Nowość od Laboratorium AVA – Planeta Ziemia: na ratunek środowisku!

13 października 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Czy można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego? Polska firma AVA Laboratorium Kosmetyczne udowadnia, że można! Planeta Ziemia to nowa linia, która powstała z troski o ekosystem i z troski o skórę. Od początku istnienia marki, hasłem przewodnim było motto: “W zgodzie z naturą”, a Linia Planeta Ziemia jest pięknym uczczeniem 60–lecia istnienia firmy – nie tylko dzięki naturalnym składnikom w recepturze, ale również dzięki eco–rozwiązaniom, zastosowanym w procesie produkcji.

Kosmetyki AVA Planeta Ziemia

Z poszanowaniem środowiska naturalnego

Negatywny wpływ procesów produkcyjnych na ekosystem to problem, z którym zmaga się wiele firm branży beauty. AVA Laboratorium Kosmetyczne znalazło na to sposób! Linia Planeta Ziemia w swoich recepturach czerpie z darów natury, stosując tylko wegańskie i w 99% naturalne składniki certyfikowane przez COSMOS ECOCERT, a przy tym stawia na mniejsze zużycie wody i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowane składniki są biodegradowalne i  nie wpływają negatywnie na lasy, morza czy oceany.
Plastik? Temu surowcowi już podziękujemy! Szklane słoiki, butelki i kartoniki z certyfikatem FSC to dowód na to, że eco–opakowania kosmetyków są możliwe. Jednak na szczególną uwagę zasługują nakrętki produktów, składające się w 30% z trocin – przykład praktycznego i przemyślanego upcyklingu.

Z troski o skórę

Warto podkreślić, że w Planecie Ziemi eco–rozwiązania idą w parze z wyjątkowym działaniem pielęgnacyjnym. Głównym składnikiem aktywnym serii jest ekstrakt z liści rambutanu o właściwościach odmładzających – wpływa na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu i elastyny w skórze, zapobiegając ich degradacji. Stanowi on naturalną alternatywę dla retinolu. Surowiec pochodzi z monitorowanych upraw, a do produkcji ekstraktu wykorzystuje się wyłącznie organiczne, certyfikowane liście. Prawdziwe odmłodzenie i odżywienie zamknięto w czterech produktach: liftingującym i wygładzającym kremie na dzień, odbudowującym kremie na noc, specjalnym reduktorze zmarszczek oraz w skoncentrowanym serum olejowym. Seria skutecznie nawilża, zatrzymuje procesy starzenia i przywraca jędrność skórze.

Kupuj odpowiedzialnie

kremy AVA Planeta Ziemia

Stworzenie serii kosmetyków z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska to jeden z wielu kroków, które podejmuje marka z myślą o Planecie. AVA Laboratorium Kosmetyczne współpracuje z proekologiczną fundacją ECO4LIFE – przekazując im 1% ze sprzedaży kosmetyków. W swoich social mediach regularnie zachęca również do wspólnego podejmowania małych kroków, które mogą uratować Ziemię – np. ograniczenia plastiku, recyklingu czy wielorazowych toreb. W końcu codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko.

Planeta Ziemia

Odmłodzenie skóry: 

•  poprawa napięcia

•  redukcja zmarszczek

Serię Planeta Ziemia opracowaliśmy na bazie ekstraktu z liści rambutana (Nephelium lappaceum). Stanowi on naturalną alternatywę dla retinolu (Retinol like), skutecznie odmładza. Chcieliśmy dać skórze to, co wywodzi się z natury. Surowiec pochodzi z monitorowanych upraw. Do jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie organiczne, certyfikowane liście. Pozyskiwany jest z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska.

Posiada wielokierunkowe działanie:
•  wyizolowana z liści rambutana cząsteczka młodości – korilagina, tworzy kompleks z białkiem skóry wzmacniając włókna kolagenu i elastyny, poprawia ich równomierne ułożenie, dzięki czemu skóra staje się gładka i elastyczna;
•  Korilagina pomaga zachować równowagę między syntezą nowych włókien kolagenowych, a degradacją starych, co pozytywnie wpływa na regenerację skóry;
•  Rambutan jest niezwykle bogaty w antyoksydanty, redukuje wolne rodniki;
•  cechuje go duża zawartość minerałów, skutecznie odżywia skórę.

reduktor zmarszczek Planeta Ziemia

Czy można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego? Nam się udało.

Linia Planeta Ziemia to kosmetyki przeciwzmarszczkowe, podczas produkcji których nie oddziałujemy negatywnie na środowisko naturalne. W nowoczesnym zakładzie, przy wykorzystaniu ekologicznych rozwiązań, powstały niepowtarzalne produkty do pielęgnacji twarzy.

Ich główne zalety to:
•  Działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające i odmładzające.
•  Aż do 99% składników pochodzenia naturalnego, certyfikat COSMOS ECOCERT.
•  Ekologiczne składniki, chroniące morza i oceany.
•  Kartoniki z certyfikatem FSC, nakrętki z 30% trocin, szklane słoiki i butelki.
•  Wykorzystanie naturalnych i odnawialnych źródeł energii.
•  Mniejsze zużycie wody, minimum odpadów.
•  Surowce pozyskiwane z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska.
•  Wegańskie składy kosmetyków.
• Przekazanie 1% ze sprzedaży na rzecz fundacji ECO4LIFE.

Od ponad 60 lat nasze hasło brzmi – W ZGODZIE Z NATURĄ, jesteśmy PIERWSZĄ POLSKĄ MARKĄ, która dostała ECOCERT i już w 2008 r rozpoczęła produkcję ekologicznych kosmetyków, a nasz cel na najbliższe lata to skuteczna pielęgnacja skóry przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

 

W skład linii Planeta Ziemia wchodzą:

Odżywczy eliksir
Skoncentrowane serum olejowe

serum Planeta Ziemia

Wyjątkowo odżywcze serum olejowe z pestek baobabu. Składniki o silnym działaniu wygładzającym intensywnie regenerują skórę. Działają przeciwzmarszczkowo, nawilżająco i antyoksydacyjnie.

30 ml / 39 zł.

 

Reduktor zmarszczek
Wygładzający krem pod oczy

krem pod oczy Planeta Ziemia

Krem zawiera składniki aktywne o wyjątkowych właściwościach odmładzających. Stymulują one kolagen i elastynę. Poprawiają nawilżenie. Zmarszczki ulegają zredukowaniu.

15 ml / 34 zł.

 

Lifting i wygładzenie
Krem na dzień

krem na dzień Planeta Ziemia

Efekt liftingu i wygładzenia skóry to skutek zastosowania składników, które poprawiają jej napięcie i elastyczność. Sprawiają, że skóra jest odżywiona, zregenerowana, wygląda zdrowo i młodo.

50 ml / 39 zł.

 

Skuteczna odbudowa
Krem na noc

krem na noc Planeta Ziemia

Jędrność i gładkość skóry to efekt wykorzystania intensywnie regenerujących składników. Wpływają na prawidłowe ułożenie kolagenu i elastyny oraz przeciwdziałają ich degradacji. Skóra staje się równomiernie wygładzona, zregenerowana, widocznie odmłodzona.

50 ml / 38 zł.

 

Kartoniki z certyfikatem FSC, szklane opakowania, nakrętki z 30% trocin.

Wiemy, że nasze codzienne wybory mogą uratować Planetę Ziemię.

www.ava-kosmetyki.pl

www.ava-laboratorium.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Nowość od Laboratorium AVA – Planeta Ziemia: na ratunek środowisku!

  1. avatar jola456 pisze:

    AVA jak zawsze jest krok przed innymi markami jeśli chodzi o kosmetyki eco… Bardzo jestem ciekawa tej linii – jak tylko skończę swój obecny zestaw to chętnie spróbuję:)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...