Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej polecane na zimę – wywiad z dr Izabelą Lenartowicz

10 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W ramach naszej akcji Kobieta z Pasją rozmawiamy z dr Izabelą Lenartowicz z Kliniki Lenartowicz Clinic, która opowiada o nowoczesnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej polecanych w sezonie zimowym.

izabela lenartowicz

Obecnie medycyna estetyczna może pochwalić się szerokim wachlarzem zabiegów upiększających, minimalizujących oznaki starzenia się, jakiego rodzaju zabiegi najczęściej wykonuje się w Państwa klinice?

Klinika medycyny estetycznej, taka jak Lenartowicz Clinic to miejsce w którym nasi pacjenci mają możliwość spełnić swoje marzenia o świeżym, zdrowym i idealnym wyglądzie, z zachowaniem ponadczasowej klasy i dobrego smaku.
Pełny wachlarz możliwości jakie proponujemy pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu jak i samego zbiegu dla każdego, nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Zarówno ja jak i mój zespół staramy się zawsze skonfrontować możliwości medycyny estetycznej z oczekiwaniami pacjenta i znaleźć pomiędzy nimi harmonię. Dzięki takiemu podejściu możemy cieszyć się zadowoleniem naszych pacjentów, którzy zaufali Lenartowicz Clinic i pozwolili z pełnym spokojem zając się tym co kochamy robić.
Zabiegi upiększające to takie, które mają na celu poprawę wyglądu. Mówimy tutaj o zwiększeniu gęstości skóry, poprawie jej gładkości, pracy nad rozjaśnianiem przebarwień i wielu, wielu innych działaniach prowadzących do – jak sama nazwa mówi – upiększenia.
Do tej grupy należy:
-mezoterapia igłowa
-polinukleotydy
-kwas hialuronowy
-toksyna botulinowa

Mezoterapia igłowa to istny zastrzyk energii dla skóry, dosłownie i w przenośni. Dzięki dobraniu preparatu o najwyższej jakości, z najlepszym składem, bez obaw o jego czystość i przede wszystkim bezpiecznego możemy mówić o odżywieniu skóry „od wewnątrz”. Dlaczego od wewnątrz? Bo podajemy preparat kilkoma wstrzyknięciami tam gdzie ma działać, czyli do skóry właściwej. Po takim zabiegu wręcz widzimy cudowną reakcję łańcuchową – widzimy nawilżenie skóry, dzięki czemu staje się gęstsza, bardziej sprężysta, a to z kolei prowadzi do wygładzenia jej powierzchni. Mezoterapia nadaje się dla każdego, w każdym wieku i z każdą skórą. Komu nie przyda się dopasowany koktajl odżywczy? Nie znam takiej osoby! Korzystać z mezoterapii lubią osoby młode, bo jest to zabieg mało inwazyjny, a z drugiej strony jest ulubieńcem osób nawet mocno po pięćdziesiątce.
Drugi zabieg upiększający cieszący się popularnością to polinukleotydy. Jakiś czas temu przeżyły swoje gorące 5 minut na ustach każdego. Po ogromnym szale polinukleotydy na stałe zagościły w Naszej Klinice, a to dzięki ich genialnemu działaniu. Robią one dokładnie to na czym zależy większości naszych pacjentów, czyli nie są sztucznym wypełniaczem, a swoimi właściwościami zmuszają skórę do autoregeneracji. Taka bio-stymulacja to bestseller w Lenartowicz Clinic. Zagęszczenie, ujędrnienie, antyoksydacja, nawilżenie, odmłodzenie, wygładzenie drobnych zmarszczek – to cała lista korzyści jakie niosą za sobą polinukleotydy, a jej długość jest imponująca. Sytuacja ze wskazaniami jest taka sama jak przy mezoterapii igłowej, zabieg jest dla każdego, nie ma jak zaszkodzić, a przyniesie tylko korzyści.

nowoczesne zabiegi

Gdy myślimy o oznakach starzenia pierwsze co przychodzi do głowy to zmarszczki. Mimiczne wokół oczu, lwia zmarszczka czy poprzeczne na czole. Drugą kwestią jest brak elastyczności skóry i jej widoczne opadnięcie. Przyczyn jest ogrom, lecz to nie one nas interesują. Myśląc o rozwiązaniach stawiamy na:
– wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
-zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Kwas hialuronowy ma jedno, proste zadanie. Wiązanie wody w naszym organizmie. Naturalnie występuje w naszych tkankach, jednak z upływem lat jego ilość się zmniejsza, przez co widzimy utratę jędrności i puszystości skóry. Oczy wydają się zapadnięte, widzimy opadający owal twarzy, czyli tzw. „chomiki”. Tutaj z pomocą przychodzi kwas hialuronowy. Podawany jest iniekcyjnie, w formie gęstego żelu, który odpowiednio rozkłada się pod skórą i tworzy strukturę niczym budulec naszych tkanek. Dzięki takiemu rusztowaniu uzyskujemy efekt ujędrnienia, wygładzenia zmarszczek i podniesienia owalu twarzy. Wskazaniem są utrwalone zmarszczki mimiczne, utrata gęstości skóry i jej widoczne opadanie.
Jeszcze innym zabiegiem, który polecamy w ramach zabiegów niwelujących oznaki starzenia są wszystkie z wykorzystaniem toksyny botulinowej. To substancja lecznicza, znana i uwielbiana od wielu lat, które działanie zostało potwierdzone i jest ot jeden z niezawodnych zabiegów w naszej klinice. Lista wskazań do wykonania botoksu jest długa i bardzo szczegółowa. Praktycznie każdy obszar dotknięty pojawianiem się zmarszczek mimicznych to miejsce w którym możemy zaaplikować toksyną botulinową. Najprościej opisując jej działanie polega na hamowaniu przewodnictwa nerwowego, przez co mięśnie przestają się kurczyć. Czy to drugi bestseller w Lenartowicz Clinic? Tak! A to dlatego, że zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny, przewidywalny, dający szybkie efekty i przede wszystkim uwielbiany przez naszych pacjentów. Nie ma granic wiekowych, a wskazaniem jest pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Każda z nas pragnie jak najdłużej zachować młodość, czasem jednak łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku i przesadzić z zabiegami i wyglądać groteskowo lub co najmniej nienaturalnie – jak do tego nie dopuścić?

Medycyna estetyczna to piękna dziedzina. Pozwala na poprawę wyglądu na wiele różnych sposobów, obejmuje również działania rekonstrukcyjne, na przykład po wypadkach. Jednak nawet najbardziej drogocenne płótno i farby najwyższej klasy w rękach nieodpowiedniej osoby same nie stworzą dzieła sztuki. W tym momencie rozumiecie drodzy czytelnicy mój tok myślenia. Oddanie się w ręce nieodpowiedniej osoby może poskutkować nieprawidłowym, karykaturalnym efektem końcowym.
Widzimy w naszym otoczeniu osoby, które poddały się zabiegowi ewidentnie wykraczającemu poza kanony uniwersalnego piękna, a także granicę dobrego smaku. Mowa tutaj o przerysowanych ustach, które aż wydają się ciężkie i obolałe, zbyt dużych, nienaturalnie wyglądających kościach policzkowych, nosach nad wyraz zadartych do góry, przeprasowanych czołach i groteskowo uniesionych brwiach. I teraz pytanie czy takie było życzenie pacjenta, czy wizja lekarza? Specjalista jest od tego, aby odwieść swojego pacjenta od zabiegów krzywdzących i nieestetycznych.
Lekarza medycyny estetycznej wybieramy na podstawie jego wykształcenia, doświadczenia, opinii, zasięgamy informacji na temat jego szkoleń, certyfikacji. Miejsc gdzie wykonywane są zabieg medycyny estetycznej jest mnóstwo w każdym większym czy mniejszym mieście. Polecam poświęcić nieco swojego czasu na zapoznanie się z portfolio lekarza który nas interesuje przed wybraniem się do kliniki. Wygląd możemy zmieniać, możemy modulować rysy twarzy, ale są pewne zabiegi, których efektów nie odwrócimy, albo kosztuje nas to własne zdrowie, czas i pieniądze.
Szukamy lekarza, który wykaże się zrozumieniem dla naszych potrzeb, indywidulanie skomponuje plan zabiegowy i przeprowadzi nas przez niego.

Jakie wobec tego uniwersalne zabiegi dla kobiet w każdym wieku dedykuje się w sezonie jesienno-zimowym?

Sezon jesienno-zimowy to ciężki czas dla skóry. Brakuje słońca, brakuje energii, zaczyna się sezon grzewczy, który nijak nie sprzyja dobrej kondycji skóry, do tego dochodzi wiatr i mróz, które widocznie pogarszają jej stan. W tym okresie stawiamy na zabiegi, które oddadzą skórze to co zabiera jej zimowa aura, czyli te polegające na nawilżeniu i rewitalizacji.
Peeling medyczny to wszechstronny zabieg, który może zarówno złuszczyć suchy naskórek, jak i wpłynąć na zatrzymanie wody w głębszych warstwach. Pozostawia skórę odświeżoną, gładszą, dużo bardziej promienną wśród tych szarych dni.
Mezoterapia igłowa to zabieg uwielbiany przez naszych pacjentów w tym okresie. Żaden inny nie daje tak odczuwalnego efektu dogłębnego nawilżenia. Do mezoterapii można wykorzystać koktajle witaminowe, które dodatkowo rozświetlą skórę i podziałają jak zastrzyk energii. Użycie komórek macierzystych i czynników wzrostu to też świetny pomysł. Autologiczne osocze bogatopyłytkowe cieszy się powodzeniem ze względu na małą inwazyjności naturalne efekty.

mezoterapia

Marzymy o jędrnej i pełnej blasku skórze, czy w Państwa klinice są też alternatywy to bardziej inwazyjnych zabiegów np: liftingu?

Dzisiaj obserwujemy świetny trend w medycynie estetycznej. Pacjenci są gotowi na stopniową pracę nad kondycją swojej skóry, aniżeli stawiają na ekspresowe efekty, kosztem jej wyglądu w przyszłości. Ta rosnąca świadomość moich kochanych pacjentek i pacjentów pokazuje mi, że jesteśmy na dobrej drodze!
Efekt liftingu, czyli całkowitego wygładzenia i ujędrniania skóry możemy uzyskać dzięki połączeniu kilku rodzajów zabiegów. Nie ma jednak jednej, jasno określonej i spisanej w podręczniku prostej procedury, która sprawdzi się u każdego! Ważna jest prawidłowa diagnoza gęstości skóry, na podstawie której specjalista jest w stanie dobrać cały plan zabiegowy. Uzyskanie efektu jest rozłożone w czasie, po każdym z zabiegów widzimy różnicę w kondycji skóry i jej naprężeniu. Połączenie ze sobą kwasu hialuronowego, botoksu, stymulatorów tkankowych oraz wysokiej jakości laserów to zastępstwo za mocno inwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej.

Nie możemy też zapominać o naszej szyi, dekolcie czy dłoniach, w końcu często te partie ciała zdradzają nasz wiek, jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

Zgadzam się, te obszary ciała zdradzają wiek, bo często zostają pomijane przy pielęgnacji, albo za późno zostały podjęte kroki mające na celu utrzymanie ich dobrego wyglądu. Skóra na szyi jest z natur na gorszej pozycji niż skóra np. na twarzy. Wynika to z mniejszej ilości tkanki tłuszczowej i tkanki podskórnej, która stanowi pewnego rodzaju rusztowanie. Na szyi nie ma tez tak wielu gruczołów łojowych i potowych, a to one odpowiadają za naturalny płaszcz ochronny skóry. Dekolt jest bardzo często wystawiany na działanie promieni słonecznych, bez wcześniejszego zastosowani kremu z filtrem. Pomijanie dekoltu w trakcie codziennej pielęgnacji to druga przyczyna jego szybszego starzenia się. Co do dłoni nie ma wątpliwości – najbardziej pracowite z całej wymienionej trójki. Woda, detergenty, czynniki atmosferyczne, takie jak zimno i wiatr, brak ochrony przeciwsłonecznej, a w końcu narażenia na urazy mechaniczne to czynniki odpowiadające za niezadowalający wygląd dłoni.
Jednak nic straconego, z ratunkiem dla szyi, dekoltu i dłoni przychodzą zabiegi takie jak mezoterapia, kwas hialuronowy NeauviaExplosion czy fala radiowa. Skutecznie odmłodzą i wpłyną na poprawę jędrności. Mezoterapia cudownie nawilży, kwas hialuronowy wspomoże jej działanie, poprzez zatrzymanie wody z cienkich tkankach. Neauvia Explosion jest dedykowana właśnie tym okolicom, a polega na wykorzystaniu dwóch różnych preparatów przy jednym zabiegu. Efekty tego zrównoważonego i doskonale przemyślanego połączenia to naturalne, subtelne wypełnienie, wielostopniowe nawilżenie, poprawa napięcia i intensywna stymulacja fibroblastów. Fala radiowa to remedium na utratę sprężystości. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, bezbolesny, nie pozostawia żadnych śladów. RF polega na pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu za pomocą energii fali radiowej.

Nowoczesne kobiety na całym świecie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej, czym różnią się propozycje dla bogatych i wpływowych kobiet np. z Los Angeles a czym dla naszych rodaczek…

Faktycznie, istnieje przekonanie o wyższości zagranicznych klinik nad krajowymi. Jest to jednak naleciałość z lat 90, kiedy rzeczywiście różnice dało się zauważyć gołym okiem.
Dziś jednak dostępność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na całym świecie jest bardzo podobna. Odnoszę nawet wrażenie, że w pewnym aspekcie wyprzedzamy np. Stany Zjednoczone, wykazując się większą subtelnością i bardziej zrównoważonym podejściem do zabiegów medycyny estetycznej. Co z tym idzie wydaje mi się, że wiele wpływowych kobiet z Los Angeles stosuje podobne zabiegi jak nasze rodaczki. Powiem nawet więcej – często zabiegi, które w Stanach Zjednoczonych nie są wykonywane np. zabiegi mezoterapii są z pełnym sukcesem od lat są wykonywane w Europie, jak również u nas w Polsce.
Nie da się jednak zaprzeczyć, że to największe miasta przyciągają najlepszych specjalistów. Nie świadczy to o tym, że w innych miejscach nie trafimy na świetnego lekarza czy klinika będzie gorzej wyposażona. Posiadamy w Polsce świetnych dystrybutorów produktów światowej klasy, specjalistyczne firmy, zajmujące się sprzętem Hi-Tech, dobrze wyposażone i nowoczesne centra szkoleniowe. Podsumowując uważam, że zasobność portfela nie ma tutaj głównego znaczenia, a raczej bardziej indywidualnie dobrane wybrane przez lekarza najlepsze zabiegi dla danego pacjenta, dzięki którym efekt będzie doskonały.

Czytelniczki często pytają czy zabiegi z botoksem czasem nie powodują rozleniwienie skóry twarzy (np. czoło) i należy zabieg potem powtarzać nieustannie?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej w żadnym wypadku nie powodują rozleniwienia skóry twarzy. Sama specyfika działania tej substancji przeczy stwierdzeniu działania na skórę. Botoks działa na nerwy, hamując przewodnictwo pomiędzy nerwem, a mięśniem. Dzięki temu możemy cieszyć się brakiem zmarszczek. Teoretycznie wygładzenie skóry to efekt w pewnym rodzaju uboczny – nie kurczą się mięsnie, więc skóra również nie zmienia swojego położenia. Mam nadzieje, że to wytłumaczenie rozwieje wątpliwości.

Wokół każdego zabiegu krąży jakeś widmo strachu, które jest wypadkową kilku czynników – możliwych powikłań, doniesień z różnego rodzaju portali plotkarskich o zabiegach gwiazd i relacji z trzeciej ręki. Takie połączenie skutkuje powstaniem przerażającej opinii o danym zabiegu, bo przecież Hollywoodzka gwiazda wygląda strasznie! Jeśli zabiegi z użyciem botoksu wykonujemy w odpowiednich odstępach czasu, są one dobrze dobrane i przeprowadzone przez specjalistę nie ma możliwości na powstanie jakichkolwiek efektów niepożądanych, w tym rozleniwienia skóry. Osobiście stosuje botoks z powodzeniem ponad 20 lat u moich pacjentek i nigdy nie zauważyłam tego typu efektu.

Co poradziłaby Pani naszym czytelniczkom, które  w dobie pandemii chciałaby zachować zdrową i ładną cerę?

Aby zachować zdrową i ładną cerę liczy się podejście kompleksowe. Wizyta w klinice medycyny estetycznej to bardzo dobry wybór. Podczas wizyty zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, lekarz dobierze najodpowiedniejsze zabiegi na podstawie wykonanego badania skóry. Konsultacja jest bardzo istotna, ponieważ to na niej jako pacjenci możemy uzyskać odpowiedź na nurtujące na pytania.
Medycyna estetyczna ma to do siebie, że powinna nie tylko niwelować oznaki starzenia, ale również działać zachowawczo. Wcześnie podjęte kroki w kierunku zatrzymania młodości pozwolą na cieszenie się zdrową i zadbaną skórą w późniejszych latach.
W dobie pandemii stawiajmy na zabiegi utrzymujące poziom nawodnienia skóry, oraz jej gęstość, jak na przykład N-Lift. Składa się on z dwóch zabiegów. W pierwszej kolejności stawiamy na dogłębne nawilżenie i poprawę jakości skóry. Dzięki działaniu mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe przywrócona zostaje witalność i blask skórze. Staje się ona doskonale nawilżona, wygładzona i jędrna. Druga sesja Nlift -obejmuje zastosowanie wypełniaczy Neauvia, które są odpowiednio dobrane do potrzeb Pacjenta. W tej sesji wykorzystuje się również unikatowy zabieg termoliftingu wzbogacony o peeling, który zapewnia efekt remodelingu obecnego kolagenu, jak i intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

serdecznie dziękuję za rozmowę!

rozmawiała: Małgorzata Kopeć

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...