URODA I ZDROWIE

„Najskuteczniejsze terapie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” – recenzja

31 grudnia 2019, dodał: hotapple

Czy idąc do lekarza słyszeliście kiedyś, że każda choroba to wynik zaburzenia harmonii między duszą, umysłem i ciałem oraz bolesny skutek oddalenia się ludzi od natury? Współczesna medycyna w naszej części świata skupia się na leczeniu ,a w właściwie łagodzeniu niepokojących objawów za pomocą leków syntetycznych, zamiast dotrzeć do źródła problemu i rozwiązać go przy użyciu naturalnych środków i metod, takich jak dieta Pięciu Przemian, akupunktura czy zioła.

Alicja Kowalska Dorscheid zainteresowała się zagadnieniami związanymi z alternatywą wobec tego, co proponują nam lekarze, w sytuacji własnej choroby. Z tych doświadczeń powstała książka, w której autorka obszernie dzieli się z nami swoją wiedzą, aby mogło z niej skorzystać jak najwięcej osób. Pokazuje też, jak cenne leczniczo może być również połączenie medycyny chińskiej ze zdobyczami nowoczesnej nauki, które znamy z codziennych kontaktów z lekarzami.

Początkowe rozdziały tej publikacji są poświęcone m.in. omówieniu filozoficznych i historycznych podstaw Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a także prawdziwym przyczynom chorób nękających współczesny świat. Zaskoczeniem była dla mnie informacja, że nasze emocje mają niszczący wpływ na konkretne narządy, np. smutek źle wpływa na płuca, a nadmiar radości szkodzi sercu. Na uspokojenie emocji znajdziemy tu także skuteczne ćwiczenia odprężające. Ciekawe są również uwagi na temat samego procesu uzdrawiania, w którym kluczową rolę odgrywa sam pacjent – zupełnie odmiennie niż w świecie zachodnim! Kolejne rozdziały są poświęcone m.in. kwestiom energii Yin i Yang, meridianów i Pięciu Elementów, które są kluczowe dla zachowania naszego zdrowia. Natomiast wśród naszych narządów prym wiedzie wątroba, nazwana tu „generałem”, jednak na temat pozostałych organów również znajdziemy tu wiele ważnych informacji i wskazówek, jak o nie dbać.

Druga część książki oddaje głos również medycynie akademickiej – autorka prezentuje tu „plejadę” najpopularniejszych chorób XXI wieku, począwszy od alergii, a skończywszy na nadciśnieniu tętniczym. Poznajemy tu szczegóły na temat proponowanych współcześnie terapii oraz alternatywne metody płynące ze starożytnej mądrości Chińczyków. Lekarstwem okazuje się odpowiednie zastosowanie ich wskazówek oraz mieszanki ziół, spośród których wiele to sprawdzone receptury ks. Klimuszki. Książkę zamyka bardzo przydatny w leczeniu indeks ziół, opisanych pod kątem działania wg TMC.

Warto poznać te skuteczne metody leczenia, które propaguje i sprawdziła na sobie Alicja Kowalska Dorscheid – ekspert w zakresie YMC, której działalność od lat jest związana z tym nurtem medycyny. Ta książka daje nadzieję, że z wieloma problemami zdrowotnymi można sobie poradzić mimo tego, że lekarze już jej nie dają. Dla chorych nie ma bowiem nic cenniejszego niż złagodzenie ich cierpienia. Tradycyjna Medycyna Chińska naprawdę potrafi przywrócić równowagę organizmu, a to pierwszy krok do odzyskania zdrowia. Początek nowego roku to dobry czas, by wprowadzić zmiany dobre dla naszego zdrowia – dlatego gorąco zachęcam, by sięgnąć po ten poradnik, który na pewno pomoże osiągnąć Wasz cel!

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
Oczywiście, ze robię zakupy przez internet, a to wszystko dlatego że niejednokrotnie w sieci...
komputer do grania
A ja uważam, że komputer jest lepszy do gry. Na PC jest...
drukarka z tanimi zamiennikami
Ja zawsze kupuję zamienniki do drukarki.
kawiarka
Moim zdaniem nie ma lepszej kawy niż z kawiarki :)