Osteopatia dla zestresowanych. Centrum osteopatii w Krakowie

18 lipca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Osteopatia dla zestresowanych jest metodą, która pomoże zmęczonemu człowiekowi wrócić do formy. W terapii osteopatycznej poszukiwana jest dysfunkcja, która prowadzi do obecnego, złego funkcjonowania całego układu. 

Centrum osteopatii w Krakowie

Jeżeli czujesz stres, a Twoje ciało go odreagowuje np. poprzez bóle kręgosłupa lub stawów, koniecznie przyjrzyj się tematowi.

1. Czym zajmuje się osteopata?

2. Osteopatia dla zestresowanych

3. Zalety osteopatii

4. Holistyczne podejście do zdrowia

Czym zajmuje się osteopata?

Osteopata to magister fizjoterapii bądź lekarz medycyny, który przeszedł pięcioletnie szkolenie osteopatyczne. Mimo innowacyjnego podejścia w porównaniu do tego, które oferuje nam medycyna klasyczna, osteopatia jest w pełni bezpieczna. Zadaniem osteopaty jest odnalezienie w ciele człowieka punktu, który jest tak zwanym problemem pierwotnym. W tym celu stosuje terapię manualną. Ważne są też informacje otrzymane w szczegółowym wywiadzie. Mogą doprowadzić do psychicznych podłoży schorzeń. 

Problemem pierwotnym może powstać na skutek typowo fizycznych dolegliwości takich jak powikłań po chorobach, pozostałościach po urazach, operacjach lub lub w skutek psychicznych aspektów np. długotrwały stres lub nieprawidłowy tryb życia. 

Badania osteopaty mogą być przeprowadzone na osobie w każdym wieku, są bezpieczne dla małych dzieci.

Po odnalezieniu źródła dysfunkcji pacjenta wprowadzana jest terapia oparta na zajęciach, które w skutek wykonywania mają prowadzić do samoleczenia się ciała. W podstawie działań osteopaty jest zrozumienie, że nasze organizmy mają same w sobie możliwość pokonania trawiącej ich choroby o ile są odpowiednio pobudzone. Stosowane ćwiczenia w ramach terapii manualnej łączą w sobie to co oferuje nam fizjoterapia z podejściem medycyny niekonwencjonalnej. Pacjent nie zostaje na tym etapie sam. By pomóc osteopata cały czas nadzoruje to jak przebiega terapia. 

Działania osteopaty różnią się jednak od tych typowo stosowanych w fizjoterapii. W fizjoterapii wykorzystywane są środki zewnętrzne, które mają działać na ciało pacjenta. W osteopatii założeniem jest pobudzenie ciała od wewnątrz tak by zaczęło samo działać mimo choroby. Organizm pacjenta musi z nim współpracować. Zadaniem osteopaty jest pokazanie właściwej drogi i czuwanie nad całością procesu.

Osteopatia dla zestresowanych

W osteopatii zwracamy uwagę na dolegliwości cielesne, które powstały na skutek traum lub przewlekłego stresu. Osoby cierpiące na szumy uszne, zawroty głowy, dokuczliwe bóle stawów, mięśni lub problemy żołądkowe nie zawsze zdają sobie sprawę, że ich dolegliwości mogą brać się ze stresu. Niekiedy wydają się całkowicie ze sobą niepowiązane dopóki nie trafimy w ręce specjalisty. 

Brak umiejętności radzenia sobie ze stresem lub długotrwałe tłumienie złych emocji dotyka bardzo dużą część ludzkości. Uważa się, że jest to jedna z chorób współczesnych czasów. Zbyt duży pęd, brak możliwości skupienia się na sobie potęgują to. W skutek tego cierpi nasze ciało. 

W terapii osteopatycznej diagnoza stawiana jest po zbadaniu manualnym ciała i wykryciu źródła bólu, nad którym należy popracować. Po ocenie osteopaty pacjent otrzymuje wytyczne jak wpływać na swoje ciało by polepszyć jego zdrowie oraz poprawić jakość życia. 

Zalety osteopatii

W osteopatii człowiek postrzegany jest jako całość. Budowa Twojego ciała oraz procesy, które w nim zachodzą wzajemnie oddziaływają na siebie. Wszystkie stany pourazowe lub problemy narządów wewnętrznych mają wpływ na układ nerwowy. Filozofia osteopatii opiera się na dotarciu do źródła i własnie od niego rozpoczyna się terapia. 

Osteopatia, korzysta z elementów terapii manualnej oraz ćwiczeń, które wykonuje np. fizjoterapeuta. Nie ogranicza się jednak do nich. Chodzi o likwidację każdego niepotrzebnego napięcia po tym jak znajdziemy główne źródło. Nie jest to jeden narząd lub pojedyncze schorzenie u pacjentów. W jej ramach skupia się na wszystkich dolegliwościach.

Dlatego bezpiecznie mogą korzystać z niej dzieci, osoby starsze lub będące po operacjach. Osteopatia ma pozytywny wpływ na organizm człowieka ponieważ podchodzi do niego z niebywałą uważnością. Terapia osteopatyczna wykorzystywana jest z sukcesem również wśród kobiet, u których wystąpiły urazy okołoporodowe. 

Kolejną pozytywną stroną jaką ma osteopatia jest to, że terapia nie opiera się na farmakologii. Możemy zaobserwować w niej brak działań nieoporządzanych. Może być stosowana niekolizyjnie z innymi terapiami, a wręcz je wspierać doprowadzając do szybszych efektów.

Osteopatia opiera się na podejściu holistycznym, które będzie przybliżone poniżej. 

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów odwiedź Krakowskie Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Osteohelp.pl. Poprzez stronę umów się z lekarzem specjalistą na wizytę. W Centrum Osteopatii czekają na Ciebie świetnie wyszkolona kadra. Stawianie diagnozy po badaniu rozpocznie proces terapii. W całości jej trwania będziesz otrzymywał wskazówki jak wprowadzać działania profilaktyczne żeby utrzymywać się w dobrym zdrowiu. 

Krakowskie Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Osteohelp.pl.

Holistyczne podejście do zdrowia

Jest to system, w którym uważność nastawia się na całe ciało. Do człowieka podchodzi się całościowo ze świadomością, że dane czynności mają wpływ na kolejne. Psychika ma wpływ na fizyczną stronę naszego życia tak samo jak kondycja naszego ciała odbija się na tym jak się czujemy. Nie możemy podchodzić do zdrowia oddzielając tych dwóch sfery od siebie. Źródła każdej choroby lub dolegliwości należy szukać po obu stronach. 

Poprzez leczenie przywraca się całościową kondycję człowieka, a nie jedynie zdrowie poszczególnych części. Podejście holistyczne zakłada również naturalną umiejętność organizmu do samoregeneracji. 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz