Peeling kawitacyjny – co powinieneś o nim wiedzieć? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Peeling kawitacyjny – co powinieneś o nim wiedzieć?

10 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Istotną częścią pielęgnacji cery jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Do głębokiego oczyszczania skóry nie wystarczy zastosowanie kosmetyków, potrzebne są bardziej zaawansowane przedsięwzięcia. Dużym zainteresowaniem wśród miłośników pielęgnacji cieszy się peeling kawitacyjny. Zabieg nazywany kawitacją jest idealnym sposobem na zadbanie o skórę twarzy. Na czym polega peeling kawitacyjny? Jakich rezultatów można się spodziewać? Czy możliwe jest wykonanie zabiegu w domu? Na wszystkie te pytania odpowie poniższy artykuł.

Peeling kawitacyjny

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. Poprzez kontakt fal ultradźwiękowych z wilgotną skórą twarzy powstaje kawitacja. Co właściwie oznacza to słowo? Kawitacja to zjawisko, które polega na powstawaniu i szybkim zanikaniu pęcherzyków gazowych w cieczy. Brzmi groźnie? Nie powinno. Peeling kawitacyjny to zabieg całkowicie bezbolesny. Rozbicie pęcherzyków niesie ze sobą wiele pozytywnych konsekwencji dla cery. Prowadzi do rozbicia martwych komórek naskórka, a co za tym idzie odsłonięcie młodszej warstwy skórnej. Odkryta warstwa pozbawiona jest zanieczyszczeń oraz zaskórników, dzięki czemu cera wygląda nieskazitelnie. Martwe komórki usunięte są w bezbolesny, a co najważniejsze bezpieczny sposób.

Jakie są rezultaty peelingu kawitacyjnego?

Zabieg peelingu kawitacyjnego z pewnością docenią osoby borykające się z problemami układu krwionośnego. Kawitacja pozytywnie oddziałuje na przepływ krwi i limfy. Wpływa on na pobudzenie odbudowy skóry, dzięki czemu redukuje drobne zmarszczki. Peeling kawitacyjny gwarantuje głębokie oczyszczenie skóry, a jednocześnie hamowanie powstawania nowych bakterii na powierzchni skóry. Peeling przyczynia się do dogłębnego nawilżenia skóry, dlatego zabieg polecany jest dla osób borykających się z problemem przesuszeń. Odwodniona skóra Ci podziękuje! Ogromną zaletą peelingu jest eliminacja wągrów, które mogą być bardzo uciążliwe. Zabieg łagodzi plamy pigmentacyjne, a skóra nabiera równomiernego kolorytu. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem zalecanym dla osób borykających się z uciążliwymi zmianami skórnymi, np. z trądzikiem pospolitym. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego są: ciąża, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, niewydolność krążenia czy osteoporoza.

Peeling kawitacyjny – zabieg, który wykonasz w domu

Peeling kawitacyjny jest znany od wielu lat w świecie kosmetologii. Specjalistki doceniają ogromną moc kawitacji. Do niedawna zabieg był wykonywany wyłącznie w salonie kosmetycznym, aktualnie wykonasz go samodzielnie w domowym zaciszu. Do wykonania peelingu kawitacyjnego niezbędne będzie urządzenie do tego przeznaczone. Jeśli interesuje Cię peeling kawitacyjny – ranking urządzeń pomoże Ci znaleźć idealny przyrząd. Przed rozpoczęciem zabiegu skórę twarzy należy oczyścić. Następnie na powierzchnię buzi nałóż preparat nawilżający lub użyj wody. Skóra musi pozostawać mokra przez cały czas trwania zabiegu. Kolejno szpatułkę urządzenia należy płynnie przesuwać po powierzchni buzi. Nie należy zapomnieć o dokładnym umyciu urządzenia po każdym peelingu. Warto skorzystać z płynów dezynfekujących podczas domowej kawitacji, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.

Peeling kawitacyjny to niewątpliwie bardzo korzystny zabieg. Jednorazowa inwestycja w urządzenie pozwala na niezliczoną ilość profesjonalnych zabiegów, które do niedawna wykonywali jedynie specjaliści. Jeśli chcesz się przekonać, które z urządzeń będzie najbardziej niezawodne wejdź na zestawienie.pl i znajdź opcję idealną dla siebie!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Odciski na końcach palców stóp
Usuwanie odcisku polega na mechanicznym opracowaniu zmiany za pomocą dłuta. Podczas zabiegu niemal natychmiast...
pazury u stóp
Leczenie brodawek wirusowych (potocznie kurzajek) polega głównie na zwalczaniu zmian skórnych wywołanych przez wirus...
Chodzicie na pedicure?
Zadbasz o stopy u podolga np. zabieg Kart na suchą skórę warto zajrzeć...
haluksy
Polecam pójść do podologa. W Bydgoszczy jest nowa Klinika https://medoz.pl