Pędzle do makijażu – jak wybrać najlepsze?

28 lipca 2021, dodał: julia162
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nawet makijaż wykonany najlepszymi i najdroższymi kosmetykami nie wyjdzie zbyt dobrze bez użycia odpowiednio dobranych pędzli do makijażu. Warto poznać więc ich kilka podstawowych rodzajów aby stworzyć perfekcyjny i trwały make up.

Doskonały makijaż, szczególnie ten naturalny i podkreślający urodę, w dużej mierze zależy od użycia odpowiedniego pędzla. Ważny jest dobór pędzla do rodzaju kosmetyku oraz konkretnej części twarzy, na której makijaż będzie wykonywany. Duży wpływ na jakość pędzla ma również rodzaj zastosowanego włosia (może być sztuczne lub syntetyczne), a także sposób dbania o jego dobrą kondycję. Do podstawowych rodzajów pędzli należą te przeznaczone do rozprowadzania i nakładania: podkładu, różu, cieni do powiek, pudru sypkiego, eyelinera oraz szminki.

Pędzel do podkładu

Pędzel do podkładu jest szeroki, płaski i zaokrąglony. Jego sztywne i śliskie włoski doskonale nadają się do równomiernego rozprowadzania płynnego fluidu na całą powierzchnię twarzy oraz korektora po bokach nosa i pod oczami. Jego powierzchnia jest stosunkowo duża, przez co jest mało precyzyjny. Najlepiej używa się go blendując wcześniej nałożony na całą twarz podkład, od środka twarzy na zewnątrz.

Pędzel do pudru sypkiego

Pędzel do pudru sypkiego jest duży, bardzo puchaty i miękki z zaokrąglonym włosiem (taki jest np. pędzel kabuki). Świetnie nadaje się do rozprowadzania wszelkich sypkich i pudrowych kosmetyków, przez co dobrze sprawdzi się w utrwalaniu całego makijażu pudrem transparentnym.

Pędzel do różu

Pędzel do różu jest również puchaty i zaokrąglony, jednak jego powierzchnia jest znacznie mniejsza, przez co jest o wiele bardziej precyzyjny. Wykorzystuje się go do nakładania i blendowania na skórze sypkiego różu. Najpierw delikatnie dotyka się nim palety z różem, a następnie przykłada do policzków rozcierając cień od środka w kierunku ucha.

Pędzel do cieni

Pędzel do cieni jest mały, miękki i ma zaokrąglone włoski. Nadaje się do precyzyjnego nakładania cieni (zarówno tych kremowych jak i sypkich) na całej powiece i w jej załamaniu. Innym rodzajem pędzla do cieni jest stosunkowo duży, puszysty pędzelek z trochę dłuższymi, szpiczastymi włoskami, służący do blendowania cieni na całej powiece. Pozwala uniknąć nienaturalnych przejść między poszczególnymi kolorami.

Pędzel do eyelinera

Pędzel do eyelinera może być mały, sztywny i ze ściętym końcem lub dłuższy i cienki, zwężający się przy końcu. Tym pierwszym można rozprowadzać żelowy eyeliner wzdłuż krawędzi rzęs, drugim namalować precyzyjną kreskę eyelinerem w płynie.

Pędzel do szminki

Pędzel do szminki jest mały, płaski i zaokrąglony na końcu. Dzięki jego śliskim włoskom można precyzyjnie obrysować linię ust lub w całości wypełnić je kolorem, unikając nakładania nadmiernej ilości kosmetyku.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości i dobrej kondycji jest równie ważne co ich wybór, dlatego należy o nie regularnie dbać. Przez to, że mają one bezpośredni kontakt ze skórą, ich włosie jest nośnikiem resztek kosmetyków, sebum oraz bakterii. Najprostszym sposobem na utrzymanie ich w czystości jest delikatne mycie w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła lub delikatnego szamponu. Po oczyszczeniu pędzle trzeba delikatnie osuszyć, unikając nadmiernego pocierania, które może naruszyć strukturę włosia.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywność medyczna - posiłki w chorob…
Też uważam że najlepiej kupić produkty bio i samemu robić jedzenie dla chorego...
Bioenergoterapia
Czasem na kogoś może mieć zbawienny wpływ sama wiara, taki efekt placebo...
zaczerwieniona twarz
Często kosmetyki powodują podrażnienia...
Najlepsza pizza włoska Poznań
Sama piekę taką pizzę, że w niejednej pizzerii nie mają tak dobrych:)