URODA I ZDROWIE

Materace SleepMed idealne dla twojej sypialni

27 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Nie od dziś wiadomo, jak ważny jest komfortowy sen. Wpływa on na zdrowie i samopoczucie każdego – zarówno osoby dorosłej, jak też dziecka. Sen przerywany czy za krótki w nocy zwykle skutkuje bólami i zawrotami głowy, trudnościami w skupieniu oraz nerwowością w ciągu dnia. Dłuższa bezsenność prowadzić może natomiast do poważniejszych schorzeń i chorób. Dlatego też warto zadbać o odpowiednio długi, nieprzerywany i tym samym efektywny sen. Dobrym sposobem na jego zapewnienie jest specjalny materac.

 

Długość snu jest sprawą indywidualną. Przeciętny człowiek przesypia około 1/3 długości życia. Z wiekiem jakość snu ulega pogorszeniu, co wiąże się ze zmianą stylu życia oraz fizjologicznymi procesami starzenia. Według badań pierwsze kłopoty ze snem zaczynają się między 30-45 rokiem życia. Powodami mogą być stres i silne napięcie psychiczne, do częstych przyczyn bezsenności zalicza się także nadmierne korzystanie z używek typu kawa czy papierosy oraz nieregularny tryb życia. Przyczyny mogą być też bardziej złożone, wśród najczęstszych wymienia się: bezsenność związaną ze stosowaniem leków, zespół niespokojnych nóg objawiający się charakterystycznym mrowieniem kończyn, zaburzenia oddychania wywołane bezdechem, nocne lęki i halucynacje, zaburzenia środowiskowe, choroby psychiczne oraz narkolepsja. W takich przypadkach potrzebne są badania, właściwa diagnoza i leczenie. Niewysypianie się to nie tylko zmęczenie czy pogorszony humor, powoduje również, że mamy trudności ze skupieniem się, gorzej przyswajamy wiedzę, mamy obniżony refleks, zmniejsza się nasza odporność, a nawet jesteśmy bardziej narażeni na tycie. Bardzo częstą przyczyną bezsenności jest zły dobór materaca. Istnieje kilka sygnałów, które powinny dać nam do myślenia, przede wszystkim nasze samopoczucie – po przebudzeniu czujemy się zesztywniali, a nasze mięśnie są zdrętwiałe. Znaczenie ma także wiek materaca. Być może ma już kilka dobrych lat i zwyczajnie się wysłużył.

Materace to konstrukcje stworzone po to, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze dobrany materac zapewnia komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen. Nawet najlepsza sofa, narożnik, czy wersalka nie zapewni nam tego, gdyż meble te zwykle są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej lub do okazjonalnego snu. Niestety zwłaszcza użytkownicy mniejszych mieszkań stoją często przed dylematem planując zakup łóżka. Trudno wtedy o idealne rozwiązanie przestrzenne i funkcjonalne, warto jednak poświęcić więcej uwagi tej decyzji, gdyż odpowiednie podparcie ciała podczas snu jest inwestycją w zdrowie. Dobrze dobrany model materaca nie tylko zapewni nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa przez długie lata. Pamiętajmy, że materac to nie tylko element wyposażenia, mający zapewnić nam wrażenia estetyczne, ale podstawa dobrego wypoczynku i zdrowia. Dlatego warto poznać ofertę materacy SleepMed. SleepMed to luksusowe termoelastyczne materace, które zostały stworzone, aby zagwarantować swoim użytkownikom najlepszy możliwy wypoczynek oraz dać im zapasy energii, które pozwolą przejść z uśmiechem przez cały kolejny dzień.

 

 

Materac SleepMed Comfort

 

Materac SleepMed Hybrid Premium

 

Najistotniejsze zadanie jakie musi spełniać materac to odpowiednie podparcie kręgosłupa, dlatego powinien on być dostosowany przede wszystkim do wzrostu i wagi ciała. Dobrze dobrany materac nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki, lecz idealnie dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Każdy człowiek posiada inną budowę, dlatego jeśli jest cięższy, materac ma być twardszy, zaś w przypadku osoby lekkiej – bardziej miękki. Powierzchnia materaca musi być równa, a on sam na tyle elastyczny, by nasz kręgosłup miał linię prostą, gdy leżymy na boku i układał się w literę „S”, kiedy położymy się na wznak. Dobry materac powinien być odpowiednio miękki na wysokości barków i łydek. Średnio twardy w miejscach gdzie znajduje się głowa, miednica i stopy oraz najtwardszy w okolicach kręgosłupa lędźwiowego i ud. Zatem dobry materac powinien być indywidualnie dobrany do budowy ciała tak, by było odpowiednio podparte, a kręgosłup w każdej pozycji przybierał naturalne krzywizny. Idealnym wyborem będzie materac termoelastyczny SleepMed, bowiem każdy materac SleepMed daje możliwość samodzielnego regulowania stopnia twardości podłoża. W celu jeszcze lepszej stabilizacji ciała śpiącej osoby, wszystkie produkty SleepMed wyposażono także w system 7 stref twardości. Jest to metoda wewnętrznego podziału podłoża na 7 odcinków, z których każdy gwarantuje inny stopień podparcia, uzależniony bezpośrednio od ciężaru części sylwetki, która na niego pada. Dzięki temu, takie partie ciała jak fragment lędźwiowy kręgosłupa podczas odpoczynku są maksymalnie odciążone. W efekcie ich regeneracja przebiega znacznie sprawniej.

Bóle, które powoduje spanie na złym materacu, cechują się tym, że pojawiają się tuż po przebudzeniu lub rano. Wtedy konieczna jest wymiana materaca. Jeśli natomiast bóle pojawiają się w ciągu dnia, trzeba wybrać materac ortopedyczny do spania na chory kręgosłup. Osoby, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa powinny przed zakupem materaca skonsultować się z ortopedą, który określi jak twardy model powinny używać. Odpowiednio dobrany materac pozwoli złagodzić dolegliwości. Idealnym wyborem będą materace medyczne SleepMed, w których pianka VitaRest doskonale podpiera i odciąża ciało śpiącej osoby, pozwalając tym samym na pełną regenerację mięśni podczas snu. Stabilizacja, jaką daje ta warstwa, łagodzi bóle pleców i karku, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej, delikatnie wygiętej pozycji kręgosłupa podczas snu, co z kolei umożliwia swobodne krążenie krwi w organizmie i dotlenienie wszystkich tkanek. Pianka termoelastyczna ma także właściwości przeciwodleżynowe, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tego typu materiał cechuje się bezwonnością i pozwala na utrzymanie wysokiej higieny dzięki odpowiedniej wentylacji. Jest także w pełni bezpieczny dla alergików, ponieważ uniemożliwia osadzanie się kurzu i roztoczy czy rozwój bakterii. Co więcej, zastosowana w materacach SleepMed pianka termoelastyczna jest ruchoma, co oznacza, że można ją przekładać, tym samym zyskując aż cztery powierzchnie do snu zróżnicowane pod kątem twardości i odczuwanego komfortu. Takie podejście to zupełna nowość na rynku, dzięki której możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Natomiast materace hybrydowe SleepMed korzystają z dobrodziejstw kilku różnych rodzajów wypełnień, mają one bardzo szeroki wachlarz właściwości i spełniają nawet najwyższe wymagania. Materac rehabilitacyjny Sleep Med to doskonały wybór nie tylko dla tych, którzy zmagają się z poważnymi zwyrodnieniami kręgosłupa czy dochodzą do siebie po wypadku lub operacji. Takie produkty mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako podłoże do snu dla ludzi zdrowych, którym regularnie dokuczają bóle pleców oraz dla tych, którzy jeszcze mają szansę ich uniknąć.

 

 

Materac SleepMed Premium Plus

 

Materace SleepMed z kolekcji Standard swoje właściwości zawdzięczają czterem rozwiązaniom: piance wysokoelastycznej VPPHR o dwóch różnych twardościach, technologii Airforce zapewniającej odpowiednią wentylację wkładu, reagującej na ciepło ciała piance termoelastycznej VitaRest® oraz możliwości regulowania twardości powierzchni dzięki ruchomej warstwie pianki. Materace SleepMed z kolekcji Hybrid to 2 wyjątkowe modele, których bazę stanowi wkład ze sprężyn typu Multi. Ich innowacyjna konstrukcja sprawia, że mogą pracować niezależnie i tym samym zapewniać doskonały komfort odpoczynku. Materace te posiadają możliwość regulacji twardości za pomocą ruchomej warstwy pianki termoelastycznej VitaRest®. Materace SleepMed z kolekcji Plus to modele, które powstały, by spełniać oczekiwania użytkowników pod kątem innowacyjności i funkcjonalności. Nowoczesne pianki visco – VitaRest® i Celsius-Waterlily® – gwarantują odpoczynek na optymalnie dopasowanym podłożu, z kolei odpinany top, który wypełniają, nie tylko pozwala na regulację twardości powierzchni, ale też służy jako niezależny materac nawierzchniowy. Materace SleepMed z kolekcji Hybrid Plus to połączenie nowoczesnych pianek visco – VitaRest® i Celsius-Waterlily® – z innowacyjnymi sprężynami typu Multi oraz funkcjonalnym odpinanym topem, który stanowi dodatkowy atut tych modeli – jednocześnie podnosi komfort snu, pozwala zmieniać twardość podłoża oraz pełni rolę niezależnego materaca nawierzchniowego.

W materacach SleepMed zastosowano wyjątkową piankę i wyprofilowano tak, by stworzyła 7 stref o różnym poziomie twardości, dzięki czemu każda z nich odpowiada potrzebom innej części kręgosłupa. Pianka VitaRest® to innowacyjna termoelastyczna pianka poliuretanowa spełniająca najwyższej klasy wymagania jakościowe i technologiczne – dzięki swoim unikalnym właściwościom, reaguje na ciepło i ciężar użytkownika, „zapamiętuje” jego kształt ciała i tym samym idealnie się do niego dopasowuje. W efekcie doskonale podpiera i odciąża ciało oraz gwarantuje zdrowy relaks. Jej ważną cechą jest także znakomita cyrkulacja powietrza, która zwiększa komfort korzystania z materaca. Natomiast pianka Celsius-Waterlily® to wyjątkowa pianka termoelastyczna, która została opracowana z myślą o komforcie i ochronie środowiska. Jest materiałem w pełni ekologicznym – zastosowane do jej produkcji surowce po prostej obróbce ponownie nadają się do użytku. Dzięki specjalnej budowie i wysokiej gęstości nie traci na twardości – przez cały okres użytkowania zachowuje pierwotne parametry. Pianka Celsius-Waterlily®, podobnie jak pianka VitaRest®, zapewnia wysoki poziom komfortu i charakteryzuje się właściwościami zmniejszającymi nacisk ciała użytkownika na podłoże. Wszystko za sprawą wysokiej wrażliwości na temperaturę, pod wpływem której precyzyjnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn.

 

Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus

 

Materac SleepMed Hybrid Supreme Plus

 

Najważniejsze cechy materaców SleepMed z pianek VitaRest® i Celsius-Waterlily®: reagują na ciepło i ciężar użytkownika idealnie dopasowując się do jego ciała, dając uczucie wyjątkowej miękkości, łagodzą bóle pleców i karku, sprzyjają utrzymaniu prawidłowej pozycji kręgosłupa, zmniejszając obciążenie na dyski, posiadają właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne, umożliwiają swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. Materace SleepMed zapewniają komfortowy odpoczynek oraz szybszą regenerację organizmu, nie pozwalają na rozwój niepożądanych mikroorganizmów i roztoczy, w swoim składzie niemal wcale nie zawierają lotnych związków organicznych, zapobiegają tworzeniu się podwójnego podbródka podczas snu, charakteryzują się wysoką odpornością na eksploatację i mimo upływu czasu pozostają higieniczne i bezwonne, a optymalna wentylacja niweluje ryzyko przegrzania lub wychłodzenia organizmu. Jakość wykonania produktów SleepMed gwarantują wykorzystane w ich produkcji innowacyjne technologie wyróżnione certyfikatami i nagrodami, a także fakt, iż proces produkcyjny przebiegał przy wsparciu technologów produkcji materacy z międzynarodowego koncernu Hilding Anders.  Bezpieczeństwo i jakość materacy medycznych SleepMed potwierdza Znak Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Cechy materacy SleepMed sprawiają, że są one unikalnymi produktami na rynku materacy. Marka zapewnia bardzo dobrą jakość i daje 15-letni okres gwarancji na swoje produkty. Jeżeli ktoś szuka sposobu nie tylko na komfortowy, lecz przede wszystkim zdrowy sen, powinien zdecydować się na materac najwyższej jakości, który nadąża za potrzebami i oczekiwaniami współczesnego społeczeństwa. Materace SleepMed z pewnością do takich należą.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Obiadki
U mnie ostatnio króluje kasza, głównie pęczak i gryczane, więc też zdrowo:)
moda xxl
Fajne są wzorzyste ubrania XXL, oczywiście nie w duże wzory bo one pogrubiają...
Trądzik po okresie dojrzewania
Trądzik dorosłych jest gorszy do wyleczenia niż młodzieńczy. Poza tym gorzej jest z możliwością...
Czego tak naprawdę chcą faceci?
Chcą żeby być na każde ich zawołanie ale nie zawracać im głowy naszymi problemami...