Nagła śmierć osoby bliskiej w nieszczęśliwych okolicznościach? Jak sobie radzić.

11 września 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nagła śmierć bliskiej osoby w nieszczęśliwych okolicznościach, takich jak: wypadek komunikacyjny, wypadek przy pracy, wypadek w rolnictwie, czy też na skutek błędów medycznych lub innego czynu niedozwolonego, zazwyczaj wiąże się dla rodziny z cierpieniem i traumą.

Osoby, które spotyka ta tragedia, muszą zmierzyć się z ogromnym bólem psychicznym, a bardzo często również ze znacznie pogorszoną sytuacją materialną. Bardzo istotne w takich sytuacjach jest nie tylko wsparcie bliskich osób i psychologa, ale również możliwość ubiegania się o świadczenia rekompensujące doznane krzywdy.

Zgodnie z artykułem 446 kodeksu cywilnego § 3: sąd może przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej. Paragraf 4 mówi zaś, że sąd może także przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

Często niestety towarzystwa ubezpieczeniowe uchylają się od wypłacania odszkodowań członkom najbliższej rodziny lub rażąco je zaniżają. Dodatkową trudnością dla przeciętnej osoby, która nie jest rozeznana w dziedzinie odszkodowań, może okazać się cały proces odszkodowawczy, który wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji oraz prowadzeniem negocjacji z firmą ubezpieczeniową.

Jest to ciężkie zadanie szczególnie dla osoby pogrążonej w żałobie po stracie bliskiego. Dlatego w takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej doświadczonego prawnika. W Kancelarii odszkodowawczej Ubi Ius  doświadczeni prawnicy pomagają zgromadzić wymagane dokumenty, zapewniają kompleksową obsługę prawną.

Kancelaria prawna Ubi Ius zajmuje się sprawami odszkodowawczymi od bardzo dawna. Wykwalifikowani prawnicy mają doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego z chęcią pomogą Ci wyegzekwować odpowiednią kwotę odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w nieszczęśliwych okolicznościach. Kancelaria adwokacka Ubi Ius  udziela również porad prawnych z zakresu prawa spadkowego oraz pomoże Ci przejść przez ten trudny i bolesny proces. Oferuje kompleksową pomoc prawną w wielu aspektach tj. stwierdzenie nabycia lub odrzucenie spadku, doradztwo w zakresie sporządzenia testamentu, czy też unieważnienia testamentu.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...