URODA I ZDROWIE

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy do hybryd

1 kwietnia 2020, dodał: Redakcja

Manicure hybrydowy jest od jakiegoś czasu bardzo modny. Jest bowiem efektowny i trwały. Do jego wykonania poza samymi lakierami do paznokci potrzebna jest jednak również odpowiednia lampa.

MANICURE

Manicure hybrydowy jest od jakiegoś czasu bardzo modny. Jest bowiem efektowny i trwały. Do jego wykonania poza samymi lakierami do paznokci potrzebna jest jednak również odpowiednia lampa. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Moc ma znaczenie

Od mocy lampy do hybryd w dużej mierze zależy to, jak lakier będzie się docelowo na paznokciach prezentował. Słaba żarówka czy sprzęt kiepskiej jakości sprawiają, że lakier nie jest odpowiednio utwardzony, a cały manicure prezentuje się mało estetycznie. Małe lampy mają moc do 24 W, a największe do 54W. Jednak już te prostsze modele radzą sobie dobrze z utwardzaniem lakieru hybrydowego. Są one przy tym bardzo wygodne w użytkowaniu, bo nie zajmują zbyt wiele miejsca. Tym samym manicure przy ich pomocy wykonać można w zasadzie wszędzie.

Nowoczesna technologia UV LED

W lampach do hybryd wykorzystywane są różne technologie światła m.in. UV, UV LED czy DUAL LED. UV to technologia uważana coraz częściej za nieco przestarzałą. Stosowane w tym przypadku żarówki przepalają się, a na utwardzenie lakieru potrzeba dobrych kilku minut. Lepszym rozwiązaniem są lampy UV LED. Szybko utwardzają one lakier, a przy tym posiadają znacznie trwalsze żarówki. Sprawdzają się nie tylko w przypadku lakierów hybrydowych, ale i popularnych żeli. Najbardziej zaawansowane są lampy DUAL LED, które emitują dwa pasma światła o różnych długościach fal. Z tego powodu utwardzają hybrydy jeszcze szybciej niż klasyczne lampy ledowe.

Jaką lampą do hybryd wybrać dla  siebie?

Największą popularnością cieszą się niezmiennie od lat lampy w formie mostka. Są one zresztą bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i mają otwartą konstrukcję. Nie ma więc problemu z przechowywaniem czy przenoszeniem z miejsca na miejsce. Zabrać je ze sobą można nawet w podróż. W tym przypadku spore znaczenie ma jednak rozmieszczenie żarówek. Powinny one znajdować się nie tylko na górze, ale i po bokach urządzenia. Wówczas wszystkie paznokcie są równo i dobrze utwardzone.

Niektóre lampy do hybryd mają także kształt budek. Są one zabudowane z trzech stron (mostki są zabudowane z dwóch stron). Mieści się w nich więcej żarówek, a więc utwardzanie lakieru jest bardziej intensywne. Tego rodzaju lampy są jednak troszkę większe niż te w formie mostka. Z tego powodu stosowane są przede wszystkim w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Rzadko spotkać je można w domach i mieszkaniach.

Czy warto kupić lampę do hybryd?

Każda kobieta chce mieć ładne i estetyczne dłonie. Dlatego tak duże znaczenie ma poprawnie wykonany manicure. To czynność jednak dość czasochłonna. Stąd też wynika rosnąca popularność manicure hybrydowego, który zapewnia paznokciom ładny wygląd przez kilka tygodni. Do jego wykonania potrzebna jest specjalna lampa wykorzystująca technologią UV lub UV LED. Wbrew pozorom nie jest to urządzenie skomplikowane w obsłudze lub bardzo drogie. Nic więc dziwnego, że na jego zakup decyduje się coraz więcej kobiet. Lampa do hybryd to również podstawowe wyposażenie większości gabinetów kosmetycznych.

Artykuł stworzony przy współpracy z portalem www.rankingiproduktow.pl

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaniedbane stopy :(
Polecam artykuł na temat pielęgnacji stóp, tak, żeby wstydu nie było ;) https://ortomedicum.pl/jak-zyskac-piekne-stopy-na-wiosne/
Seminarium biznesowe dla kobiet - V…
Kobiety są lepszymi przedsiębiorcami niż mężczyźni, bo wnoszą w relacje i kontakty biznesowe...
Ładowanie aut elektrycznych - gdzie…
Enea ma ich sporo, np. w Szczecinie widziałam przy urzędzie miasta i przy zarządzie...
Opinia na temat ziół ajurwedyjskic…
Wiecie co, piłam 2 takie herbatki z takich papierowych opakowań, na dnie był...