Nie dodawaj sobie lat! Co postarza Twój wygląd? Sprawdź!

6 września 2018, dodał: Redakcja

Chcesz wyglądać młodo niczym bogini przez następne lata? Nie ma co się oszukiwać – każdy się starzeje i jest to nieuniknione. Nie oznacza to jednak, że masz dodawać sobie lat. Sprawdź, co sprawia, że wyglądasz starzej i mniej korzystnie!

Stan Twojej skóry

Ludzie, którzy Cię nie znają, określają Twój wiek na podstawie ilości zmarszczek na twarzy, dekolcie czy dłoniach, ponieważ niestety upływ czasu jest najbardziej bezwzględny właśnie dla tych okolic Twojego ciała. Co prawda wiele zależy od predyspozycji genetycznych i jakkolwiek wydawałoby się to niesprawiedliwe, nie każdy starzeje się podobnie. Czy oznacza to, że nie możesz nic zrobić w tej kwestii? Oczywiście, że nie! Jak zapewni Cię specjalista dietetyki czy osoba po szkole kosmetyczek wiele zależy od nawodnienia organizmu, jakości przyjmowanych pokarmów i pielęgnacji cery.

Oto kilka zasad, które powinnaś wdrożyć:

  1. Regularnie nawadniaj organizm. Pij około 2 litrów wody dziennie. Przesuszona skóra wygląda zawsze na starszą.
  2. Jedz warzywa i owoce pięć razy dziennie. Szczególnie zadbaj o to, żeby w Twoim jadłospisie znalazły się pestki dyni i jabłka, które mają dobroczynny wpływ na wygląd cery.
  3. Pamiętaj o wieczornym demakijażu. Nocą Twoja skóra potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Jeśli zostają na niej resztki pudru czy podkładu, wówczas zwyczajnie jej to utrudniasz.
  4. Unikaj nadmiernego opalania się, które przyśpiesza procesy starzenia. Przed ekspozycją na intensywne światło słoneczne zawsze stosuj kremy z filtrem.
  5. Rzuć palenie papierosów. Jednym z negatywnych skutków uzależnienia od nikotyny jest tzw. twarz nikotynowa, czyli widoczne gołym okiem przedwczesne zmarszczki i bruzdy.

Mocny makijaż i stonowane kolory

Jeśli na co dzień wybierasz bardzo wyrazisty makijaż i w dodatku lubisz nosić ponure lub stonowane kolory ubrań np. czarny, szary, granatowy, beżowy czy bordowy, to bądź gotowa na to, że ludzie będą Cię postrzegać jako osobę dojrzałą i często mogą oceniać Cię na więcej lat, niż masz w rzeczywistości. Do kosmetyków, które na pewno dodają Ci lat, należy źle dobrany fluid, czarna kreska, czerwona szminka oraz perłowe, a także ciemne cienie. Powodują one wyostrzenie rysów twarzy, które podświadomie kojarzą się z oznakami starości. Jeśli dodatkowo rzadko się uśmiechasz i masz zawsze poważną minę, budujesz dystans, który również Cię postarza. O ile w Twojej pracy nie jest wymagany dress code i nie jesteś w żałobie, unikaj poważnego stylu i nudnych ubrań. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w postaci nieoczywistych dodatków czy ciekawych wzorów.

Zaniedbane włosy

Odrosty na włosach, przez które dodatkowo przebijają siwe kosmyki, kojarzą się niestety ze starością. Dbaj o fryzurę! Wybieraj uczesania, które kojarzą się ze zdrowiem i młodością. Upięcie koka lub krótko obcięta fryzura zdecydowanie dodają Ci lat. Mając długie, proste włosy, pilnuj tego, żeby nie były poplątane i suche. Regularnie stosuj nawilżające odżywki, maski i inne kosmetyki, które pielęgnują włosy oraz nadają im blasku.

 

zobacz również:

Co zapewnia długowieczność?

Naukowe sposoby na wieczną młodość

Włosy, paznokcie, nawet pięty – a zdrowy i piękny mózg?

Owoce goji jak działają dla zdrowia i urody – właściwości lecznicze

Jak żyć długo i zdrowo – odżywianie kluczem do wiecznej młodości!


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...