Nowoczesne akcesoria kuchenne Justin Capp

16 maja 2013, dodał: Redakcja

Justin Capp jest jednym z najbardziej cenionych szefów kuchni na świecie. Przez ostatnie 15 lat pracował dla najznakomitszych klientów w Europie, a w chwili obecnej prowadzi własną restaurację w Polebrook, Northamptonshire. Przyrządzanie znakomitych potraw z naturalnych i świeżych składników nie jest jego jedną pasją. Drugą pozostaje projektowanie nowoczesnych i prostych w formie naczyń kuchennych. Justin Capp przy współpracy z brytyjską firmą Creative Tops stworzył niezwykłą kolekcję naczyń kuchennych codziennego użytku. Jak sam mówi: „Jedzenie powinno dobrze wyglądać na talerzu. To jest jak prawdziwy teatr: w jaki sposób można połączyć piękne kolory, pyszne zapachy i delikatne smaki, tak aby stanowiły niezapomniane doznanie. Równie ważne jest to, aby jedzenie było serwowane w eleganckiej oprawie. Zaprojektowana przeze mnie kolekcja naczyń taką oprawę zapewnia”.

Justin Capp rozpoczął pracę jako kucharz w 1995 roku, specyfikę jego kuchni stanowi świeży smak produktów hodowanych we własnym zakresie. Najciekawszym elementem zaprojektowanej przez niego kolekcji są niewątpliwie naczynia do tajine’u (lub tagine`u) – berberyjskiej potrawy przygotowywanej w specjalnym ceramicznym naczyniu o tej samej nazwie. Naczynie składa się z dwóch części – płaskiej podstawy oraz pokrywki przypominającej stożek, która ma za zadanie utrzymywać odpowiednią kondensację potrawy – parująca ze składników woda jest zatrzymywana w stożkowej pokrywie, skrapla się i wraca z powrotem do dolnego naczynia. Zatrzymujące parę naczynie znakomicie sprawdzało się na terenach, na których zwykle brakowało wody. Po zdjęciu pokrywki, podstawa naczynia może służyć także jako naczynie do serwowania, także innych produktów czy potraw. Tajine jest potrawą, którą stanowi gęsty wywar z mięsa lub ryb. Zwykle zawiera także różne warzywa, owoce, i rozmaite aromatyczne przyprawy, które można dopasowywać i zmieniać tak, aby potrawy nabierały różniących się smaków. Dzięki specjalistycznym przepisom, ale także naszej własnej inwencji przygotowane w naczyniu potrawy nigdy nam się nie znudzą.

12

Tajine zwykle stawiało się na dużych kawałkach węgla drzewnego, które żarząc się podgrzewały potrawę bardzo powoli. W naszych kuchniach można przyrządzać potrawę stawiając ją na niewielkim gazie. Aby równomiernie podgrzać naczynie można postawić je na aluminiowym dyfuserze.

Kolekcja Justin Capp by Creative Tops jest utrzymana w naturalnej kolorystyce. Przeważają kolory: kremowy, ceglasty oraz czarny. Wszystkie naczynia do potraw i pojemniki kuchenne wykonane są z bardzo dobrej jakościowo ceramiki, moździerze z granitu, zaś pokrywki pojemników oraz deski do krojenia – z bambusa.

13

14

Fartuchy kuchenne i rękawice wykonano z bardzo dobrej jakości płótna. Kolekcja jest wprost idealna dla osób lubiących nowoczesny, elegancki i ekologiczny design w mieszkaniu, no i przede wszystkim w kuchni.

11

 

Więcej informacji o produktach Justin Capp na www.PRZESTRZEN.com.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Kuchnia w dawnym stylu
Mi dawna kuchnia kojarzy się z ciepłymi barwami i drewnem. Jednym z dobrych akcesoriów...
Jak szybko schudnąć przed urlopem?…
Szybka utrata wagi nie jest łatwym procesem. I ogólnie, co dla ciebie znaczy "szybko"?...
Oczyszczanie organizmu
Ja staram się tez nie wprowadzać toksyn od zewnątrz i o ile na zanieczyszczenie...
Ładny chodnik w ogrodzie
U siebie miałem chodniki wyłożone zwykłą szarą kostką brukową, ale zasłyszałem gdzieś że kostkę...