Masturbacja – fakty i mity

14 marca 2019, dodał: Redakcja

Społeczeństwo XXI wieku ma coraz mniej tematów tabu, jednak w sferze życia intymnego to właśnie masturbacja jest ciągle jednym z nich. I choć nie jest to już tylko sprawa omawiana w gabinetach seksuologów, to wciąż pokutuje na jej temat wiele przekonań, z których nie wszystkie okazują się prawdą. Dziś przyjrzymy się więc kilku faktom i mitom związanym z masturbacją, która wg badań dotyczy ok. 25% kobiet i ok. 50% mężczyzn. Na początek poznajmy więc fakty!

Masturbacja pomaga przezwyciężyć problemy seksualne i zdrowotne
Okazuje się, że jest to dobry sposób na poznanie własnego ciała i jego potrzeb w bezpieczny sposób. Takie oswajanie się z własną seksualnością pomaga otworzyć się na bliskość z drugą osobą, przełamać własne opory i wstyd. Regularna masturbacja u mężczyzn zmniejsza m.in. ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty, a u kobiet bywa pomocna w leczeniu oziębłości i problemów z osiągnięciem orgazmu, zwiększając ich wrażliwość na bodźce erotyczne.

Masturbacja to bezpieczny seks
Dzięki niej możemy być aktywni seksualnie bez względu na to, czy jesteśmy w związku – pozwala też uniknąć problemów, które niosą ze sobą przypadkowe kontakty seksualne. Nie wiąże się z niechcianą ciążą czy chorobami wenerycznymi, a daje możliwość rozładowania napięcia i poprawy samopoczucia tak samo, jak klasyczny stosunek. Jest bezpieczna, o ile nie staje się nałogiem i nie wyklucza seksu z partnerem, a w konsekwencji nie prowadzi do rozpadu związku, problemów osobistych i konieczności podjęcia odpowiedniej terapii.

Masturbacja pozwala lepiej poznać swoje potrzeby

Nasz dotyk jest o o wiele delikatniejszy i może skuteczniej dotrzeć w szczególnie czułe miejsca, by odkryć rozkosz płynącą z ich pobudzania. Dlatego w ten sposób łatwiej i szybciej poznamy swoje pragnienia i potrzeby, równocześnie znajdując najlepszą metodę ich zaspokojenia! A później nie pozostaje już nic innego, niż podzielić się z partnerem naszymi odkryciami…

A oto mity, z którymi już pora się rozprawić:

Masturbacja dotyczy głównie nastolatków i singli
Wejście w okres dojrzewania w naturalny sposób skutkuje zwiększonym zainteresowaniem własną cielesnością i pierwszymi erotycznymi eksperymentami. Burza hormonów i treści erotyczne, z którymi nastolatki stykają się np. w internecie, powodują konieczność zaspokajania rozbudzonego libido. Jednak badania wykazują, że ten sposób rozładowywania napięcia seksualnego jest dość powszechny również w późniejszym wieku. Nie zawsze wynika on z braku okazji do seksu z drugą osobą – czasem bywa też sposobem na urozmaicenie życia erotycznego lub radzenie sobie ze zbyt dużym popędem seksualnym.
Dla osób żyjących w pojedynkę jest to oczywiście najbardziej dostępna forma seksu – jednak nie zapominajmy, że w związkach też nie zawsze partner ma ochotę na igraszki. Bywa też, że osoby będące w związkach szukają nowych doznań podczas seksu solo. Znane są też opinie, że masturbacja bywa najbardziej satysfakcjonująca dla pewnej części kobiet, których partnerzy nie potrafią tak rozbudzić, jak one same.

Masturbacja osłabia organizm i zdolności rozrodcze mężczyzn
Ilość energii, którą mężczyzna zużywa podczas klasycznego stosunku, jest na pewno większa niż przy masturbacji, więc ten mit nie ma logicznych podstaw. Natomiast ilość plemników, które powstają w ciągu kilkudziesięciu lat dojrzałości płciowej na pewno pozwoli mu posiadać potomstwo, o ile nie zaistnieją inne przyczyny (zdrowotne lub światopoglądowe), które wykluczą ojcostwo. Lekarze zapewniają, że jakość plemników podnosi się już po kilku dniach abstynencji seksualnej.

Masturbacja jest niemoralna
Ten mit ma podłoże ściśle religijne – kościół od wieków potępiał ją ze względu na prokreacyjne podejście do tematu współżycia. Seks w pojedynkę uznano więc za niezgodny z naturą. Przyczyniło się to do niepotrzebnego poczucia winy i wstydu u osób potrzebujących tej formy zaspokajania swoich potrzeb i choć świadomość seksualna jest coraz większa, to nadal zdarza się, że niektórzy odrzucają masturbację właśnie z powodów moralnych i czynią ją tematem tabu.

Mam nadzieję, że Wy również uważacie masturbację za jedną z naturalnych aktywności zdrowego człowieka. Medycyna nie podaje żadnych przeciwwskazań z nią związanych – nie zapominajmy jednak, że nie może ona stać się wiodącym sposobem na osiągnięcie satysfakcji, bo może nas wpędzić np. w poczcie winy wobec partnera. Eksplorując własne ciało i dostarczając sobie rozkoszy, pamiętajmy, że urozmaicenie w erotyce jest najważniejsze!

Duży wybór masturbatorów znajdziesz TUTAJMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Trójwarstwowe dno z aluminiowym dyskiem, miarka, lejek i system odcedzania - wyższa jakość gotowania!
Cena:
649 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Mnie udało się schudnąć dzięki diecie. Plan dietetyczno treningowy dopasowany pod nasze cele...
krem na rozstępy - skuteczny i natu…
> luella napisał/a:> ogólnie z rozstępami sprawa jest taka, że kremy są spoko,...
Modelowanie ciała
ja ćwiczę na siłowni + chodzę na endermlogię :)
Jakie rodzaje masażu mogą działać w…
zabiegi, które polegają na masażu, endermologia np ;)