URODA I ZDROWIE

„Mity greckie” – recenzja

27 grudnia 2011, dodał: Redakcja

Nathaniel Hawthorne: „Mity greckie. Opowieści z zaczarowanego lasu. Trzy złote jabłka”

Wspaniała publikacja popularyzująca antyczną literaturę i kulturę grecką wśród najmłodszych. Atrakcyjna forma audiobooka, głos Krzysztofa Tyńca i muzyka Macieja Rychłego sprawiają, że każde dziecko będzie zachwycone możliwością poznania mitów w tej właśnie formie. Dodatkowym atutem książki, dołączonej do płyty, jest piękna szata graficzna, będąca zasługą Józefa Wilkonia. Całość jest zamknięta w pięknej obwolucie i pięknie się prezentuje.

BUKA zaprasza najmłodszych w podróż do baśniowego świata fantazji , zaklętego w greckiej mitologii. To właśnie ona jest źródłem symboli kulturowych, wyjątkowych postaci i wyrażeń wzbogacających nasz język. Które dziecko nie chciałoby być silne jak Herkules i przeżywać te wszystkie przygody, które stały się udziałem wielkiego herosa? Opowieść o jednej z jego prac – zdobyciu trzech złotych jabłek ze strzeżonego przez stugłowego smoka Ogrodu Hesperyd to nie lada wyzwanie… Spryt bohatera i jego wytrwałość w dążeniu do celu powodują, że ta historia trzyma w napięciu do samego końca.

Dziecko odbiera świat na poziomie znanym z baśni, a postacie zaludniające antyczną przestrzeń mitów w zadziwiający sposób je przypominają. Atlas czy Starzec z Mórz mają cechy upodabniające ich do postaci znanych mu z innych utworów. Moja siostrzenica była najbardziej zaintrygowana tym, czy Atlas uwolni Herkulesa, który zastąpił go w dźwiganiu ziemi na swoich barkach i pytała, czy jeśli Herkules upuści kulę ziemską, to nastąpi koniec świata? Zaraz narysowała również tę scenę. Widzimy więc, jak takie opowieści rozwijają wyobraźnię dziecka i inspirują je do własnych zabaw i prac plastycznych. Dziecko poznaje też reguły, którymi rządził się antyczny świat.

Dla rodziców jest to dobry pomysł na pokazanie dziecku, że istnieją inne formy przekazu niż kolorowe książeczki i kreskówki. Jeśli więc leży Wam na sercu to, w jaki sposób Wasze dziecko będzie się rozwijać i jaki poziom intelektualny oraz jaką wrażliwość na literaturę będzie prezentować w przyszłości, zadbajcie o to, by od najmłodszych lat miało kontakt z ambitnymi dziełami, podanymi w formie dostosowanej do jego wieku. To również wspaniały pomysł na prezent z każdej okazji!

Weronika D.

Książkę poleca Akademia Wyobraźni BUKA – można kupić ją tutaj:

 

http://www.buka.com.pl/index.php?s=karta&id=21

 

Dziękujemy Wydawnictwu za udział w naszej akcji i przekazanie egzemplarza do recenzji –

Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do „Mity greckie” – recenzja

  1. avatar Madzia444 pisze:

    Bardzo fajna receznja. Omawiana pozycja z pewnością zainteresuje młode pokolenie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Świąteczne prezenty
Ja w tym roku całej rodzinie kupuję botki na sezon zimowy, co prawda...
Plecak damski
Hej co myślicie o takich kolorowych fajnych plecakach do szkoły czy na zakupy?...
Co w swoim wyglądzie lubicie najbar…
> kalafionia napisał/a:> brwi Ja dokładnie tak samo :) i włosy
Jakie schody wybrać?
Fajnym schodami można sobie całkowicie odmienić pomieszczenie. Tak żeby to wyglądało, jak należy....