Najlepsze planszówki imprezowe na jesień od Tactic! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Najlepsze planszówki imprezowe na jesień od Tactic!

19 listopada 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jesień to czas kiedy dni stają się coraz krótsze i ciemniejsze. Najlepszym sposobem na rozjaśnienie pochmurnej aury za oknem jest zabawa przy planszówce z rodziną lub przyjaciółmi. To właśnie jesienne i zimowe wieczory są najlepszą okazją do miłego spędzenia czasu, poznania się nawzajem, a może również do odkrycia swoich ukrytych zdolności i talentów? Przedstawiamy gry imprezowe dla całej rodziny producenta Tactic!

Gry planszowe większości z nas kojarzą się przede wszystkim z rozrywką. Dzieci, nawet już te kilkuletnie, uwielbiają je. Z wypiekami na twarzy znakomicie posługują się pionkami i kostkami, stając się mistrzami w swoich ulubionych grach. Dzięki odpowiednio dobranym grom edukacyjnym dzieci w każdym wieku mogą dobrze wykorzystać swój wolny czas i w pełni korzystać z edukacyjnych walorów gier planszowych w celach naukowych i rozrywkowych. Ale także dorośli uwielbiają gry strategiczne i imprezowe. Przedstawiamy gry dla całej rodziny producenta Tactic.

Wielką zaletą gier planszowych jest nie tylko ich rozrywkowy charakter, ale też ich funkcja edukacyjna. Wspomagają one inteligencję, rozwój umysłowy i poznawczy. Wpływają na szybkość myślenia, zdolności taktyczne i kreatywność. Wiele gier rozwija wyobraźnię, umiejętność twórczego myślenia, a także zdolność zapamiętywania i kojarzenia faktów.  W zależności od rodzaju, gry uczą także współdziałania z innymi i lepszej komunikacji, a także przestrzegania ustalonych wcześniej reguł, które obowiązują wszystkich. Bardziej złożone gry uczą strategicznego myślenia, oceny ryzyka czy podejmowania racjonalnych decyzji. Gry planszowe potrafią uczyć dzieci spostrzegawczości, refleksu i logiki. Rozwijają wyobraźnię, zwiększają zasób słownictwa i pokazują, czym są konsekwencje własnych wyborów.

Obecnie gry planszowe powracają na salony, stając się także nieodłącznym elementem imprez i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. W tej kategorii znajdziemy głównie gry imprezowe i rozrywkowe, zaprojektowane z myślą o dobrej zabawie. W towarzystwie można zagrać w najróżniejsze gry planszowe, które pozwolą lepiej poznać uczestników, wspólnie wykonywać trudne zadania, rozwiązywać zagadki czy po prostu dobrze się bawić, bowiem gry planszowe towarzyskie mogą przybierać najróżniejsze formy. Towarzyskie wyzwania i quizzy, gry logiczne oraz gry skojarzeniowe to idealny pomysł na wspólny wieczór. Wybierać można z dziesiątek przeróżnych tytułów o różnych tematach i długości gry.

Gra imprezowa Party Alias

Objaśniaj hasła „inaczej mówiąc” ale zmieniaj sposób tłumaczenia za każdym razem, gdy pionek odwiedzi pole specjalne. W tej wersji bestsellerowej gry żadne słowo nigdy nie zabrzmi tak samo. Baw się dobrze w doborowym towarzystwie.

Party Alias zawiera pełnoprawną planszę z miejscami na poszczególne stosy kart i torem punktacji oraz spinerem. Mamy też 6 sympatycznych pionków i klepsydrę. Najważniejsze jest jednak serce gry – to aż 300 kart zawierających po 8 haseł każda oraz aż 100 kart imprezowych, na których zawarte są zadania specjalne. Wszystko jest wykonane solidnie, co pozwala bezproblemowo poświęcić rozgrywce. Jest funkcjonalnie, czytelnie, przejrzyście. Warstwa graficzna pełni tu rolę tła, pozwala zorganizować przestrzeń gry. Siła tej imprezówki tkwi bowiem w samej zawartości kart i w ekipie, z jaką przy niej spędzamy czas.

Party Alias rozgrywamy zespołowo. Gdy nadejdzie nasza tura, jedna osoba z drużyny przejmuje rolę tłumaczącego hasła, a reszta zgadujących. Liczba na polu toru punktacji, gdzie stoi nasz pionek wskazuje numer haseł na kartach, jakie powinien nam tłumaczący objaśniać. Za każdym razem, gdy drużyna poda prawidłowe hasło, tłumaczący odkłada kartę na bok i przechodzi do tłumaczenia hasła z kolejnej. Przeciwnicy pilnują klepsydry i czyhają na błędy tłumaczącego. Wynik drużyny to liczba odgadniętych w rundzie haseł minus po punkcie za każdy błąd w opisywaniu i za każde pominięte hasło. Alias Party jest grą bardzo emocjonująca i angażująca. Niezależnie, czy jesteśmy akurat tłumaczącym, czy zgadującym – zawsze znajdziemy sporo frajdy z zabawy przy tej imprezówce.

Hasło uznaje się za odgadnięte, gdy drużyna wypowie je dokładnie i w całości.

 

Matka Ziemia

Czy wiecie, czym jest zrównoważona konsumpcja i jak zmniejszyć obciążenie Ziemi? Czy chcielibyście się dowiedzieć, jak pomagać zagrożonym gatunkom zwierząt i zapobiegać utracie bioróżnorodności?

Ile wiesz o naszej planecie? Sprawdź swoją wiedzę o Ziemi i dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić dla jej dobra. Ten quiz nauczy cię, jak dbać o naszą planetę i wszystkie cuda, które nam zapewnia. Quiz pełen fascynujących, aktualnych treści. Dowiedz się, co możesz zrobić dla naszej planety!

Gra Matka Ziemia to misja ratowania świata – łącząc siły i odpowiadając na pytania z czterech kategorii wspólnie można ukończyć misje powierzone przez Matkę Ziemię… Współpraca między graczami ma w tej grze duże znaczenie – podobnie jak przy ratowaniu naszej planety. Zasoby Matki Ziemi są obfite, ale ograniczone. Nadszedł czas, by okazać jej wdzięczność i zadbać o nasz dom poprzez działania na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez pozytywne nastawienie.

Matka Ziemia to edukacyjna gra planszowa pełna konkretnych pomysłów na to, jak możemy coś zmienić, by pomóc naszej planecie. Z gry można dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na kwestie środowiskowe i podejmowane w ich sprawie decyzje, na które jako jednostki mamy niewielki wpływ. Treść pytań oraz ciekawostek w grze została opracowana we współpracy ze studentami i studentkami Wydziału Edukacji Uniwersytetu Lapońskiego. Dzięki tej współpracy gra oparta jest na dogłębnych badaniach, pełną aktualnych tematów i świeżych punktów widzenia.

Gra Matka Ziemia nie tylko zachwyca wysoko merytoryczną treścią, ale również wykonaniem. Karty mają piękne ilustracje, wprowadzające w klimat i oddające piękno planety Ziemi. Podczas gry poznajemy nowe sposoby zrównoważonych decyzji na rzecz naszej planety i przede wszystkim uczymy się, co my jako jednostki możemy zrobić.

Na początku gry każdy otrzymuje zadania, które musi wykonać w trakcie rozgrywki, udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania. Przybliżają one graczy do wspólnego celu. Specjalne karty obrażeń sprawiają, że gra jest bardziej strategiczna. Gracze wygrywają razem, gdy wykonają wszystkie zadania. Matka Ziemia zawiera obrotową planszę do gry i 300 kart z obrazkami.

Gra kooperacyjna z walorem edukacyjnym posiada certyfikat FSC i jest przeznaczona dla od 2 do 6 graczy w wieku od 8 lat. Piękne karty oraz komponenty uprzyjemnią grę i sprawiają, że nawet młodsze rodzeństwo chce uczestniczyć w rozgrywce. Grając w Matkę Ziemię zwiększamy świadomość ekologiczną dzieci, a to doskonały sposób na zmianę naszych postaw i wyborów w kierunku bardziej zrównoważonych sposobów działania.

Zawartość: plansza, 300 kart (276 kart pytań, 14 kart misji, 10 kart obrażeń), 1 drewniany pionek, 24 żetony odpowiedzi, 2 drewniane kości (1 z literami i 1 z cyframi), instrukcja.
Średni czas gry: 45 minut.

Gra towarzyska Założysz się? Party

Jak rozruszać niemrawe towarzystwo osób w różnym wieku? Oczywiście wyciągając zabawną planszówkę, która zintegruje wszystkich i rozbawi.

Każdy na start otrzymuje pulę pieniędzy. W swoim ruchu rzuca się kością, przesuwa pionek na wskazane pole i wykonuje odpowiednią czynność. Są tu różne rodzaje wyzwań – zręcznościowe i umysłowe. Jeżeli zadanie jest zręcznościowe gracz ciągnie kartę z danego stosu i odczytuje to, co ma wykonać. Reszta graczy bez konsultacji z nim obstawia, czy gracz zadanie wykona, czy nie wybierając potajemnie kartę ze stosownym napisem. Każdy wybiera też, ile dolarów chce postawić na ten zakład. Następnie gracz przystępuje do zadania. Jeżeli mu sprosta – otrzymuje tyle pieniędzy, ile łącznie obstawili na niego wszyscy zawodnicy. Osoby, które typowały poprawnie, otrzymują równowartość swojego zakładu z banku. Ci zaś, którzy się pomylili, tracą obstawione pieniądze.

Edycja imprezowa wprowadza jeszcze śmieszniejsze zadania i pytania. Jakie? Przekonasz się, grając w Założysz się? Party. Nad stołem panuje atmosfera przypominająca… zakłady w kasynie. Zwłaszcza, gdy zaczniecie już dysponować konkretnymi sumkami. W tej grze napięcie rośnie im większa jest pula pieniędzy.

 

Gra strategiczna Battleships

Statki to klasyka wśród gier strategicznych i gwarancja doskonałej zabawy. To również przyjemny sposób spędzenia wspólnego czasu dla dwóch graczy.

Gotowi na piracką przygodę?

Gra polega na wytropieniu i zatopieniu wszystkich okrętów przeciwnika zanim on to zrobi z naszymi. Zabawa jest bardzo prosta. Wystarczy przygotować swoje plansze, w których na jednej części rozmieszczamy własną flotę (w pionie lub w poziomie), a na drugiej zaznaczamy trafione statki przeciwnika. Oczywiście podczas gry nie można zmieniać pozycji własnych okrętów. Naprzemiennie podajemy współrzędne strzału i czekamy na rozprawienie się z flotą przeciwnika. Kto pierwszy pośle na dno wszystkie statki przeciwnika, ten wygrywa.

Battleships to doskonała forma zabawy, która wciąga i rozwija zdolności manualne oraz logiczne myślenie. Proste zasady zachęcają do gry. Jest to pomysł na doskonały prezent dla każdego dziecka, a także gwarancja spędzenia z dziećmi kilku ciekawych rozgrywek, bowiem gra wciąga także rodziców. Kto z nas przecież nie grał w szkole w papierową wersję własnych statków…

W pudełku z grą znajdziemy 2 plansze, 2 zestawy okrętów, 2 ramki z medalami, 198 znaczników oraz instrukcję gry. Wymiary opakowania: 22 x 31,5 x 5 cm. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7 lat, ale i młodsze dzieci chętnie zasiądą do rozgrywki z rodzeństwem, wystarczy pilnować mniejszych elementów.

Gra jest bardzo atrakcyjnie skonstruowaną planszą, dzięki której legendarne już „statki” wkraczają w całkiem nowy wymiar. Wszelkie elementy składające się na zabawkę, czyli plansze, medale i okręty wodne, wykonane są z wytrzymałego, solidnego kartonu. Jedna potyczka trwa kilkanaście minut, co sprawia, że gra jest idealnym przerywnikiem i sposobem na odstresowanie pomiędzy codziennymi obowiązkami. Zapewnia ona wiele dobrej zabawy, zmusza do myślenia strategicznego, a całość po prostu cieszy oko.

Gra słowna Chodź na słówko

Znajdź słowa na kostkach z literami! Piasek w klepsydrze szybko się przesypuje, a ty musisz stworzyć słowa z liter na kostkach. Ale uważaj, bo nie dostaniesz punktów, jeśli twoje słowa znajdą się na planszach przeciwników! Szybka gra słowna zapewniająca dużą różnorodność!

Chodź na Słówko to gra dla 2 i większej liczby graczy. Jak najbardziej można ją uznać nawet i za grę imprezową. Górny limit grających nie został określony, choć warto wiedzieć, że po pierwsze: w pudełku są tylko 4 ołówki, więc dla pozostałych trzeba zorganizować dodatkowe, i po drugie: im więcej nas przy stole, tym trudniej o punkty.

Możemy wykorzystywać litery z kostek w dowolnej kolejności, ale każdą można użyć w danym słowie tylko raz. Punkty wskazane w odczytywanym wersie arkusza dostajemy tylko za słowa unikalne. Dlatego gra wydobywa na pierwszy plan kreatywność i ją docenia. Wytęż umysł i rzuć wyzwanie sobie oraz znajomym.

Propozycje producenta Tactic to łatwe w obsłudze gry planszowe, towarzyskie i interaktywne dla całej rodziny, idealne na domówkę, imprezę niebanalną, pełną emocji i radości. Gry są pięknie wydane, elegancko opakowane. W każdym pudełku znajdziemy sztywne porządne plansze, dużo kart i zadań lub karteczek, a więc żadna gra nigdy się nie nudzi. Propozycje TacTic to gry kreatywne i niezwykle rozrywkowe, dzięki czemu każde popołudnie lub każda impreza nabiera innego wymiaru, wszyscy się integrują, współpracują i lepiej się poznają. Fantastyczna rozrywka dla rodziny i znajomych w każdym wieku.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz