URODA I ZDROWIE

Nowoczesna ginekologia estetyczna dla Ciebie w Klinice Ambroziak

1 listopada 2015, dodał: Redakcja

ZABIEGI BEZ WSTYDU!

Coraz więcej kobiet poddające się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej, bo pragną poprawić wygląd estetyczny, atrakcyjność seksualną, a tym samym podnieść swoją samoocenę i pewność siebie.
Najczęstsze dolegliwości i problemy do rozwiązania: nietrzymanie moczu, suchość pochwy, nawracające infekcje pochwy i sromu, przerost warg sromowych mniejszych oraz estetyka zewnętrznych i wewnętrznych narządów kobiecych.

shutterstock_21717697

Jakie mogą być zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej ze wskazań medycznych:
– plastyka warg sromowych mniejszych
– plastyka warg sromowych większych
– plastyka napletka łechtaczki
– plastyka krocza
– usunięcie błony dziewiczej

Jakie ze wskazań estetycznych:
– liposukcja wzgórka łonowego
– augmentacja wzgórka łonowego własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym

A jakie ze wskazań funkcjonalnych – celem poprawy jakości współżycia:
– plastyka pochwy
– powiększenie punktu Grafenberga
– plastyka napletka łechtaczki
– przywrócenie pochwie właściwego pofałdowania

shutterstock_4108510

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej czy plastycznej jest labiominoroplastyka czyli plastyka warg sromowych mniejszych.

Powody poddania się tego typu zabiegowi:
– względy estetyczne 100%
– trudności we współżyciu 62 %
– trudności w utrzymaniu higieny 48%
– niemożność noszenia obcisłej bielizny 33%
– brak pewności siebie
– spadek samoakceptacji
– spadek libido.

Ocena wyglądu narządów płciowych zewnętrznych przez pacjentkę i jej lekarza są to dwa różne spojrzenia. Nie istnieje jeden sztywny schemat budowy anatomicznej tej okolicy ciała. Na lekarzu spoczywa pełna odpowiedzialność za właściwą kwalifikację do zabiegu uwzględniając skargi, dolegliwości i potrzeby pacjentki, ale przede wszystkim opierając się na aspekcie medycznym. Na nim też spoczywa odpowiedzialność za dobór najlepszego postępowania zachowawczego lub dobór najlepszej metody operacyjnej.

Innym często wykonywanym zabiegiem jest plastyka krocza. Jest to zabieg wykonywany ze wskazań estetycznych, ale również ze wskazań medycznych. Coraz częściej przy mniejszych defektach wykonuje się zabieg naprawy defektu krocza i przedsionka pochwy i tylnej ściany pochwy przy użyciu nici Vaginal Narrower.
Czynniki sprawcze: poród drogami natury, a zwłaszcza długi, traumatyczny poród dużego płodu. Zaburzenia statyki narządu rodnego oraz dysfunkcja błony śluzowej pochwy pod postacią poszerzenia pochwy, utraty jej właściwego pofałdowania czy suchość pochwy jako wynik porodu drogami natury mają negatywny wpływ na funkcję seksualną kobiety. Po korekcji funkcja seksualna jest podobna wg niektórych autorów do funkcji seksualnej nieródki.

Często problem poporodowej dysfunkcji narządu rodnego jest złożony i wymaga kilkuetapowego działania – początkowo np. estrogenoterapia, zabieg rewitalizacji pochwy laserem Mona Lisa Touch, aż wreszcie operacyjna korekcja defektu krocza i/ lub pochwy.

84 % kobiet zgłaszających się do lekarzy z powodu zaburzeń statyki narządu rodnego chce poprawy odczuć związanych z życiem intymnym.
Po leczeniu zdecydowana większość deklaruje ogromną poprawę.

Duża grupa kobiet w wieku okołomenopauzalnym czy pomenopauzalnym korzysta z pomocy ginekologii estetycznej. Są to kobiety, u których niski poziom estrogenów powoduje suchość pochwy, częste infekcje dróg rodnych, wygładzenie śluzówki pochwy, wrażliwość i urazy śluzówki warg sromowych mniejszych. Tym kobietom proponujemy wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym, zabieg rewitalizacji pochwy i krocza laserem Mona Lisa Touch. Poprawia to samopoczucie kobiet, poprawia metabolizm śluzówki, właściwości obronne tej tkanki, a tym samym doznania seksualne i chętniejsze podejmowanie współżycia i zadowolenie z aktów seksualnych.

Mona Lisa Touch – zabieg jest bezbolesny i trwa około 15 minut, wykonywany z zastosowaniem specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do pochwy.

Co poprawia ten zabieg lub co zmienia:
– napięcie i obkurczenie pochwy, która staje się bardziej elastyczna i napięta
– przywraca naturalne PH
– przywraca naturalne pofałdowanie śluzówki – jej odbudowę
– leczy problem wysiłkowego nietrzymania moczu
– estetykę zewnętrznych okolic intymnych kobiet, stymuluje produkcję kolagenu
– pozytywnie wpływa na jakość codziennego życia oraz współżycia seksualnego
– nie wymaga rekonwalescencji, jedynie 7 dniową wstrzemięźliwość seksualną

Komu można zaproponować tego rodzaju zabieg?
– kobietom z szeroką pochwą po porodach zwłaszcza w tych przypadkach, kiedy doszło do utraty właściwego pofałdowania śluzówki pochwy
– kobietom w okresie menopauzy z atrofią śluzówki dróg rodnych i dolegliwościami takimi jak: suchość pochwy i warg sromowych, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienie związane ze świądem i pieczeniem
– kobietom z defektem zewnętrznych części narządu rodnego takimi jak nieznacznego stopnia przerost warg sromowych mniejszych
– pacjentkom z tzw. zespołem rozluźnienia pochwy (VRS).

 

We współczesnym świecie medycyny estetycznej znaczną część zajmuje ginekologia estetyczna ze swoim już szerokim wachlarzem propozycji zabiegów mających na celu poprawienie komfortu życia i współżycia seksualnego i sprawienie, że każda kobieta na każdym etapie swojego życia może czuć się zdrowa i atrakcyjna, a w związku z tym spełniona.IMG_2997

 

Klinika Ambroziak
Al. Gen. W. Sikorskiego 13
Telefon:
+ 48 22 111 50 05
+ 48 726 101 000
[email protected]
www.klinikaambroziak.pl

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Videopogrzeb - nowy trend
Dotąd tylko czasem oglądałam jakieś fragmenty transmisji pogrzebów ważnych osób w tv.......
Włosy wypadają i łamią się... jak s…
Trzeba zmienić dietę na zdrowszą, dużo cynku i krzemu... Wtedy włosy też lepiej...
Videopogrzeb - nowy trend
Czy byłyście już na takiej uroczystości online? Co myślicie o tej formie pożegnania zmarłego?
Włosy wypadają i łamią się... jak s…
Ja myślę, że w takim przypadku najlepiej zadziała maska do włosów. Fajne...