Monika Michalik: Bądź moim marzeniem – recenzja

23 lipca 2019, dodał: pinkmause

Monika Michalik:

Bądź moim marzeniem – recenzja


Historia oparta na emocjach, wypełniona barwami smutku, rozpaczy i tęsknoty, napiętnowana chorobą, nasycona wzruszeniem i nadzieją. Nie sposób przejść obok obojętnie. Autorka dotyka bardzo trudnych i głębokich tematów, a jednocześnie mówi o nadziejach, podsyca wiarę w lepsze jutro.

Monika Michalik snuje pięknie poprowadzoną opowieść o walce, zarówno tej o własne życie, jak i o tej nie mniej ważnej, walce o miłość, szczęście i własne marzenia. Przedstawia anatomię choroby i jej okrutnej codzienności. Apeluje o ludzką pomoc, w kontekście oddawania krwi i szpiku kostnego. Swoisty i bardzo istotny problem współczesności. Mówi także, iż miłość , ta silna i prawdziwa jest w stanie przetrwać wszystko. Nie ma przecież rzeczy niemożliwych…

Słodko-gorzka opowieść inspirowana wydarzeniami z życia samej autorki. Historia bardzo poruszająca, a zarazem niebywale piękna przesycona ogromem emocji od szczęścia po łzy, w całym swoim ogromnym spektrum. Porusza niesamowitą naturalnością i realizmem.

Odważny debiut, ważna opowieść. Jest pięknie, jest dramatycznie. Książka, która zmusza do myślenia, wywołuje głębokie refleksje i porusza. Piękna książka. Idealna, mądra pozycja na wakacje.

Wydawnictwo ZNAK

Od Wydawcy:

Nawet w najczarniejszych chwilach warto dać szansę szczęściu i prawdziwej miłości

Zaledwie kilka godzin przed wymarzoną podróżą na Korfu Tomek oznajmia Natalii, że kocha inną. Jej świat rozpada się na kawałki. To miał być ich pierwszy wyjazd za granicę. Turkusowe morze, ciepły piasek, tylko oni dwoje…

Od momentu, w którym Natalia pojawia się w hotelowym lobby, Michał nie może przestać o niej myśleć. Ale romans z turystką? Przecież nie po to wyjechał aż na Korfu, by znowu ściągnąć na siebie kłopoty! Jednak każda kolejna wspólnie spędzona chwila upewnia Michała, że Natalia to kobieta jego życia.

Gdy zakochanych już tylko krok dzieli od szczęśliwego zakończenia, wyniki badań lekarskich przekreślają wszystko. W dodatku w życiu Natalii na nowo pojawia się… Tomek.

Czy wakacyjny romans może przerodzić się w prawdziwą miłość i przetrwać najgorsze?

Monika Michalik – laureatka konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek?”. Bądź moim marzeniem jest jej debiutancką powieścią. Inspiracją dla historii Natalii były wydarzenia z życia autorki.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak zaciągnąć faceta do łóżka?…
Ogranicz mu komputer, a od razu nabierze ochoty:)
Kurtka czy płaszcz?
Facet sam sobie powinien kupować ciuchy:) jeszcze takiego równouprawnienia nie dopuszczam, żebym to...
Galanteria skórzana
Ja w ogóle nie mam skórzanych rzeczy, bo jestem eko i kocham zwierzęta!
Problemy z leczeniem w publicznej s…
I wszystko jasne, nie ma lekarzy na NFZ, bo zarobkują najczęściej prywatnie...