URODA I ZDROWIE

Nowe książeczki Disney Maluch Wydawnictwa AMEET

31 sierpnia 2020, dodał: pinkmause

Dziecko powinno mieć kontakt z książkami już od najmłodszych lat. Dobre książeczki dla małych dzieci bywają atrakcyjniejsze niż zabawki. Warto już w niemowlętach wzbudzać i pielęgnować miłość do książek. Prezentujemy i polecamy piękne i niezwykłe książeczki dla maluchów Disney Maluch Wydawnictwa AMEET.

 

Książki dla małych dzieci to publikacje niezwykłe. Korzyści z oglądania i czytania jest wiele – w każdym wieku dziecka. Czytając dajemy dzieciom poczucie więzi, czułości i bliskości. Książeczki dla dzieci pełnią wiele funkcji: uczą, bawią, wspierają rozwój i rozbudzają miłość do książek, uczą wielu czynności, pozwalają poznawać świat i słownictwo, rozwijają mózg, wyobraźnię i wrażliwość. Do najważniejszych zalet czytania z maluchem zaliczamy takie faktory jak: stymulacja zmysłów (wzrok, dotyk, słuch), koordynacja wzrokowo-ruchowa, rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci, rozrywka i zabawa, przybliżanie świata emocji (nazywanie uczuć), nauka (pierwsze słówka, odgłosy zwierząt, kolory itd.), tłumaczenie świata oraz wspólne spędzanie czasu z rodzicem. Dodatkowo wspomnienia wspólnego czytania pozostają z dzieckiem na całe życie.

 

Sympatię do książek można mieć wrodzoną, ale także nabytą. Aby zachęcić dziecko do książek, co w przyszłości zaowocuje bujną wyobraźnią i kreatywnością, warto proponować mu coraz to nowsze tytuły, które zwrócą jego uwagę. Dobra książka dla małego dziecka to taka, która nie tylko jest atrakcyjna dla malucha i wzbudza jego ciekawość, ale i potrafi skupić uwagę i zająć czas. Rynek książek dla dzieci jest ogromny. Cieszy fakt, że Wydawnictwa pamiętają o najmłodszych maluchach, które nie tylko nie potrafią czytać, ale nawet nie umieją często trzymać takiej książeczki i przewracać jej stron. Dlatego w przypadku książeczek dla najmłodszych dzieci, niezbędna jest współpraca z rodzicem, który przeczyta, objaśni, opowie, zainteresuje, a także przytrzyma.

 

 

Jak pokazać dziecku niezwykłą różnorodność świata? Najlepiej poprzez książeczki. W tej edukacyjnej kategorii brawa należą się seriom książeczek Wydawnictwa AMEET. Książeczki z serii Disney Maluch, np.: Już Umiem czy Jem Zdrowo, Nakarm mnie! czy Co tu wrzucić?, seria o zwierzątkach: Jeżyk śpioszek,  Miś Łakomczuszek, Ciekawska panda czy Strachliwa świnka oraz niezwykła seria Elementarza z ćwiczeniami (Elementarz Przyrodniczy, Elementarz Zwierząt, Elementarz 2-latka, Elementarz 3-latka) to najlepsze książeczki na deszczowe popołudnie czy do czytania na dobranoc, takie, które niosą za sobą naukę, mają sympatycznych i znanych bohaterów Disneya i ciekawe wierszowane historyjki. Można je także zabrać w podróż lub czytać, gdy maluch się nudzi. Kolorowe, radosne obrazki, znani bohaterowie kreskówek i filmów Disneya, krótkie i proste zdania oraz objaśnienie codziennych sytuacji i świata sprawiają, że dzieci szybko wciągają się w niezwykły świat książek.

 

 

Przedstawione pozycje dla maluszków skupiają się nie tylko na zainteresowaniu dziecka czytaniem, ale także uczą ważnych rzeczy o naszych milusińskich – psach i kotach, opowiadając o ich zwyczajach, zachowaniu czy ulubionym jedzeniu. Wiele maluchów uwielbia zwierzęta, dlatego warto sięgnąć po te mądre, edukacyjne tytuły, które zachwycą, rozśmieszą, a także wyjaśnią dzieciom wiele sytuacji. Być może to właśnie lektura sprawi, że maluch zechce poznawać życie zwierząt i lepiej zrozumie otaczający go świat. Seria Elementarz to tytuły dające ogromne możliwości wychowawcze i edukacyjne rodzicom. Jeśli chcesz znaleźć dla swojego dziecka książki edukacyjne i dostosowane do wieku rozwojowego, przedstawiające ważne i ciekawe tematy i opowiadające o świecie, sięgaj po tego typu pozycje.

 

Książeczki Wydawnictwa AMEET świetnie się czyta i cudnie ogląda, bowiem bogato ilustrowane książeczki zachwycają nie tylko dzieci, ale i rodziców. Istotne jest bowiem, że oprócz ciekawych tematów, które wciągną małego czytelnika i odkrywcę świata, duże znaczenie ma również atrakcyjne wydanie książek dla dzieci i bohaterowie Disneya. Dzieci przecież bardzo lubią kolorowe ilustracje i obrazki, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i marzenia. Książki dla dzieci Wydawnictwa AMEET to małe arcydzieła. Ilustracje, tekst, tematyka, papier, forma wydania – wszystko na najwyższym poziomie. To książki edukacyjne, w których bohaterowie opowiadają o świecie. Mnóstwo śmiechu, zabawy i nauki które możemy przekazać dziecku w czasie wspólnej lektury. Na przedstawione tytuły warto zwrócić uwagę szczególnie, jeśli szukacie naprawdę niebanalnych książeczek.

 

 

Wszystkie prezentowane książki mają sztywne okładki i wytrzymałe kartonowe strony, które zniosą niejedno. Przede wszystkim jednak są to książki stworzone przez artystów. Według nas absolutny must have w biblioteczce każdego dziecka. Warto czytać od najmłodszych lat i wyrabiać w dziecku miłość do książek. Książki, książeczki, elementarze… to najfajniejszy prezent, jaki można podarować dziecku.

Do czytania, oglądania, poznawania świata i wspólnej zabawy – polecamy książeczki Wydawnictwa AMEET.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Witaminki dla chłopczyka i dziewczy…
Dzieciom daję tylko dwie witaminy, mianowicie D3 w ilości 1000 oraz Ascolip czyli...
Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie …
Przy takiej cerze trzeba suplementować dobrej jakości witaminę C - polecam w formie liposomalnej...
darmowe dzwonki na telefon
https://dzwonkinatelefon.pl/ to serwis specjalizujący się w udostępnianiu bezpłatnych dzwonków na telefony, kompatybilnych ze wszystkimi...
Czyraki
Mam podobny problem już kilka lat, tylko zaczyna się jesień, zima zaraz mi...