Opieka nad osobami starszymi – legalna praca w Niemczech

16 listopada 2015, dodał: Redakcja

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Z racji, iż społeczeństwa europejskie starzeją się, można znaleźć zatrudnienie w charakterze opiekuna do osoby starszej. Największe szanse na pracę mamy w Niemczech. Do argumentów przemawiających za takim wyjazdem są z pewnością zdecydowanie wyższe niż w Polsce gratyfikacje finansowe oraz fakt, iż Niemcy są położone niedaleko naszego kraju, a praca jest w zupełności legalna.

4

Jest to zawód piękny i dający dużo satysfakcji, ale też niezwykle wymagający. Osoby pragnące podjąć się tej profesji powinny mieć odpowiednie przygotowanie i bogate doświadczenie – choć oczywiście nie jest to warunek konieczny. Dużym atutem będzie znajomość chorób występujących u seniorów oraz zasad postępowania w przypadku ich występowania, a także tego, jak można im zapobiegać. Mile widziane będą ukończone różne kursy, np. pierwszej pomocy. Pamiętajmy, iż sami musimy cieszyć się dobrym zdrowiem, aby móc w pełni profesjonalnie opiekować się podopiecznym i nie narażać ani siebie, ani jego.

Osoba starsza – często schorowana, samotna, cierpiąca na depresję – potrzebuje dużo ciepła, troski i empatii. Kolejnymi ważnymi cechami są: odporność psychiczna na stres, uczciwość, delikatność. Pracownik powinien rozumieć i spełniać potrzeby podopiecznego, w miarę możliwości akceptować jego wybory i zasady. Warto postarać się stworzyć nić porozumienia z seniorem. Wtedy współpraca z pewnością będzie układać się pomyślnie.

5

Osoba starająca się o pracę powinna wzbudzać zaufanie oraz stwarzać taką atmosferę, aby osoba wymagająca pomocy czuła się bezpiecznie i komfortowo. Dobry opiekun to taki, który jest spokojny, opanowany, jest w stanie podejmować samodzielne, racjonalne decyzje. Powinien być również zadbany, o wysokiej kulturze osobistej oraz być w stanie nawiązywać przyjazne stosunki zarówno z podopiecznym, jak i z jego rodziną.

Pracy w tym charakterze możemy szukać na własną rękę lub poprzez agencję pracy oraz poprzez osoby, które już pracowały w Niemczech i np. szukają kogoś na swoje miejsce. Wybierając ofertę pracy pamiętajmy, że możemy trafić na nieuczciwych ludzi, dlatego zbierzmy jak najwięcej informacji. Pamiętajmy, iż wszystkie ustalenie powinny być sporządzone na piśmie. Wynagrodzenie za pracę w charakterze opiekunki waha się od kilku od kilkudziesięciu euro za godzinę. Najczęściej można zarobić około 1200-1500 euro. Warto zwrócić uwagę, aby nasza praca była legalna.

Wybierając rodzinę, u której będziemy się zajmować osobą starszą, warto zwrócić uwagę na lokalizację. Przekłada się to na wysokość wynagrodzenia oraz na dystans, jaki musimy pokonać, wracając do domu. Ważna jest również zakwaterowanie – należy pamiętać, aby zwrócić uwagę, czy musimy sami poszukać sobie lokum, czy gwarantuje nam je pracodawca, a jeśli tak, to na jakich warunkach. Decydując się na konkretną ofertę, trzeba również uzgodnić zakres swoich obowiązków, aby nie było później żadnych niedomówień. Bowiem czasem zdarza się, iż oprócz opieki nad seniorem, potrzebne będzie również prowadzenie domu.

Wyjeżdżając do Niemiec jako opiekun, musimy mieć świadomość, iż w większości przypadków będzie wymagana znajomość języka niemieckiego na poziomie co najmniej komunikatywnym. Będzie to zapewne sprawdzone na rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego warto posiadać certyfikat językowy. Niezwykle ważnym aspektem jest zadbanie o ubezpieczenie.

Jeśli marzysz o wyjeździe do Niemiec jako opiekun do osoby starszej i szukasz sprawdzonej firmy, która pomoże Ci z wszelkim formalnościami i zapewni bezpieczny pobyt na miejscu powinieneś koniecznie zapoznać się ofertą Firmy ProSenior24.

Zapewniamy:
– legalną pracę w Niemczech
– gwarancję pokrycia kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju
– zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
– indywidualny dobór ofert
– jasne zasady współpracy
– atrakcyjne i uczciwe wynagrodzenie
– opiekę koordynatora na czas wyjazdu

Od przyszłego opiekuna wymagamy:
– minimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego
– doświadczenia w pracy z osobą starszą lub niepełnosprawną
– dyspozycyjności na okres minimum dwóch miesięcy
– dobrego stanu zdrowia.

Dodatkowym atutem będzie czynne prawo jazdy kategorii B, referencje z poprzednich miejsc pracy, ukończone kursy kierunkowe.

Jeśli spełniasz podane wymogi i chcesz podjąć się tej wspaniałej profesji, wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie – www.prosenior24.pl, a my niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.

6

ProSenior Sp. z.o.o.
ul. Serwituty 23
02-233 WarszawaMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Opieka nad osobami starszymi – legalna praca w Niemczech

  1. avatar Ola napisał(a):

    Podjęłabym się jeśli firma była by sprawdzona i nie miałabym rodziny, która by zostawała w kraju podczas mojego wyjazdu.

  2. avatar Medicra napisał(a):

    Zdecydowanie warto podjąć pracę w takiej profesjonalnej firmie niż na własną rękę.

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sok z jagody kamczackiej
polskarozasklep.pl
Cena:
14 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Ekspres do kawy ASCASO DREAM Strawberry Gum
Piękno i praktyczność w jednym!
Cena:
2185 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Koszty pozycjonowania strony
Pozycjonowanie nie zaszkodzi, jednak warto poznać też inne sposoby na skuteczne zaistnienie w internecie....
Koszty pozycjonowania strony
Zastanawiam się nad wykupieniem takiej usługi i szukam odpowiedniej firmy. Czy ktoś z Was...
sala weselna Warszawa i okolice
> atena70 napisał/a:> Dzieki za wasze podpowiedzi, na razie wstępnie oglądamy Astorię- jednak...
Leczenie kanałowe zębów w Warszawie…
Przede wszystkim musisz mieć dobre zdjęcie - pantomogram zrobisz stosunkowo niedrogo, w warszawskiej...
facebook