Motywacja do zmiany stylu życia i utraty wagi

21 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

 

Pomimo, iż wszędzie pisze się o odchudzaniu jako składowej diety i aktywności fizycznej, bez NIEJ nie byłoby niczego… MOTYWACJA, bo o niej mowa, jest kluczem do zrealizowania celu.

Magdalena Daszkiewicz, Promotorka Zdrowia, właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej, autorka programu Projekt 5D pozwalającego w cztery miesiące zmienić nawyki żywieniowe i zrzuci zbędne kilogramy, definiuje motywację jako składową kilku cech.

#DECYZJA

Nie wiadomo, co jest trudniejsze w całym procesie utraty wagi i zmiany nawyków żywieniowych i życiowych – pierwszy krok czyli motywacja by schudnąć, czy wytrwanie na diecie. Według psychologów najważniejsze w procesie zmian jest dostrzeżenie problemu i podjęcie decyzji o działaniu. W teorii bardzo piękne i dobrze napisane, jednak życie pokazuje, że każdy dzień jest walką i codziennie jakby nie było, zaczynamy na nowo.

#OTOCZENIE

U podstaw odchudzania leży nie tylko motywacja wypływająca nas z samych, ale również z naszego otoczenia. Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół to nieoceniona pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Dla osoby na diecie niezwykle cenne jest dobre słowo, dostrzeżenie postępów i otucha w chwili kryzysu. Gdy nie zawsze można na to liczyć ze strony najbliższych, z odsieczą przychodzi wsparcie online.

#GSM & SOCIAL MEDIA
Uczestnicy Projektu 5D pochodzą z całej Polski. Ba! Pod opieką Magdaleny Daszkiewicz są też kobiety z Anglii, Niemiec, Norwegii, Danii, czy Ukrainy. Wszyscy Ci, kt
órzy próbowali walczyć z nadwagą sami, posiłkowali się często forami internetowymi, na których obcy ludzie dodają sobie otuchy, bez względu na płeć, wiek, czy miejsce przebywania. Autorka Projektu 5D poszła o krok dalej. Przełamała barierę odległości, wyobcowania, anonimowości. Kontaktuje się z każdym ze sowich pacjentów za pomocą telefonu, SMSów oraz aplikacji. Tymi narzędziami wspiera i motywuje wszystkich indywidualnie. Na swoich kanałach social media publikuje motywatory dla wszystkich. Dzięki temu pacjenci nie czują się sami w walce, którą toczą. To jedna z najważniejszych rzeczy, jak podkreślają podopieczni uczestniczący w programie odchudzającym.

#TY
Najistotniejsze jednak w całym zagadnieniu motywacji jest to, że to MY sami musimy wyposażyć się w tę jej odmianę długofalową, spokojną i nieustanną, niezbędną do zmiany nawyków żywieniowych, jak i tę chwilową, silną, która pomoże w chwilach słabości. Postawione cele krótko i długoterminowe pozwalają na codzienną weryfikację. Źródeł motywacji jest wiele, ale cele zazwyczaj podobne – nowe, zdrowe, zgrabne ciało i zmiany w życiu na lepsze. Dlatego pozwólcie sobie na opiekę i wsparcie. Zaproście do swojej zmiany „kata”, który codziennie będzie sprawdzał co jecie, czy ćwiczycie i nauczy Was nie oszukiwać samych siebie.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności
Jaki zabieg na zmarszczki w Krakowi…
Jeśli chodzi o usuwanie/wypełnianie zmarszczek, jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest użycie kwasu hialuronowego,...
Czego nauczyły Was związki?
Moje związki nauczyły mnie aby nie ufać mężczyznom. To smutne...ale to prawda.
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Najlepsze zaręczyny...to plaża i polskie morze.