URODA I ZDROWIE

Najlepszy Internet stacjonarny do domu – jak wybrać?

13 listopada 2020, dodał: Redakcja

Czym kierować się przeglądając oferty Internetu w sieci? Jak wybrać najlepszy Internet stacjonarny do domu?

internet

Jak szukać najlepszego Internetu do domu?

W dzisiejszej rzeczywistości Internet stał się podstawowym wyposażeniem każdego domu. Trudno wyobrazić sobie choćby dzień bez korzystania z sieci. Wiedzą o tym także dostawcy usług internetowych, którzy wciąż udoskonalają swoje oferty, aby jak najlepiej dopasować je do użytkowników. Jaki powinien być najlepszy dostawca Internetu? Przede wszystkim przewidywać potrzeby każdego domownika i osobiste preferencje oraz zapewniać bezpieczne, stabilne i szybkie łącze internetowe zarazem. Na wybór dostawcy usług internetowych ma wpływ oczywiście prędkość transmisji danych, ale również to, w jakiej formie oferowane są usługi – jako pojedyncze usługi lub w pakiecie z telewizją i telefonią. Pozwala to na niemałe oszczędności, co przecież nie jest bez znaczenia. Jeśli chcesz, test   prędkości danych możesz wykonać samodzielnie, korzystając np. z jednej z wielu aplikacji do tego służących. Za pomocą SpeedTest zmierzysz zarówno szybkość pobierania i wysyłania danych, jak i opóźnienie w sieci, Najwyższy wynik osiągniesz podłączając kabel Ethernet do komputera.

Najlepszy dostawca Internetu – jak go wybrać?

Pierwszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest to, jakie możliwości podłączenia Internetu są dostępne w Twoim miejscu zamieszkania. Obecnie Internet stacjonarny można zainstalować w domu w dwóch formach – przewodowej i bezprzewodowej. Pierwsza z nich to światłowód, druga natomiast to np. LTE oraz 5G. Internet mobilny nie wymaga, co prawda, specjalnej infrastruktury doprowadzonej do Twojego domu lub mieszkania, z drugiej strony jednak bezprzewodowy Internet cechuje się większymi opóźnieniami i mniejszą przepustowością niż światłowód, zwłaszcza łącze symetryczne.

Jak oferty dostawców prezentują się w rzeczywistości? Biorąc pod uwagę prędkość sieci, najszybszy Internet w Polsce gwarantuje INEA. Operator ten korzysta ze światłowodu symetrycznego, który zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Co więcej, wynosi ona nawet wielokrotnie więcej niż 1 Gb/s. Przy takiej wartości w zaledwie moment pobierzesz nawet duże pliki i bez żadnych przeszkód będziesz mógł korzystać
z możliwości telewizji online.

U większości innych dostawców prędkość pobierania jest znacznie większa niż prędkość wysyłania, a to ta pierwsza podawana jest w ofertach. Zresztą nawet i wtedy warunki umowy wydają się być znacznie gorsze, gdyż maksymalna prędkość transmisji danych nie przekracza 1 Gb/s.

Najlepszy dostawca usług internetowych to ten, który w największej mierze spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci niezawodny dostęp do sieci. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji przyjrzeć się dokładnie wszystkim warunkom – w ten sposób sprawdzisz, czy najszybszy Internet w Twojej okolicy jest już dostępny.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jesień a moda?
A ja zawsze lubiłam się wyróżniać i stawiałam na kolorowe ubrania :) Zakupy najczęściej...
Videopogrzeb - nowy trend
Dotąd tylko czasem oglądałam jakieś fragmenty transmisji pogrzebów ważnych osób w tv.......
Włosy wypadają i łamią się... jak s…
Trzeba zmienić dietę na zdrowszą, dużo cynku i krzemu... Wtedy włosy też lepiej...
Videopogrzeb - nowy trend
Czy byłyście już na takiej uroczystości online? Co myślicie o tej formie pożegnania zmarłego?