URODA I ZDROWIE

Oczyszczacz Klarta – nieoceniona broń w walce z alergią

26 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Z roku na rok wzrasta liczba osób borykających się z problemem alergii oddechowej. Istnieje wiele leków łagodzących objawy tego schorzenia, lecz w profilaktyce alergii niezwykle ważną rolę odgrywa unikanie kontaktu z alergenami. Pomoże w tym przestrzegania kilku zasad oraz zakup dobrego oczyszczacza powietrza.

Przyczyny alergii wziewnej

Alergia wziewna to choroba, w której układ immunologiczny broni się przed kontaktem z cząsteczkami w rzeczywistości niestanowiącymi dla niego zagrożeniem. Organizm uznaje je za niebezpieczne, dlatego odpowiada reakcją obronną, której przejawem są głównie katar, kichanie, łzawienie i pieczenie oczu.

Alergeny roślinne

Najpopularniejszym alergenem są pyłki kwitnących roślin. Proces kwitnienia nie trwa przez cały rok, dlatego objawy uczulenia występują sezonowo. Najwcześniej pylenie rozpoczynają drzewa, a zwłaszcza olcha i leszczyna, które wywołują reakcje alergiczne już w lutym. Najpopularniejszym alergenem są trawy, których intensywne pylenie ma swój początek w maju. Dokładny termin kwitnienia, a więc i moment rozpoczęcia sezonu alergicznego, uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Najmniejsze pyłki mają średnicę około 5, a największe 200 mikronów.

Alergeny zwierzęce

Za alergen wziewny często uznawana bywa także sierść zwierzęca, jednak w rzeczywistości reakcję uczuleniową wywołuje białko, które znajduje się w gruczołach wydzielniczych zwierząt. Sierść jest wyłącznie jego nośnikiem, tak jak komórki złuszczonego naskórka. Alergeny zwierzęce mają wymiary od 0,5 do 200 mikronów.

Alergeny roztoczy kurzu domowego

Wbrew popularnej opinii alergenem nie jest także kurz, ani nawet znajdujące się w nim roztocza. Przyczynę alergii stanowi natomiast białko, które znajduje się w odchodach roztoczy. To istotna informacja, ponieważ same roztocza nie są zbyt podatne na unoszenie w powietrzu, ale wytwarzane przez nie alergeny już tak, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, wynoszące około 20 mikronów.

Alergeny grzybów pleśniowych

Alergia na grzyby pleśniowe może mieć charakter całoroczny albo sezonowy, w zależności od tego, który gatunek pleśni wywołuje objawy. Zarodniki grzybów mają rozmiary do 12 mikronów, tak więc łatwo unoszą się w powietrzu.

alergia-klarta-oczyszczacz-powietrza.png

Wysoka skuteczność oczyszczaczy Klarta w usuwaniu zanieczyszczeń w powietrzu, www.klarta.pl

Dom wolny od alergenów

W profilaktyce alergii ważną rolę odgrywa regularne i dokładne sprzątanie, które pozwala usunąć alergeny obecne na powierzchniach podłóg i mebli oraz na innych elementach domowego wyposażenia. Zalecane jest także kontrolowanie wilgotności powietrza. Nadmierne nawilżenie sprzyja rozwojowi pleśni i roztoczy, a zbyt niskie może dodatkowo podrażniać oczy i gardło. W sezonie pylenia należy unikać suszenia i wietrzenia ubrań i pościeli na zewnątrz, aby nie osadzały się na nich alergeny. Wietrzenia pomieszczeń najlepiej dokonywać wtedy, gdy stężenie pyłków jest najniższe. Na terenach wiejskich ich poziom jest najwyższy rano, natomiast w miastach w wieczorem. Niestety, nawet przestrzegając wszystkich zaleceń nie da się uniknąć kontaktu z alergenami wewnątrz budynków. Warto zatem zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, który będzie na bieżąco je eliminować.

Idealny oczyszczacz dla alergików – jaki powinien być?

To, czy oczyszczacz będzie w stanie efektywnie usuwać alergeny wziewne, uzależnione jest od rodzaju wykorzystywanych przez niego filtrów. W oczyszczaczach dostępnych na stronie Klarta.pl jeden z głównych elementów systemu filtrującego stanowi technologia HEPA, która wyróżnia się znakomitą skutecznością w walce z cząsteczkami stałymi nawet kilkaset razy drobniejszymi od średnicy ludzkiego włosa.

Ponadto oczyszczacz powietrza dla alergika musi wyróżniać się dobrą wydajnością, dostosowaną do wymiarów pomieszczenia, w którym zostanie umieszczony. CADR oczyszczacza Klarta Forste 2 jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni 38 m², natomiast Klarta Stor Black jest w stanie utrzymać doskonałą czystość powietrza we wnętrzu o metrażu nawet 80 m². Oba modele potrafią samodzielnie dostosować tempo pracy do jakości powietrza, dzięki wbudowanym czujnikom cząsteczek stałych.

 

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Oczyszczacz Klarta – nieoceniona broń w walce z alergią

  1. avatar Tere pisze:

    Tak, ja mam w domu, stoi własnie u dzieci w pokoju. Mamy dokładnie Klarta Forste 2 białą. Kupiliśmy go w grudniu bo smog a raczej mgła nas aż w oczy piekła. Teraz sprawdza się na alergię, dzieci spokojnie spią, nie mają kataru i kaszlu. Zmiana wielka!! Polecam gorąco każdemu

  2. avatar Anonim pisze:

    Cześć, ten oczyszczacz nadaje się do pokoju dziecka?

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szara sukienka
Hej co myślcie o takiej ładnej sukience w kolorze szarego melanżu? https://www.crossjeans.com/women/dresses-skirts/casual-dresses/1890/casual-dress Mi się...
Anya co do nich?
Hejka co byście założyli do jeansów Anya w kolorze niebieskim z Cross Jeansu? Chciałabym...
Buty trekkingowe z Cross Jeansu
Hej szukam ostatnio obuwia sportowego do szybkich spacerów. Muszą być komfortowe w noszeniu,...
Podróż poślubna: egzotycznie, czy E…
Moja koleżanka zdecydowała się na podróż do Ameryki. A z porad dotyczących uzyskania wizy...