Medytacja czakralna – recenzja

4 stycznia 2021, dodał: milky
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Energia, która przepływa przez nasze ciało, ma kluczowe znaczenie nie tylko w kwestii naszego samopoczucia, ale również kontaktów z innymi ludźmi. To zaburzenia jej harmonii powodują bóle różnego pochodzenia, obniżenia nastroju czy problemy z porozumieniem się z bliskimi. Wszystkie blokady występujące w naszych czakrach można jednak usunąć – a pomoże Wam w tym publikacja, która łączy wiedzę z zakresu medytacji z praktycznymi informacjami dotyczącymi czakr. To przewodnik dla każdego, kto chce sprawdzić, czy jego centra energetyczne funkcjonują prawidłowo. Autorka zajmuje się zawodowo medytacją oraz uzdrawianiem Reiki – więc w praktyczny sposób pokazuje, jak można skutecznie udrożnić przepływ energii i pozbyć się dotychczasowych dolegliwości.

Książka jest bardzo atrakcyjna graficznie – zanim zabierzemy się do lektury, możemy już poczuć się lepiej dzięki żywej i ciepłej kolorystyce, która króluje tu na większości stron, świetnie współgrając z tekstem i uzupełniając go. Spodobał mi się zwłaszcza uspokajający motyw mandali, powracający na początku kolejnych rozdziałów. można powiedzieć, że szata graficzna książki jest jednym ze sposobów równoważenia naszej energii:)

Równie istotna jest tu treść, która została ona podzielona na kilka rozdziałów. Trzy pierwsze stanowią wstęp do głównej tematyki tego poradnika, czyli do praktycznej strony medytacji poszczególnych czakr. Autorka w przystępny sposób tłumaczy, na czym polega przepływ energii i w jaki sposób wpływa to na stan naszego organizmu oraz na życie duchowe. Omawia istotę leczenia energią, ujmując ją w kontekście dodatkowych metod uzdrawiania, np. kryształów, Reiki czy jogi. Pomaga odkryć nasze problemy i powiązać je z poszczególnymi czakrami, np. tak powszechne dziś alergie mają związek z blokadą czakry serca. Sposób pisania April Pfender, oparty na bezpośrednim zwracaniu się do czytelnika i podejmowaniu „dialogu' z jego wątpliwościami i pytaniami sprawia, że książkę czyta się z przyjemnością, a wykonywanie kolejnych zadań staje się pełną niespodzianek podróżą w głąb własnej duszy. Medytacja otwiera umysł na nieznane dotąd pokłady skojarzeń, wspomnień – pozwalając swobodnie płynąć myślom, oczyszczamy je ze złych emocji i pozostawiamy za sobą wszystko to, co negatywne.

Kolejne strony odkrywają przed nami całe bogactwo wiedzy, która prowadzi do ukojenia duszy, odzyskania równowagi psychicznej i poczucia się lepiej z samym sobą. Dla wielu osób, dotąd osaczonych wyzwaniami pędzącego życia, te chwile spędzone w ciszy i skupieniu na własnych odczuciach mogą być początkiem prawdziwej przemiany i odnalezienia własnego sposobu na relaks. Zauważyłam, że codzienne powtarzanie mantr i praktykowanie mudr działa niesamowicie uspokajająco i porządkuje nasze emocje, a pierwsze efekty medytacji przychodzą bardzo szybko. Wzrasta poziom energii życiowej, myśli stają się bardziej pozytywne, a otaczający świat bardziej przyjazny. Czując się dobrze w swoim ciele, łatwiej zachować zdrowie i jasność umysłu, dlatego gorąco polecam Wam rozpoczęcie tej niesamowitej przygody!

Kamila

Książka jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner kryolanu.
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution z kryolanu. Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...