URODA I ZDROWIE

Jak wybrać preparat na wypadające włosy?

21 października 2020, dodał: Redakcja

Wypadające włosy to częsty i wstydliwy problem – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie należy go jednego bagatelizować. Często podłożem tej dolegliwości jest niedobór witamin z grupy B. Co zatem stosować, aby poradzić sobie z tą mało komfortową dolegliwością? Warto skonsultować się z lekarzem w celu porozmawiania o terapii zawierającej biotynę na wypadające włosy.

piękne gęste włosy

Czym jest biotyna?

Biotyna to witamina rozpuszczalna w wodzie, zaliczana do grupy witamin B. Wspomaga ona procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka, a także włosów i paznokci, co poprawia ich stan. W naturze występuje zarówno w tkankach zwierzęcych, jak i roślinnych pod postacią związku organicznego. Jej niedobór może mieć poważne konsekwencje dla organizmu, dlatego warto reagować natychmiast na wszelkie objawy niedoboru. Może on objawiać się przesuszeniem lub podrażnieniem skóry, które to często przypominają łuszczycę. Brak biotyny widoczny jest też na włosach, które wypadają oraz na paznokciach, które są kruche i łamliwe. Biotyna na wypadające włosy to środek, który można rozważyć, jeżeli nie ma innych powodów dla pogorszenia kondycji włosów, skóry i paznokci.

Biotyna – gdzie ją znaleźć?

Naturalnie biotyna występuje zarówno w produktach pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Znajdziemy ją między innymi w wątrobie, żółtkach jaj, a także w produktach mącznych, w tym mące sojowej, ryżowej i pełnoziarnistej. Spośród warzyw należałoby natomiast wymienić pomidory, marchew i szpinak. Niewielkie ilości znajdują się również w orzechach ziemnych, włoskich i migdałach. Niedobór biotyny można też uzupełnić odpowiednim środkiem farmakologicznym. Biotyna na wypadające włosy występuje w formie wygodnych tabletek. Najczęściej pakowana jest po 30 sztuk. Wybierając odpowiedni produkt, warto postawić na solidnego i sprawdzonego producenta, a do tego preparat, który zawiera dużą dawkę substancji czynnej. Polecamy w szczególności firmę Biofarm i jej produkt – Biotynox Forte. Ta polska firma farmaceutyczna spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa na wszystkich etapach produkcji swoich produktów. Cieszy się również zaufaniem wśród lekarzy i farmaceutów.

Biotyna nie tylko na wypadające włosy

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że biotyna przydaje się nie tylko wtedy, gdy wypadają nam włosy. To również doskonałe wsparcie w walce z zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci, a także ze stanami zapalnymi skóry, zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust, uszu oraz krocza. Dodatkowo biotyna uczestniczy w licznych procesach fizjologicznych naszego organizmu, m.in. w procesie tworzenia protrombiny, a w konsekwencji również krzepnięcia krwi. Ma też pewien udział w produkcji glukozy, a także wspomaga prawidłową pracę tarczycy. To, o czym nie powinny zapominać osoby z chorobami tarczycy, to odstawienie preparatów z biotyną na co najmniej kilka dni przed regularnymi badaniami, gdyż może mieć wpływ na wynik poziomu TSH. Warto zaznaczyć, że biotyna nie wpływa bezpośrednio na poziom hormonów tarczycy, jedynie zaburza sam wynik ich pomiaru. Przyjmujący biotynę profilaktycznie mówią też o tym, że witamina ta poprawia wygląd ich skóry.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mity na temat masażu
> niechcemisie napisał/a:> Tak zachwalasz, że wygooglałam tę matę. Wygląda fajnie i...
Dekoloryzacja
Ja już nie eksperymentuje w domu z kolorem. Już kiedyś zniszczyłam sobie włosy....
Co zrobić na kolację?
Krewetki z ryżem, bardzo smaczne, doprawione sosem sojowym. Szybko gotowe, lekkie, ale pożywne...
Co zrobić na kolację?
U nas dziś o dziwo pogoda pozwoliła na grill, więc były domowe burgery