Nowoczesne metody fizjoterapii

3 grudnia 2012, dodał: Magiczka
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Już w najbliższy weekend w Wiśle odbędzie się VII Warsztatowa Konferencja „Rehabilitacji w Praktyce” pod patronatem Instytutu McKenziego. Głównym sponsorem konferencji jest firma Il‑tex, producent wełnianych ocieplaczy na stawy, szeroko stosowanych w leczeniu schorzeń reumatoidalnych. W warsztatach wezmą udział fizjoterapeuci i lekarze rehabilitacji z całej Polski.

W piątek, 7 grudnia w ośrodku GEOVITA w Wiśle rozpocznie się VII Warsztatowa Konferencja fizjoterapeutyczna „Rehabilitacji w Praktyce” pod tytułem „Metody neurofizjologiczne i terapia manualna w fizjoterapii dzieci i dorosłych”. W ciągu 2 dni odbędzie się 12 różnych warsztatów, prowadzonych w dwóch grupach ćwiczeniowych. Tematyka dotyczyć będzie praktycznego zastosowania wybranych metod rehabilitacyjnych w profilaktyce oraz leczeniu bólów kręgosłupa, a także schorzeń neurologicznych.

Patronat merytoryczny nad konferencją objął Instytut McKenziego. Popularność metody McKenziego opiera się przede wszystkim na tym, że uczy ona pacjentów samodzielności w radzeniu sobie z różnymi rodzajami bólów kręgosłupa. Bardzo dokładna diagnostyka przed rozpoczęciem terapii pozwala jednoznacznie wskazać i wykluczyć przyczyny bólu. Dzięki temu większość dolegliwości można trwale usunąć przy zastosowaniu jedynie czynników mechanicznych- ćwiczeń samego pacjenta oraz, jeśli to konieczne, terapii manualnych. Metoda McKenziego znakomicie współgra z innymi metodami fizjoterapeutycznymi, z którymi uczestnicy konferencji będą mięli okazję się zapoznać.

Głównym sponsorem konferencji jest firma Il-tex, producent artykułów zdrowotnych, a od 2010 roku również wytwórca medycznych produktów leczniczo-rehabilitacyjnych: ocieplaczy na stawy kończyn górnych i dolnych oraz pasa ogrzewającego kręgosłup w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, rekomendowanych przez lekarzy i fizjoterapeutów. To kolejne przedsięwzięcie po Olimpiadzie Trzeciego Wieku w Łazach oraz wykładach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, nad którym patronat objęła zawierciańska firma.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Nowoczesne metody fizjoterapii

  1. avatar Patrycja pisze:

    Planowałam wybrać się na tą konferencję. Niestety z przyczyn losowych nie było mi to dane. Jednak jestem pewna, że będzie to jedno z największych tego typu wydarzeń w świecie fizjoterapeutycznym. Pozdrawiam patronów: Instytut McKenziego i firmę Il-tex.

Dodaj komentarz