URODA I ZDROWIE

Peruka i sport mogą iść w parze

14 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

 

Osoby, które z jakichkolwiek przyczyn utraciły swoje naturalne włosy, przeważnie ukrywają swój problem pod perukami. Wydawać by się mogło, że noszenie peruki na stałe wiąże się z koniecznością rezygnacji z czynności, które wcześniej były nieodłączną częścią spędzania wolnego czasu przez aktywnych – pływania w basenie, intensywnego joggingu lub wizyt na siłowni. Czy brak włosów musi być w tak dużym stopniu ograniczający? Czy peruki naturalne i syntetyczne mają szansę sprostać oczekiwaniom aktywnych osób? Odpowiedzi na te pytania szukamy w dzisiejszym artykule.

Peruki syntetyczne i naturalne (dla aktywnych)

Jeszcze do niedawna osoby cierpiące na poważne schorzenia, których skutkiem jest utrata lub widoczne przerzedzenie włosów, z obawy o swój komfort często zmuszone były do rezygnacji ze swojej pasji. Dzisiaj adaptacja do nowych warunków jest znacznie prostsza i nie wymaga zmiany trybu życia. Wszystkim aktywnym osobom borykającym się z problemem braku włosów z pomocą przychodzą nowoczesne peruki dla aktywnych.

Dostępne na rynku peruki są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort niezależnie od okoliczności. Dzięki mocowaniom z mikrospinek lub ze specjalnych taśm łączących perukę ze skórą głowy, fryzura pewnie przylega do skalpu, nie zsuwa się i nie przekręca. Peruki syntetyczne i naturalne posiadają regulację pozwalającą dopasować je do kształtu głowy. Podstawy z przepuszczających siateczek zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzewaniu się skóry i kumulowaniu się na niej nadmiaru wilgoci. 

Peruki naturalne – włosy do zadań specjalnych

Miłośnicy aktywności fizycznej planujący zakup peruki powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą modeli wykonanych z włosów naturalnych. Materiał użyty do ich produkcji niczym nie różni się od pukli rosnących na głowie. Peruka naturalna zachowa swoją doskonałą kondycję pomimo kontaktu z potem, wysoką temperaturą, wodą. Rozczesywanie splątanych pasm nie będzie wiązało się z nieestetycznym mechaceniem i nieodwracalnymi uszkodzeniami. Peruki naturalne mogą być podcinane, nawilżane odżywkami i maskami, co znacząco przedłuża ich trwałość. 

A może jednak peruki syntetyczne? 

Popularną alternatywą dla peruk syntetycznych są modele produkowane ze sztucznych pasm. Tego typu produkty niewątpliwie mają wiele zalet – dostępne są w formie gotowych fryzur, dzięki czemu nie musimy poświęcać czasu na misterne układanie pukli przed wyjściem z domu. Są też stosunkowo tanie i dostępne w naprawdę wielu wersjach kolorystycznych. Mimo tego, że wysokiej jakości peruki syntetyczne wykonywane nowoczesnymi metodami niewiele różnią się od swoich naturalnych wersji, ich użytkowanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Włos wytwarzany sztucznymi metodami nie jest tak odporny, jak ten naturalnie rosnący na głowie. Kontakt z wysokimi temperaturami, mocno chlorowaną wodą czy silnym wiatrem mogą prowadzić do powolnego niszczenia struktury włosa. Pozbawione naturalnych łusek pasma pod wpływem czynników zewnętrznych, a następnie prób ich rozczesania i ułożenia, mogą tracić swój blask, płowieć i mechacić się. Pomimo, że dobrze zamocowana peruka syntetyczna nie zsuwa się z głowy, podczas jej użytkowania trzeba liczyć się z ryzykiem utraty przez nią nienagannej formy. Osobom, dla których peruka nie jest tylko ciekawym dodatkiem do stylizacji, ale stanowi substytut utraconych włosów, specjaliści polecają inwestycję w perukę naturalną, która lepiej sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach sportowych czy podróżniczych. 

[H3] Wysokiej jakości peruki Katowice i Kraków

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na komfort noszenia peruki jest jej odpowiednie dopasowanie. Aby mieć pewność, że nowa fryzura nie będzie sprawiała większych kłopotów podczas intensywnych dni, warto skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów oferujących wysokiej klasy zastępcze włosy. Poszukując optymalnej peruki Kraków i Katowice to miasta, które mają w tej materii wiele do zaoferowania. Warto przede wszystkim wybrać się do salonów Rokoko. To właśnie tam można kupić pięknie układające się pukle z włosów syntetycznych oraz naturalnych, ale również uzyska

fachową pomoc w zakresie doboru peruki

i jej reakcji na ruch, pot czy chlorowaną wodę. Stylowe, wytrzymałe peruki zaproponowane przez doradcę będą nie tylko subtelnie podkreślać atuty urody, ale również zapewnią swobodę i pewność podczas wypraw za miasto na górskie szlaki, intensywnych treningów na siłowni, biegów długodystansowych czy na zajęciach fitness.

Peruki Sklep Rokoko Kraków Szlak 24

Peruki Sklep Rokoko Katowice Plac Rostka 3

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Świąteczne prezenty
Ja w tym roku całej rodzinie kupuję botki na sezon zimowy, co prawda...
Plecak damski
Hej co myślicie o takich kolorowych fajnych plecakach do szkoły czy na zakupy?...
Co w swoim wyglądzie lubicie najbar…
> kalafionia napisał/a:> brwi Ja dokładnie tak samo :) i włosy
Jakie schody wybrać?
Fajnym schodami można sobie całkowicie odmienić pomieszczenie. Tak żeby to wyglądało, jak należy....