URODA I ZDROWIE

Najciekawsze miejsca w Karkonoszach

25 lipca 2019, dodał: Redakcja

Karkonosze są najwyższym pasmem górskim wchodzącym w skład Sudetów, znajdującym się na pograniczu Polski oraz Czech. Jeżeli planujesz przejście szlakami tych pięknych gór, koniecznie zapoznaj się z najciekawszymi miejscami, które musisz koniecznie zobaczyć.

 

Wodospad Kamieńczyka

Położony jest pomiędzy Halą Szrenicką a miejscowością Szklarska Poręba. Wysokość wodospadu wynosi 27 m. Wodospad podzielony jest na 3 kaskady, z których woda wpada do widowiskowego kanionu długiego na 100 metrów. Atrakcja dostępna jest dla całych rodzin, choć z pozoru zejście do kanionu może wydawać się niebezpieczne.

Szrenica

Jeden ze szczytów w Karkonoszach, wznosi się na wysokość 1362 m.n.p.m. Cały masyw jest zbudowany z granitu. Na szczególną uwagę zasługują kamieniste zbocza, z których rozpościera się widok na Góry Izerskie oraz kotlinę jeleniogórską. Na szczycie zbudowane zostało schronisko “Szrenica”, w którym zjemy ciepły i smaczny posiłek. Po wejściu o własnych siłach na górę, mamy udogodnienie w postaci wyciągu krzesełkowego ze Szklarskiej Poręby, który dowiezie nas praktycznie pod sam szczyt.

Śnieżne Kotły

Są to polodowcowe urwiska o głębokości około 300 m, największe wrażenie robi przejście grzbietem tych urwisk i podziwianie widoków. Obok Kotłów znajduje się budynek, który pełnił funkcję stacji meteorologicznej, obecnie jest używany jako radiowo — telewizyjna stacja nadawcza. W dole możemy zobaczyć okresowo pojawiające się 3 stawiki, ich pojawienie zależy od opadów deszczu, które spływają zboczami Śnieżnych Kotłów.

Źródło Łaby

Jest to umowne miejsce początku największej Czeskiej rzeki — Łaby. Znajduje się na wysokości 1387 m.n.p.m, poniżej Łabskiego Szczytu. Na miejscu została utworzona studnia, przez którą przepływa Źródło Łaby, w okolicy możemy skorzystać z drewnianych ławek i stolików.

Spacer w chmurach

Poniżej Śnieżki, po Czeskiej stronie Karkonoszy, mamy możliwość obejrzenia drzew i otaczającej nas przyrody z niespotykanej na co dzień perspektywy. Mianowicie mamy okazję przejść się drewnianą kładką na wysokości koron drzew, trasą o długości około 1000 m. Na końcu ścieżki znajduje się wieża widokowa wysoka na 45 metrów. Spacer w chmurach to atrakcja przeznaczona jest w szczególności dla rodzin z dziećmi.

Śnieżka

Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy, jego oficjalna wysokość wynosi 1603 m.n.p.m. Znajduje się jednocześnie w Polsce i Czechach. Ze szczytu Śnieżki rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na kotliny otaczające górę. Na wierzchołek od strony Polskiej dostaniemy się 2 szlakami — Czerwonym, dosyć stromym, ale zabezpieczonym łańcuchami oraz szlakiem niebieskim — cechującym się łagodnym podejściem dookoła góry (w sam raz dla rodzin z dziećmi). Oba zaczynają się przy schronisku “Dom Śląski”. Strona Czeska doprowadziła dla turystów wyciąg gondolowy z miejscowości położonych poniżej Śnieżki.

Mały i Wielki Staw

Są to zbiorniki wodne powstałe u podnóży skalnych urwisk. Przez większość roku stawy pokryte są lodem. Ich cechą wyróżniającą jest krystalicznie czysta woda i różnorodność roślinności. Stawy objęte są ścisłą ochroną, Wielki Staw możemy zobaczyć jedynie z grzbietu skalnych urwisk. Z kolei Mały Staw zobaczymy z bliska, ale bez możliwości dotknięcia wody nawet ręką. Obok tego stawu znajduje się klimatyczne schronisko – “Samotnia”

To tylko kilka z wartych odwiedzenia miejsc w Karkonoszach, jeżeli planujesz wyprawę na kilka dni, przestudiuj dokładnie mapę i zaznacz na niej miejsca, które chciałbyś odwiedzić. Dzięki temu będziesz mógł dokładnie poznać Karkonosze i odpocząć aktywnie na łonie natury.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...
niechciane prezenty...
Mi jest zawsze smutno, kiedy dostanę coś nietrafionego. Na szczęście dzieje się to bardzo...
Doradzicie mi?
Podpisuję się pod PaTix. Ogromna strata czasu. Może te 20-30 km to jeszcze...