Licówki porcelanowe Warszawa: na czym polega zabieg, ile kosztuje?

29 sierpnia 2011, dodał: Redakcja

Badania socjologiczne jednoznacznie potwierdzają, że osoby dbające o wygląd są uważane za bardziej atrakcyjne, częściej odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i towarzyskim. Patrząc na inną osobę, najczęściej (50%) zwracamy uwagę na oczy, aż w 40% – na uśmiech i zęby, pozostałe 10% przypada na resztę twarzy.

Piękny i zdrowy uśmiech jest najlepszą ozdobą naszej twarzy. Dodaje pewności siebie, ma pozytywny wpływ na nasze kontakty z ludźmi i odmładza.
W mediach lansowany jest „idealny uśmiech”. Portale internetowe czy tabloidy co jakiś czas donoszą o tym, kto z celebrytów czy (nawet) polityków poprawił kształt i wygląd swoich zębów. Piękny, naturalny uśmiech coraz częściej przestaje być tylko dziełem natury i staje się wynikiem pracy zespołu  lekarz dentysta – technik dentystyczny, w klinikach specjalizujących się w stomatologii kosmetycznej. Jaki jest coraz bardziej popularny wśród pacjentów sposób na jego uzyskanie?

Licówki porcelanowe

Pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości własnych zębów w odcinku przednim np. zęby zbyt małe lub stożkowate, diastemy (szpary między zębami),  uszczerbienia (zęby po urazach), trudne do wybielenia przebarwienia, nierówne ustawienie w łuku, nieładne wypełnienia (tzw. plomby), nierówności powierzchni zębów, stratę zębów. Licówki  można najprościej opisać jako cienkie, ceramiczne płytki nakładane na zęby i trwale do nich mocowane za pomocą specjalnego cementu.

Licówki te są wykonane tylko i wyłącznie z porcelany, dzięki czemu efekt estetyczny ich zastosowania przy odpowiednim dobraniu koloru, kształtu, faktury, brzegów, zębiny i innych elementów można określić jako idealny. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.
Licówki stosowane są przy korzystnych warunkach zgryzowych, co oznacza, że wady zgryzu powinny być uprzednio wyleczone, a brakujące zęby uzupełnione. Wykluczone jest również współistnienie próchnicy czy stanów zapalnych dziąseł. Dzięki tym optymalnym warunkom licówki nie będą narażone na  niekorzystne przeciążenia oraz działanie bakterii, a w konsekwencji na uszkodzenia. Co ważne – licówki porcelanowe wraz z biegiem lat nie przebarwiają się w przeciwieństwie do tańszych, klasycznych wypełnień.

Jak wygląda zabieg?


Zabieg polega na pobraniu wycisku pozwalającego uzyskać odpowiedni model gipsowy, na podstawie którego projektowane są „nowe zęby”. Na kolejnej wizycie za pomocą kompozytu nanoszony jest nowy kształt zębów, można zobaczyć wówczas jak wygląda „nowy uśmiech”. Na tym etapie możliwa jest korekta według ewentualnych sugestii, zęby dalej są szlifowane – bardzo cienka warstwa ok. 0,8 – 1,3 mm w obrębie szkliwa  na powierzchni przedniej i brzegu siecznym. Pobierany jest ostateczny wycisk i oddanie licówki tymczasowej.  Ostatnia wizyta to dokładne przyklejenie finalnych licówek za pomocą specjalnego cementu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Licówki są dość kosztowne przez to, że wymagają niezwykle precyzyjnej pracy najczęściej przy wykorzystaniu lup zabiegowych czy mikroskopu oraz nowoczesnych technologii przy ich wytwarzaniu. Warto jednak w przypadku potrzeby poprawy uśmiechu, z którego nie jesteśmy zadowoleni, uwzględnić taki wydatek. Bo piękny uśmiech jest bezcenny!

dr Michał Korzan – protetyk z Kliniki Dentystycznej NOVA ESTETICA

www.n-e.com.pl

Zobacz również:

1. Szybkie i skuteczne wybielanie w Warszawie

2. Czy gaz rozweselający jest bezpieczny, czyli na wesoło u dentysty

3. Implanty: pytania i odpowiedziMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Zestaw do fondue
Śliczny ceramiczny zestaw
Cena:
18,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Impreza Kulturalno- Sportowa
Dzień dobry, organizuję imprezę kulturalno-sportową i poszukuję firmy, która pomoże mi w zorganizowaniu stoiska sponsorów,...
Odszkodowanie
Myślę, że w takim przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata. Ja korzystałam z pomocy...
Kredyt - w jakim banku najkorzystni…
InBank niby ma taki tani kredyt, ale to pewnie w praktyce wychodzi inaczej...
Empik
Jakiemu specjaliście? Przecież tu są podawane promocje w Empiku ;)
facebook