Nosek. Supermysz na tropie – recenzja

20 lipca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nosek. Supermysz na tropie – recenzja

 

 

Nosek to bohater książki Supermysz na tropie. Poznajemy go, kiedy spada obok stawu, w którym pływa Eryk. Kaczor jest bardzo zaskoczony pojawieniem się myszki, ale bez wahania rusza na ratunek. Jak się okazuje napęd rakietowy przestał działać i Nosek pilnie potrzebuje innego pojazdu. Z pomocą przychodzi wrona, która proponuje Noskowi wybranie się w dalszą podróż samochodem. Niestety samochód również ulega wypadkowi, więc Nosek musi wypróbować inne środki lokomocji. I tak podróżuje kolejno łódką, doczepionymi skrzydłami, samolotem, a na koniec balonem. W jego podróży cały czas towarzyszą mu inne zwierzątka. Czytanie o przygodach Noska jest prawdziwą przygodą, a ciekawski charakter małej myszki i pewna doza odwagi graniczącej z szaleństwem sprawia, że wielokrotnie podejmuje on ryzyko, pchany fascynacją i pragnieniem odkrywania świata.

 

Nosek. Supermysz na tropie to książka, która oprócz ciekawego, zabawnego opowiadania dla dzieci zawiera również duży walor edukacyjny. Na jej kartach dzieci znajdą proste wyjaśnienia dotyczące pojazdów. Dzieci mogą poznać podstawę działania rakiety, windy, samochodu, statku, samolotu oraz balonu – informacje zostały zręcznie wplecione w tekst opowiadania, a dodatkowo są podane w formie schematów na ilustracjach. Spotkanie z sympatycznym Noskiem jest wstępem do zrozumienia, w jaki sposób funkcjonuje świat wokół nas i jak działają niektóre przedmioty. To czyni książkę pozycją idealną nie tylko do rodzinnego czytania, ale również do użytku szkolnego, bowiem nauczyciel, umiejętnie konstruując scenariusz lekcji, może się posłużyć nią w trakcie tłumaczenia pewnych zjawisk.

 

Książka jest bogato ilustrowana i na pewno spodoba się wszystkim dzieciom ciekawym świata, a szczególnie tym, które interesują się różnymi pojazdami. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność pozycja, to prawdziwa perełka wśród książek adresowanych do odbiorców w wieku wczesnoszkolnym (a nawet przedszkolnym), która bawiąc, jednocześnie uczy i zaspokaja ciekawość młodych techników. Do książki dołączona jest również płyta CD z opowiadaniem oraz ciekawostkami naukowymi.

Polecamy serdecznie.

 

Od Wydawcy:

pełne dobrego humoru opowiadanie z ciekawostkami naukowymi. To zabawna historia o dzielnym mysim podróżniku i odkrywcy, z której dzieci mogą się dowiedzieć, jak działają sprzęty z naszego otoczenia i jakie siły to sprawiają. Ekspresyjne ilustracje oraz dynamiczny tekst, odpowiadający na wiele naukowych pytań zadawanych przez dzieci, to prawdziwa gratka dla wszystkich ciekawych świata. Na dołączonej do książki płycie CD znajduje się interesująco opowiedziana historia, której towarzyszą muzyka, rozmaite odgłosy oraz mnóstwo dodatkowych informacji. Dzięki temu opowiadaniu dzieci poznają otaczający je świat i rządzące nim naturalne prawa.

Książka podzielona jest na 12 krótkich rozdziałów. Każdy z nich wraz z nagraniem odtworzonym z płyty CD to wspaniała lekcja wiedzy o świecie. Może ją przeprowadzić zarówno nauczyciel w szkole lub w przedszkolu, jak i każdy rodzic bądź opiekun w domu. To zachęta do zainteresowania się nauką, zwłaszcza prawami fizyki, i szukania odpowiedzi na pytanie, jak to się dzieje, że rakieta lata, statek pływa, a samochód jeździ.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...