Naturalne sposoby na uciążliwy katar | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Naturalne sposoby na uciążliwy katar

10 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Katar to zmora zarówno dorosłych jak i dzieci. Utrudnia oddychanie w ciągu dnia, przeszkadza w zasypianiu, budzi w nocy. Może być alergiczny, infekcyjny lub naczynioruchowy, ale bez względu na swoją genezę jest po prostu uciążliwy. Przysłowie mówi, że trwa tydzień lub siedem dni, ale z tym stwierdzeniem na pewno nie zgodzą się alergicy – u nich objawy potrafią ciągnąć się tygodniami. I zwłaszcza w takim przypadku warto sięgnąć po naturalne substancje łagodzące symptomy kataru. Z pomocą przychodzi ektoina oraz naturalne olejki eteryczne.

katar

Wiosna radosna… nie dla wszystkich  

Kiedy większość z nas cieszy się z dłuższych dni i pierwszych oznak wiosny, alergicy i ich rodzice przygotowują się na trudną batalię z zatkanym nosem i podrażnionymi oczami. Na różnego rodzaju alergie cierpi już co trzeci mieszkaniec Europy, a sezon na nie rozpoczyna się coraz wcześniej – najczęściej już w lutym, kiedy intensywnie pylą leszczyna i olcha. Kolejne miesiące przynoszą kwitnienie topoli, wierzby i brzozy, co dla niektórych osób oznacza tygodnie czy nawet miesiące gorszego samopoczucia.

Ektoina – łagodzi, nawilża i regeneruje

Ektoina to niezwykła naturalna cząsteczka wytwarzana przez ekstremofile, czyli mikroorganizmy żyjące – jak sama nazwa wskazuje w ekstremalnych warunkach. W skrajnie niesprzyjających miejscach: gorących i toksycznych gejzerach czy wulkanach, w słonych jeziorach lub pod taflą arktycznego lodu. Aby chronić się przed oddziaływaniem szkodliwych i drażniących substancji, pierwiastków chemicznych oraz czynników, takich jak wysoka czy niska temperatura, suchość, lub promieniowanie UV – ekstremofile wytwarzają ektoinę. Jest to naturalna cząsteczka o działaniu ochronnym, nawilżającym i przeciwzapalnym. Ta dobroczynna substancja łagodzi podrażnienia i stany zapalne błony śluzowej oczu i nosa, nawilża, zmniejsza świąd i łzawienie oczu, zapobiega ich wysuszaniu. Co bardzo istotne, w przeciwieństwie do preparatów sterydowych, jest całkowicie naturalna i można ją stosować przez długi czas, ponieważ nie powoduje skutków ubocznych.

Jak mówi wybitny alergolog i dermatolog, kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. n med. Roman Nowicki: – Ektoina posiada właściwości ochronne i regenerujące komórki. Wykazano jej wysoką skuteczność kliniczną w dermatologii, alergologii, zespole suchego oka oraz nawilżaniu skóry i błon śluzowych – i dodaje – Ektoina to naturalny aminokwas – chroni przed stresem komórkowym, posiada właściwości ochronne i regenerujące, można ją stosować u dzieci i dorosłych, ponieważ posiada znakomity profil bezpieczeństwa i tolerancji, a także nie ma działań niepożądanych.

EktoAlerg na pomoc alergikom

Moc dobroczynnej ektoiny można odnaleźć w nowej linii preparatów EktoAlerg marki Langsteiner. Składają się na nią krople do oczu oraz spray do nosa. Krople chronią oczy przed szkodliwym działaniem alergenów, ułatwiają regenerację podrażnionej spojówki oraz zabezpieczają przed utratą wody i wysuszeniem. Z kolei spray do nosa blokuje alergeny, zapobiega odwodnieniu błony śluzowej nosa i sprzyja jej odbudowie. Dodatkowo redukuje obrzęk i ułatwia oddychanie. Oba preparaty są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane nawet u dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia.

Wiosenne infekcje

Zanim nadejdzie ciepłe lato, to wczesną wiosną ostateczną dogrywkę mają sezonowe infekcje. Zmieniające się warunki atmosferyczne, przeplatające się ciepłe i zimne dni sprzyjają łapaniu przeziębienia, a wraz z nim kataru. Jest on szczególnie uciążliwy u małych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie wydmuchać nosa. Z naturalną pomocą przychodzą w takich przypadkach olejki eteryczne zamknięte w produktach z serii Bąbel – aromaterapeutycznym płynie do kąpieli oraz plasterkach do aromaterapii. Stosowane w duecie przynoszą szybkie ukojenie dla małych nosków. Zawierają m.in. wyciąg z eukaliptusa i sosny zwyczajnej, które od wieków są wykorzystywane w ziołolecznictwie do zwalczania bakterii i wirusów. Przy pierwszych objawach infekcji dobrze zadziała gorącą kąpiel z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, która poprawia ukrwienie wszystkich mięśni i podnosi temperaturę ciała, co pobudza organizm do walki z patogenami. Dodatkowo, przed pójściem spać warto na piżamkę nakleić plasterek do aromaterapii, który został nasączony dobroczynnymi olejkami. W ich skład wchodzą dodatkowo olejek z liści rozmarynu lekarskiego i olejek miętowy, które odświeżają i hamują kaszel. Aromaty uwalniane są do 8 godzin, dzięki czemu dziecko będzie mogło spokojnie przespać całą noc.

Bez względu na przyczynę kataru, warto jego objawy zwalczać jak najwcześniej i to jak najbardziej naturalnymi środkami. Korzystając z dobrodziejstwa natury i siły nauki mamy pewność, że w bezpieczny sposób wspomagamy regenerację zarówno naszego organizmu jak i naszych dzieci.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kontrola absencji
I na rentę chorobową ich wysłać :D
Fibromalgia
Podobno można wiele takich chorób wyleczyć dietą keto...
Swędzenie skóry twarzy
Albo alergia pokarmowa... Mi kiedyś połowa twarzy spuchła po zjedzeniu ryżu na wynos z baru...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Porad prawnych może udzielać ktoś w ogóle nie związany z prawem, więc warto...