URODA I ZDROWIE

Piękne i zdrowe włosy – jakie urządzenia przydadzą Ci się do codziennej stylizacji?

14 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Nie wyobrażasz sobie wyjść z domu z nieułożoną fryzurą, a równocześnie martwisz się, że urządzenia do stylizacji mogą pogorszyć stan Twoich włosów? Teraz nie ma powodów do obaw. Obecnie wiele urządzeń, takich jak prostownice, lokówki czy suszarki, wyposaża się w rozmaite funkcje, dzięki którym Twoje włosy będą w świetnej kondycji. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do stylizacji.

 

Prostownice

Prostownica to ulubieniec każdej kobiety, która marzy o idealnie prostych włosach. Oczywiście wysoka temperatura, którą generuje urządzenie, nie ma na nie dobrego wpływu. Co więc zrobić, by utrzymać włosy w doskonałej kondycji? Rozwiązaniem jest wybór prostownicy z porządnymi płytkami oraz kilkoma funkcjami dodatkowymi. Unikaj płytek teflonowych; jeśli Twoje włosy są cienkie, wybierz prostownicę z płytkami ceramicznymi, które rozgrzewają się równomiernie i szybko dają wymarzony efekt. Posiadaczki grubych, mocno kręconych włosów powinny zwrócić uwagę na płytki tytanowe lub diamentowe. A jeśli Twoje włosy są w złym stanie, koniecznie zdecyduj się na prostownicę z chroniącymi je przed zniszczeniami płytkami turmalinowymi.

Warto przyjrzeć się prostownicy z funkcją jonizacji, która domyka łuski włosów, zabezpieczając je tym samym przed uszkodzeniami i elektryzowaniem. Promieniowanie podczerwone będzie z kolei dobrym rozwiązaniem dla osób ze zniszczonymi oraz farbowanymi włosami.

Zobacz polecane prostownice

Lokówki

Jeśli preferujesz piękne loki lub delikatne fale, to pewnie często sięgasz po lokówkę. Tutaj również, tak jak w przypadku, prostownic, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału została wykonana głowica. Odradza się głowice metalowe, bowiem nagrzewają się nierównomiernie, co grozi uszkodzeniem włosów. O wiele lepszym wyborem będzie głowica ceramiczna albo z domieszką tytanu.

Zwróć uwagę, czy lokówka ma kilkustopniową regulację temperatury, a także sprawdź jej moc. Włosy cienkie i zniszczone nie powinny być narażone na temperaturę wyższą niż 170°C, natomiast grube i zdrowe można potraktować mocą wynoszącą nawet 200°C.

Sprawdź ofertę na lokówki

Suszarko-lokówki

To urządzenie łączy w sobie funkcję lokówki i suszarki; pozwala więc zaoszczędzić nam nie tylko czas, który przeznaczamy na stylizację fryzury, ale także miejsce w łazience. Zanim dokonasz zakupu, spójrz jednak na parametry wybranego modelu. Ważna jest regulacja temperatury i siły nawiewu – włosy wrażliwe, zniszczone, powinny być traktowane z jak największą troską.

Lepsze modele wyposażono w funkcję jonizacji, która chroni włosy, pomaga zachować ich blask, a także zapobiega puszeniu i elektryzowaniu. Dobrze, jeśli lokówko-suszarka posiada też funkcję równomiernego rozprowadzania ciepła – zabezpieczy to włosy przed zniszczeniem. Warto kupić sprzęt, który ma w zestawie różne wymienne końcówki oraz funkcję wydzielania pary czy nawiew chłodnego powietrza, co pozwoli nam szybko wymodelować fryzurę.

Zobacz ceny suszarko-lokówek

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...