Peruka i sport mogą iść w parze

14 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

 

Osoby, które z jakichkolwiek przyczyn utraciły swoje naturalne włosy, przeważnie ukrywają swój problem pod perukami. Wydawać by się mogło, że noszenie peruki na stałe wiąże się z koniecznością rezygnacji z czynności, które wcześniej były nieodłączną częścią spędzania wolnego czasu przez aktywnych – pływania w basenie, intensywnego joggingu lub wizyt na siłowni. Czy brak włosów musi być w tak dużym stopniu ograniczający? Czy peruki naturalne i syntetyczne mają szansę sprostać oczekiwaniom aktywnych osób? Odpowiedzi na te pytania szukamy w dzisiejszym artykule.

Peruki syntetyczne i naturalne (dla aktywnych)

Jeszcze do niedawna osoby cierpiące na poważne schorzenia, których skutkiem jest utrata lub widoczne przerzedzenie włosów, z obawy o swój komfort często zmuszone były do rezygnacji ze swojej pasji. Dzisiaj adaptacja do nowych warunków jest znacznie prostsza i nie wymaga zmiany trybu życia. Wszystkim aktywnym osobom borykającym się z problemem braku włosów z pomocą przychodzą nowoczesne peruki dla aktywnych.

Dostępne na rynku peruki są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort niezależnie od okoliczności. Dzięki mocowaniom z mikrospinek lub ze specjalnych taśm łączących perukę ze skórą głowy, fryzura pewnie przylega do skalpu, nie zsuwa się i nie przekręca. Peruki syntetyczne i naturalne posiadają regulację pozwalającą dopasować je do kształtu głowy. Podstawy z przepuszczających siateczek zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co zapobiega przegrzewaniu się skóry i kumulowaniu się na niej nadmiaru wilgoci. 

Peruki naturalne – włosy do zadań specjalnych

Miłośnicy aktywności fizycznej planujący zakup peruki powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą modeli wykonanych z włosów naturalnych. Materiał użyty do ich produkcji niczym nie różni się od pukli rosnących na głowie. Peruka naturalna zachowa swoją doskonałą kondycję pomimo kontaktu z potem, wysoką temperaturą, wodą. Rozczesywanie splątanych pasm nie będzie wiązało się z nieestetycznym mechaceniem i nieodwracalnymi uszkodzeniami. Peruki naturalne mogą być podcinane, nawilżane odżywkami i maskami, co znacząco przedłuża ich trwałość. 

A może jednak peruki syntetyczne? 

Popularną alternatywą dla peruk syntetycznych są modele produkowane ze sztucznych pasm. Tego typu produkty niewątpliwie mają wiele zalet – dostępne są w formie gotowych fryzur, dzięki czemu nie musimy poświęcać czasu na misterne układanie pukli przed wyjściem z domu. Są też stosunkowo tanie i dostępne w naprawdę wielu wersjach kolorystycznych. Mimo tego, że wysokiej jakości peruki syntetyczne wykonywane nowoczesnymi metodami niewiele różnią się od swoich naturalnych wersji, ich użytkowanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Włos wytwarzany sztucznymi metodami nie jest tak odporny, jak ten naturalnie rosnący na głowie. Kontakt z wysokimi temperaturami, mocno chlorowaną wodą czy silnym wiatrem mogą prowadzić do powolnego niszczenia struktury włosa. Pozbawione naturalnych łusek pasma pod wpływem czynników zewnętrznych, a następnie prób ich rozczesania i ułożenia, mogą tracić swój blask, płowieć i mechacić się. Pomimo, że dobrze zamocowana peruka syntetyczna nie zsuwa się z głowy, podczas jej użytkowania trzeba liczyć się z ryzykiem utraty przez nią nienagannej formy. Osobom, dla których peruka nie jest tylko ciekawym dodatkiem do stylizacji, ale stanowi substytut utraconych włosów, specjaliści polecają inwestycję w perukę naturalną, która lepiej sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach sportowych czy podróżniczych. 

[H3] Wysokiej jakości peruki Katowice i Kraków

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na komfort noszenia peruki jest jej odpowiednie dopasowanie. Aby mieć pewność, że nowa fryzura nie będzie sprawiała większych kłopotów podczas intensywnych dni, warto skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów oferujących wysokiej klasy zastępcze włosy. Poszukując optymalnej peruki Kraków i Katowice to miasta, które mają w tej materii wiele do zaoferowania. Warto przede wszystkim wybrać się do salonów Rokoko. To właśnie tam można kupić pięknie układające się pukle z włosów syntetycznych oraz naturalnych, ale również uzyska

fachową pomoc w zakresie doboru peruki

i jej reakcji na ruch, pot czy chlorowaną wodę. Stylowe, wytrzymałe peruki zaproponowane przez doradcę będą nie tylko subtelnie podkreślać atuty urody, ale również zapewnią swobodę i pewność podczas wypraw za miasto na górskie szlaki, intensywnych treningów na siłowni, biegów długodystansowych czy na zajęciach fitness.

Peruki Sklep Rokoko Kraków Szlak 24

Peruki Sklep Rokoko Katowice Plac Rostka 3

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak leczyć AZS?
używałaś może krochmalu do kąpieli? Jak ja się cieszę, że na niego trafiłam....
Atopowe zapalenie skóry - nowe leki…
Próbowałyście krochmalu? Mój mały atopik to nie raz ma kąpiel z jego dodatkiem, fajnie...
Coraz częstsze bóle nóg
czeste bóle nóg to juz może być zapowiedź zylaków, też tak miałam przez...
wzdęcia
Fakt, przy nawracających często wzdęciach warto udać sie do lekarza.