Najciekawsze miejsca w Karkonoszach

25 lipca 2019, dodał: Redakcja

Karkonosze są najwyższym pasmem górskim wchodzącym w skład Sudetów, znajdującym się na pograniczu Polski oraz Czech. Jeżeli planujesz przejście szlakami tych pięknych gór, koniecznie zapoznaj się z najciekawszymi miejscami, które musisz koniecznie zobaczyć.

 

Wodospad Kamieńczyka

Położony jest pomiędzy Halą Szrenicką a miejscowością Szklarska Poręba. Wysokość wodospadu wynosi 27 m. Wodospad podzielony jest na 3 kaskady, z których woda wpada do widowiskowego kanionu długiego na 100 metrów. Atrakcja dostępna jest dla całych rodzin, choć z pozoru zejście do kanionu może wydawać się niebezpieczne.

Szrenica

Jeden ze szczytów w Karkonoszach, wznosi się na wysokość 1362 m.n.p.m. Cały masyw jest zbudowany z granitu. Na szczególną uwagę zasługują kamieniste zbocza, z których rozpościera się widok na Góry Izerskie oraz kotlinę jeleniogórską. Na szczycie zbudowane zostało schronisko “Szrenica”, w którym zjemy ciepły i smaczny posiłek. Po wejściu o własnych siłach na górę, mamy udogodnienie w postaci wyciągu krzesełkowego ze Szklarskiej Poręby, który dowiezie nas praktycznie pod sam szczyt.

Śnieżne Kotły

Są to polodowcowe urwiska o głębokości około 300 m, największe wrażenie robi przejście grzbietem tych urwisk i podziwianie widoków. Obok Kotłów znajduje się budynek, który pełnił funkcję stacji meteorologicznej, obecnie jest używany jako radiowo — telewizyjna stacja nadawcza. W dole możemy zobaczyć okresowo pojawiające się 3 stawiki, ich pojawienie zależy od opadów deszczu, które spływają zboczami Śnieżnych Kotłów.

Źródło Łaby

Jest to umowne miejsce początku największej Czeskiej rzeki — Łaby. Znajduje się na wysokości 1387 m.n.p.m, poniżej Łabskiego Szczytu. Na miejscu została utworzona studnia, przez którą przepływa Źródło Łaby, w okolicy możemy skorzystać z drewnianych ławek i stolików.

Spacer w chmurach

Poniżej Śnieżki, po Czeskiej stronie Karkonoszy, mamy możliwość obejrzenia drzew i otaczającej nas przyrody z niespotykanej na co dzień perspektywy. Mianowicie mamy okazję przejść się drewnianą kładką na wysokości koron drzew, trasą o długości około 1000 m. Na końcu ścieżki znajduje się wieża widokowa wysoka na 45 metrów. Spacer w chmurach to atrakcja przeznaczona jest w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Śnieżka

Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, jego oficjalna wysokość wynosi 1603 m.n.p.m. Znajduje się jednocześnie w Polsce i Czechach. Ze szczytu Śnieżki rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na kotliny otaczające górę. Na wierzchołek od strony Polskiej dostaniemy się 2 szlakami — Czerwonym, dosyć stromym, ale zabezpieczonym łańcuchami oraz szlakiem niebieskim — cechującym się łagodnym podejściem dookoła góry (w sam raz dla rodzin z dziećmi). Oba zaczynają się przy schronisku “Dom Śląski”. Strona Czeska doprowadziła dla turystów wyciąg gondolowy z miejscowości położonych poniżej Śnieżki.

Mały i Wielki Staw

Są to zbiorniki wodne powstałe u podnóży skalnych urwisk. Przez większość roku stawy pokryte są lodem. Ich cechą wyróżniającą jest krystalicznie czysta woda i różnorodność roślinności. Stawy objęte są ścisłą ochroną, Wielki Staw możemy zobaczyć jedynie z grzbietu skalnych urwisk. Z kolei Mały Staw zobaczymy z bliska, ale bez możliwości dotknięcia wody nawet ręką. Obok tego stawu znajduje się klimatyczne schronisko – “Samotnia”

To tylko kilka z wartych odwiedzenia miejsc w Karkonoszach, jeżeli planujesz wyprawę na kilka dni, przestudiuj dokładnie mapę i zaznacz na niej miejsca, które chciałbyś odwiedzić. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie poznać Karkonosze i odpocząć aktywnie na łonie natury.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Szorty, spodenki - nosicie?
Ja najbardziej generalnie lubię jeszcze spodnie https://www.amazon.co.uk/Cross-P-493-Womens-Kendall/dp/B01736CQ5K są bardzo smukłe i ciekawe. Fajne...
plany zakupowe:D
Moje plany zakupowe to spodnie Judy z Cross Jeansu, a później jeśli wyjdzie...
kurtki skórzane
Ja miałam swego czasu bardzo fajną kurtkę skórzaną z Cross Jeansu zapinaną...
Galanteria skórzana
Z rzeczy skórzanych to mam tylko z lat młodości pamiątkową już nieco torebkę przywiezioną...