Nici hialuronowe – źródło piękna

31 stycznia 2013, dodał: Redakcja

Coraz częściej słyszy się o tym, że Polacy chcą “poprawić” swoją urodę. Korzystając z szerokiej gamy narzędzi, jakie oferuje nam dzisiejsza nauka i świat medycyny estetycznej, można odmienić swój wizerunek bez użycia skalpela. Na szczególną uwagę zasługuje jeden z zabiegów, którego efekty przerastają nawet największych niedowiarków.

Nazywany jest polskim patentem na piękno, ale najszerzej znany jest jako nici hialuronowe.
O skuteczności zabiegu i o pobudkach, które skłoniły do pracy nad tą metodą, opowiada dr Monika Lelonkiewicz, specjalista dermatolog z Centrum Dermatologii i Laseroterapii Uroda we Wrocławiu, która opatentowała metodę nici hialuronowych, potocznie nazywanych hydroliftem.

“Polski patent na piękno” – czym właściwie jest metoda nici hialuronowych?

Zabieg nici hialuronowych poprawia wygląd w sposób naturalny, bez efektu „sztuczności”. Wpisuje się w filozofię dermatologii estetycznej ”frenchtouch”, przeznaczonej dla pacjentów ceniących naturalny wygląd, bez efektu sztuczności i nadmiaru.
Metoda nici hialuronowych jest sposobem podawania kwasu hialuronowego. Kwas wstrzykiwany jest liniowo i śródskórnie. Dzięki odpowiedniemu wektorowi linijnego  wstrzyknięcia kwasu poprawia się napięcie skóry, a sam kwas hialuronowy poprawia kondycję skóry. Te czynniki  wpływają na poprawę wyglądu. Uzyskujemy lepszy owal, ładniejszy kształt policzków, oczu. Zabieg jest mało inwazyjny i oprócz poprawy wyglądu pielęgnuje skórę.

Jak narodził się pomysł Hydroliftu?

Od wielu lat wiadomo, że odpowiednie ułożenie nici w skórze daje efekt liftingu. Narodził się pomysł, aby stworzyć zabieg, który będzie w pełni bezpieczny dla pacjenta, a da równie dobry efekt. Tak powstała metoda nici hialuronowych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg nici hialuronowych i kiedy widoczne są pierwsze rezultaty?

Nici hialuronowe są przeznaczone dla pacjentów, którzy zauważają utratę jędrności skóry i pogorszenie linii owalu twarzy. Efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Widać która strona twarzy została poddana zabiegowi.

Jak wygląda przebieg zabiegu, czy sam zabieg jest bolesny?

Skórę znieczula się kremem znieczulającym, następnie wykonuje się delikatne nakłucie igłą i wprowadza mikrokaniulę. Mikrokaniula wprowadza kwas hialuronowy w postaci nici. Ważny jest kierunek ułożenia nici kwasu hialuronowego. Zabieg nie jest bardzo bolesny.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu i od czego zależy jego długość trwania?

Efekty utrzymują się około roku do dwóch lat, ale zależne są od kondycji skóry przed zabiegiem wektora wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Im skóra jest w lepszym stanie, tym dłużej utrzyma się efekt zabiegu. Zauważyłam też, że przy powtarzaniu zabiegu nici hialuronowych efekty utrzymują się coraz dłużej. Jest to wynikiem doskonałego  działania regeneracyjnego kwasu hialuronowego. Po zabiegach z kwasem hialuronowym skóra staje się coraz jędrniejsza i młodsza.

Jak Hydrolift wyróżnia się spośród serii innych zabiegów, które wygładzają zmarszczki?

Jest to zabieg oparty na naturalnej substancji jaką jest kwas hialuronowy- jest on składnikiem skóry niezbędnym do jej właściwego funkcjonowania. Poprawia wygląd, twarz staje się młodsza,  ale też jest wspaniałą pielęgnacją dla naszej skóry. Nie jest to tylko zabieg wygładzający zmarszczki. Oczywiście zmarszczki ulegają zmniejszeniu, ale przede wszystkim napięcie skóry twarzy powoduje, że kształt i rysy twarzy wracają do czasów, gdy byliśmy metrykalnie młodsi.

Czy zabieg ten należy do kategorii bezpiecznych zabiegów?
Dotychczas nie ma bezpieczniejszej substancji dla naszej skóry niż kwas hialuronowy.

Dziękujemy za wywiad, z dr Moniką Lelonkiewicz, twórcą nici hialuronowych, specjalistą dermatologiem z Centrum Dermatologii i Laseroterapii Uroda we Wrocławiu, rozmawiała Agata Skórzyńska.

http://uroda.inMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...