiegu a optymalny efekt już po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

APTOS Light Lift Thread 2G – nić z mikroskopijnymi wypustkami, mocowana do dwóch igieł czasowo złączonych.
Obszary zabiegowe: brwi, obszar kości policzkowej, żuchwa, podbródek.
Specyfiką, zastosowanej w technologii Light Lift Thread 2G, podwójnej igły połączonej z nicią z mikrowypustkami jest, że ma ona tylko jeden ostry koniec, którym wykonuje się jeden punkt wkłucia. Taka podwójna igła po wprowadzeniu jej na żądaną głębokość zostaje rozłączona, tworząc dwie niezależne igły. Każda z nich ze swoją własną nicią przechodzi przez tkanki podskórne. Lifting z użyciem Light Lift Thread 2G jest bardzo mocny, stabilny i trwały, a co ważniejsze nie wymaga nacinania skóry.

4man

Metoda wprowadzenia nici jest bardzo łatwa, bezpieczna i nie pozostawia blizn, a klient cieszy się długotrwałym efektem liftingującym.

APTOS Light Lift Needle 2G – podwójna igła dwustronnie zakończona, połączona w środkowej części z nicią wchłanialną z mikrowypustkami.
Obszary zabiegowe: czoło i brwi, kości policzkowe, żuchwa

5wo

Dwie obustronnie zaostrzone igły, czasowo złączone, wprowadzane są pod skórę równocześnie przez jeden punkt wkłucia. Zaawansowana technologia Light Lift Needle 2G, wraz z dołączoną do każdej pary igieł, w ich środkowej części, długą 50 cm nicią, pozwala wprowadzać ją podskórnie poprzez dowolne kontury i tworzyć swobodny tor ruchu, zakreślając koła, na kształt pętli, zabezpieczając w ten sposób tkanki miękkie przed ich przemieszczeniem.
Lifting ten jest niezwykle efektywny i niezawodny, dzięki zastosowaniu podskórnych obrotów igły i innowacyjności nici wyposażonej w dwukierunkowe mikrowypustki, które zabezpieczają skórę przed zmianą położenia.

APTOS Light Lift Spring – w kształcie małych sprężynek mocowanych wokół igły.
Obszar zabiegowy: “linie marionetki”

Light Lift Spring są implantowane podskórnie w obszarze twarzy, rozwiązując problem opadających kącików ust i usuwając tak zwane „linie marionetki”.
Light Lift Spring umożliwiają podniesienie wspomnianych obszarów tkanek miękkich, jednocześnie nie ograniczając skurczów mięśni mimicznych, i nie zniekształcając ekspresji twarzy.

66

Dr Marcin Ambroziak – lekarz dermatolog, współwłaściciel Klinki Ambroziak Estederm , wieloletni pracownik Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Bierze udział w licznych badaniach klinicznych nad farmakologią leków stosowanych w dermatologii. Jest międzynarodowym trenerem z zakresu stosowania preparatów kwasu hialuronowego. Specjalizuje się w dermatologii estetycznej, leczeniu chorób włosów (w szczególności łysienia), trądziku, łuszczycy, a także dermatochirurgii.

www.klinikaambroziak.pl
Klinika Ambroziak Estederm
Al. Gen. W. Sikorskiego 13,
02-758 Warszawa
Telefon: + 48 22 111 50 05;
+48 726 101 000,
mail: [email protected]

7gab

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Cynamon - do jakich potraw?
Ja dodaje cynamon przeważnie do ciast :) Ale lubię zjeść go ryż i...
Test ciążowy
Ogólnie testy moim zdaniem nie są do końca wiarygodne :) Ale jeżeli już...
mężczyźni w kuchni
Mój narzeczony jest po szkole gastronomicznej ale nie za bardzo lubi gotować,...
Niedługo święta
U mnie najlepsze i najważniejsze to rybka! Karpik smażony, w occie i w...