Masażysta – przyszłościowy zawód z misją? Sprawdź jak nim zostać!

10 lipca 2018, dodał: Redakcja

Marzysz o tym, żeby Twoja praca miała sens? Wolałbyś widzieć efekty swoich działań? Zawsze chciałeś pomagać ludziom? W takim razie zawód masażysty może być dla Ciebie! Zobacz, dlaczego warto nim zostać!

Jak wygląda praca masażysty?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku specjalizuje się w profesjonalnym wykonywaniu masażu: relaksacyjnego, klasycznego, sportowego, mięśni głębokich, ciążowego, tajskiego, z użyciem gorących kamieni czy czekolady. Masażysta musi znać różne kosmetyki do skóry, techniki i umieć dostosować je do potrzeb pacjenta czy klienta. Bez wątpienia jest to zawód dla ludzi preferujących aktywność i zdrowy styl życia. Miejscem wykonywania ich obowiązków jest najczęściej gabinet, sanatorium, hotel, klub sportowy, salon fitness, klinika zdrowia lub ośrodek rehabilitacyjny. W niektórych przypadkach mogą również dojeżdżać do domu pacjenta. Praca ta wymaga dużego zaangażowania, ale daje również szerokie możliwości rozwoju i znalezienia zatrudnienia. W tej profesji ważna jest komunikatywność, cierpliwość, zaradność, dokładność, wyczucie, spostrzegawczość, odpowiedzialność, przedsiębiorczość, zdolności manualne i dobra koordynacja psychoruchowa. Specjalista tego fachu musi mieć wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i psychologii. Masaż to również profilaktyka i edukacja, dlatego potrzebna jest umiejętność oceny wad postawy, a także odpowiednie przekazanie tej informacji pacjentowi.

Jak zostać masażystą?

Chciałbyś jak najszybciej zdobyć wymagane kwalifikacje i rozpocząć karierę w tym zawodzie? Potrzebujesz uprawnień technika masażysty. W tym celu musisz ukończyć co najmniej szkołę masażu. To najkrótsza droga do wykonywania tej profesji. Co prawda, chcąc mieć szersze uprawnienia, możesz pomyśleć o studiach z fizjoterapii. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić, dlatego dobrą alternatywą jest dwuletnia szkoła policealna, po której już możesz pracować i zarabiać!

Ile zarabia masażysta?

Zarobki masażysty są uzależnione od doświadczenia, miejsca zatrudnienia, ilości przepracowanych godzin i prestiżu. Prawdziwi profesjonaliści, odznaczający się dużą wiedzą, umiejętnościami i pasją potrafią zarobić nawet 4-5 tysięcy miesięcznie. Na największe wynagrodzenie mogą liczyć ci, którzy pracę na etacie połączą z prywatną działalnością. Dobrym pomysłem jest otworzenie prywatnego gabinetu. Ludzie są coraz bardziej zmęczeni, zabiegani i zestresowani, dlatego w ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tą usługą. Warto zrobić użytek z tej wiedzy i rozważyć tę ścieżkę kariery.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Najskuteczniejszy zabieg na celluli…
Zastanawiam się nad zabiegiem liposukcji ultradźwiękowej, robiłyście ją kiedyś? Jakie macie doświadczenia? Jeśli możecie...
Mieszkanie - kupno czy zamiana, ryn…
Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację....
Co na migrenę?
Ja polecam tylko gardan, jedyne co mnie ratuje przy miesiączkach czy migrenach....
Probiotyki
Ja od siebie mogę polecić kropelki, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek w domu...