Najlepsza odżywkę do rzęs – jak ją wybrać?

22 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Piękne, długie rzęsy – która z nas nie chciałaby ich mieć? Stosujemy przeróżne techniki by nasze rzęsy wydawały się ciemniejsze, dłuższe, bardziej zdrowe. Tusze, maskary, doklejane rzęsy, kępki, przeróżne metody u kosmetyczki… Można by tak wymieniać w kółko.

Najlepsza odżywkę do rzęs – jak ją wybrać?

Sposób na piękne rzęsy jest jednak o wiele prostszy oraz przede wszystkim o wiele bardziej zdrowy dla naszych rzęs. Są nim odżywki do rzęs i jeśli zastanawiasz się jaką odżywkę do rzęs wybrać, to ten artykuł jest dla ciebie. Dodatkowo wejdź w powyższy link i dowiedź się także, jakie odzywki do rzęs są aktualnie na topie i jakiej marce warto zaufać.

Jak działa odżywka do rzęs?

Dobra odżywka do rzęs dzięki zawartym w sobie składnikom, witaminom oraz olejkom, wzmacnia rzęsy u nasady, przez co wyglądają na dłuższe, grubsze oraz ciemniejsze. Nawilża cebulki włosa i sprawia, że pęcznieją, przez co rzęsy rosną lepiej. W zależności od rodzaju odżywki oraz jej składzie, będzie ona działała z różną prędkością. Należy jednak nastawić się na przynajmniej 30 dni stosowania odżywek, by zobaczyć jej efekty, dlatego że rzęsy wypadają nam same każdego miesiąca.

jak działa odżywka do rzęs

 

Mówiąc prościej odżywki stosujemy na „stare” rzęsy, dlatego pierwsze efekty jej stosowania będziemy mogli zauważyć dopiero po ich wypadnięciu. Jeśli odżywki będziemy stosować konsekwentnie i regularnie, nasze rzęsy co miesiąc będą coraz ciemniejsze, silniejsze oraz dłuższe. Stosowanie skutecznych odżywek może całkiem zastąpić nam kolorowe kosmetyki, gdyż po czasie nasze naturalne rzęsy będą wyglądać na pomalowane.

Jak więc wybrać odżywkę do rzęs?

Przy wyborze skutecznej odżywki do rzęs, musimy kierować się osobistymi preferencjami. Można zakupić drogi produkt, który mimo chemicznego składu, będzie bardzo dobrze przebadany i zapewni nam szybko widoczne efekty. Kupując więc drogą odżywkę – możemy mieć pewność, że kupujemy dobrą odżywkę. Przykładem może być odżywka do rzęs Miralash. Jest to najlepsza odżywka dla osób spodziewających się szybkich i trwałych efektów, liczących na sprawdzony i przebadany produkt. Dodatkowo wejdź i sprawdź opinie o najlepszej odżywce do rzęs, aby przekonać się dlaczego Miralash ma takie miano.

Natomiast w aptekach dostępne są medyczne odżywki, które na pewno okażą się skuteczne. Warto popytać i znaleźć coś idealnego dla siebie. 

Dla niektórych jednak lepszym wyborem będą naturalne odżywki do rzęs. Można je zakupić w aptekach oraz drogeriach. Ich koszt będzie się wahał między kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Można jednak znaleźć i tanie i dobre odżywki. Jeśli jesteśmy jednak zwolennikami natury, możemy sami przygotować sobie odżywkę do rzęs. Może ona na przykład być z olejku rycynowego, oleju ze słodkich migdałów, bądź oleju kokosowego. Lub ich mieszanką. Taka odżywka najlepsza będzie dla osób z wrażliwą skórą. Będzie się również nadawać jako odżywka do rzęs i do brwi. Większość z naturalnych odżywek będzie jednocześnie odżywką i do rzęs i do brwi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odżywki?

Przy wyborze odżywki należy zwracać uwagę na jej składNajlepsze odżywki będą miały krótki skład, bez zbyt dużej ilości składników. Należy zwracać uwagę czy w składzie możemy znaleźć ekstrakty roślinne mają one bowiem właściwości antyoksydacyjne, nawilżają i regenerują. Biotyna oraz witamina B12 przeciwdziałają przedwczesnemu wypadaniu włosków, przez co są one wzmocnione.

na co zwracac uwage przy wyborze odzywki

 

Ważny jest także pantenol czyli inaczej witamina B5. Uzupełnia i odnawia ona strukturę rzęs, zwiększając ich elastyczność. Nanopeptydy natomiast, przyśpieszają i wydłużają fazę wzrostu rzęs. Warto czytać składy kosmetyków, bo pomimo dobrej reklamy ich składy mogą być słabe. Podobnie jak z jedzeniem – im skład jest krótszy, tym lepszy.

Naturalne odżywki będą działać wolniej, ale trwalej. Dzieje się dlatego, że nasada rzęsy wolniej wchłaniać będzie nawilżające wartości, lecz zostaną tam na dłużej. Kosmetyki produkowane chemicznie będziemy musieli stosować bardzo regularnie bądź konsekwentnie.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz