Peruki – modne i wygodne

22 stycznia 2018, dodał: MajaWi

Peruki przeżywają swój renesans. Stanowią już nie tylko wsparcie w chorobie, ale także codzienny element garderoby zarówno dla eleganckich pań, jak i modnych dziewczyn, którym zależy na idealnym ułożeniu fryzury. Dzisiejsze perukarstwo zrobiło milowy krok do przodu, a proponowane w profesjonalnych sklepach peruki diametralnie różnią się od tych, które nosiły nasze babcie. Czy i dlaczego warto pomyśleć o zakupie peruki?

peruki

Fot. Świat Peruk

Peruki – od terapii po zadbany wygląd

Motywacje do zakupy peruki są różne. Czasem wynika to z konieczności – terapia onkologiczna bądź choroba dermatologiczna przyczyniła się do częściowej lub całkowitej utraty włosów. – Warto pamiętać, że w takiej sytuacji peruki odgrywają nie tylko rolę estetyczną, ale także terapeutyczną. W procesie zdrowienia olbrzymią rolę spełnia nasze samopoczucie. Gdy widzimy w lustrze zadbaną kobietę w wymarzonej fryzurze, nasze siły witalne są zmobilizowane do walki ze schorzeniem – tłumaczy Zofia Rojek z sieci sklepów „Świat Peruk”, których siedziby ulokowane są w Katowicach i Krakowie. Jednak nie tylko stan zdrowia skłania coraz szersze rzesze pań do sięgania po peruki. – Drugą część naszych klientek stanowią nowoczesne kobiety, którym zależy na nienagannym wyglądzie, a jednocześnie nie mają czasu na cotygodniowe wizyty u fryzjera. Wśród nich są osoby w bardzo różnym wieku i z różnych profesji – m.in. aktorki, dziennikarki, lekarki czy bizneswoman. Swój wybór i motywację do zakupu peruki tłumaczą wygodą i chęcią bycia na czasie – wspomina Zofia Rojek ze „Świata Peruk”. Taki trend dotarł do nas z USA. Za oceanem nikogo już nie dziwią peruki, i sytuacje, gdy atrakcyjna dziewczyna pojawia się na party w krótko przyciętej fryzurce, a kolejnego dnia otwiera wernisaż w długich, falowanych włosach. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej odważnie decyduje się na takie metamorfozy.

Peruki wczoraj i dziś

Zmieniły się nie tylko produkty oferowane przez branżę perukarską, ale także atmosfera ich zakupów. Dzisiejsze peruki z atestem medycznym są przewiewne i hipoalergiczne. Dzięki temu nie ma ryzyka, że skóra głowy będzie się pocić bądź dostaniemy uczulenia. Podstawa wysokiej jakości peruki składa się z tresów, mikroskóry, która uniemożliwia jej rozpoznanie nawet z lotu ptaka i front lace’u, czyli rozmytej linii czoła. Do produktów najbardziej luksusowych należą peruki naturalne tkane ręcznie, których produkcja zajmuje nawet od 2 tygodni do miesiąca czasu. Adekwatna do tego jest też cena. Peruki syntetyczne niższej jakości można nabyć już w cenie 300-400 zł (a nawet mniej, gdy rozliczamy wniosek NFZ), natomiast prawdziwe „mercedesy” wśród peruk, czyli peruki naturalne np. z włosa europejskiego, to koszt 4-5 tys. zł. Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować, gdyż w zamian otrzymamy w pełni naturalny ekwiwalent naszych włosów, który posłuży nam nawet przez 3-4 lata. W dodatku fryzurę będziemy mogli dowolnie strzyc u fryzjera, koloryzować i stylizować, a zatem nie odczujemy różnicy po ewentualnej utracie włosów.

peruki

Fot. Świat Peruk

Peruki – metamorfozom mówimy TAK!

Wraz z rosnącym popytem pojawiają się też profesjonalne punkty sprzedaży peruk. Dziś takiego zakupu nie musimy już dokonywać w wypełnionym sprzętem rehabilitacyjnym sklepie medycznym. – Jako pierwsi na polskim rynku zaproponowaliśmy eleganckie salony, których asortyment w 100% obejmuje zarówno peruki naturalne, jaki i peruki syntetyczne oraz kosmetyki do ich pielęgnacji. W naszych sklepach czekają fachowi styliści peruk, którzy pomogą dobrać model i kolor w pełni dopasowany do klienta – mówi współwłaścicielka krakowskiego i katowickiego „Świata Peruk”. Punkty sieci faktycznie przypominają komfortowe butiki o intymnej atmosferze i fachowej obsłudze, która zapewnia poradę i wsparcie. Taki trend przyszedł do nas z Francji i Niemiec, gdzie od kilku lat branża perukarska przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeśli więc na skutek choroby straciliśmy włosy, miejmy pewność uzyskania dobrej opieki i szybkiego rozwiązania problemu. Gdy natomiast zakup peruki to nasz kaprys, nie odmawiajmy sobie możliwości upiększającej metamorfozy.

Jak dobrać perukę?

Przykłady profesjonalnych sklepów z perukami:

perukikrakow.pl
swiatperuk.pl
perukimetamorfoza.pl

Zobacz film na Youtube.comMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Peruki – modne i wygodne

  1. avatar endzii napisał(a):

    ja też chodzę w perukach na co dzień. jestem makijażystką, a peruki często są uzupełnieniem całego „looku” ;) peruki kupowałam już w wielu miejscach – w Polsce i za granicą, stacjonarnie i przez internet. i faktycznie – najlepsze z nich są wlasnie ze świata peruk :)

  2. avatar miłośniczka peruek napisał(a):

    Nigdy nie powiedziałabym, że będę chodzić w peruce na co dzień… zaczęło się od tego, że perukę kupiła moja bliska koleżanka i wyglądała w niej fenomenalnie! Wszyscy byli pod wrażeniem, a ona bardzo zadowolona. Pożyczyłam raz jej perukę na większe wyjście i tak zaczęła się moja miłość do peruk. Jeszcze w tym samym miesiącu odwiedziłam salon z perukami w Krakowie, ŚWIAT PERUK i kupiłam swoją pierwszą perukę z włosia naturalnego. Od tego czasu minęło pół roku, a ona nadal jest w świetnym stanie.

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

odchudzanie z dietetykiem
Wuzetka polecam ci specjalistów od diety cambridge to mega fachowcy, i specjaliści, którzy...
Kosmetyki na zmarszczki
O tym, jak dobrze zadziała kosmetyk decyduje przede wszystkim czas reakcji. Dlatego nie warto...
Fundacja WOŚP - wielka pomoc dla ch…
W naszym szpitalu jest sporo tego sprzętu, nie wyobrażam sobie żeby fundacja miała nagle...
Jak szybko schudnąć przed urlopem?…
Myśle, że na stronce www.centrumfigury.byethost14.com znajdziecie to czego szukacie tj szeroki zakres środków wspomagających...