Masażysta – przyszłościowy zawód z misją? Sprawdź jak nim zostać!

10 lipca 2018, dodał: Redakcja

Marzysz o tym, żeby Twoja praca miała sens? Wolałbyś widzieć efekty swoich działań? Zawsze chciałeś pomagać ludziom? W takim razie zawód masażysty może być dla Ciebie! Zobacz, dlaczego warto nim zostać!

Jak wygląda praca masażysty?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku specjalizuje się w profesjonalnym wykonywaniu masażu: relaksacyjnego, klasycznego, sportowego, mięśni głębokich, ciążowego, tajskiego, z użyciem gorących kamieni czy czekolady. Masażysta musi znać różne kosmetyki do skóry, techniki i umieć dostosować je do potrzeb pacjenta czy klienta. Bez wątpienia jest to zawód dla ludzi preferujących aktywność i zdrowy styl życia. Miejscem wykonywania ich obowiązków jest najczęściej gabinet, sanatorium, hotel, klub sportowy, salon fitness, klinika zdrowia lub ośrodek rehabilitacyjny. W niektórych przypadkach mogą również dojeżdżać do domu pacjenta. Praca ta wymaga dużego zaangażowania, ale daje również szerokie możliwości rozwoju i znalezienia zatrudnienia. W tej profesji ważna jest komunikatywność, cierpliwość, zaradność, dokładność, wyczucie, spostrzegawczość, odpowiedzialność, przedsiębiorczość, zdolności manualne i dobra koordynacja psychoruchowa. Specjalista tego fachu musi mieć wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i psychologii. Masaż to również profilaktyka i edukacja, dlatego potrzebna jest umiejętność oceny wad postawy, a także odpowiednie przekazanie tej informacji pacjentowi.

Jak zostać masażystą?

Chciałbyś jak najszybciej zdobyć wymagane kwalifikacje i rozpocząć karierę w tym zawodzie? Potrzebujesz uprawnień technika masażysty. W tym celu musisz ukończyć co najmniej szkołę masażu. To najkrótsza droga do wykonywania tej profesji. Co prawda, chcąc mieć szersze uprawnienia, możesz pomyśleć o studiach z fizjoterapii. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić, dlatego dobrą alternatywą jest dwuletnia szkoła policealna, po której już możesz pracować i zarabiać!

Ile zarabia masażysta?

Zarobki masażysty są uzależnione od doświadczenia, miejsca zatrudnienia, ilości przepracowanych godzin i prestiżu. Prawdziwi profesjonaliści, odznaczający się dużą wiedzą, umiejętnościami i pasją potrafią zarobić nawet 4-5 tysięcy miesięcznie. Na największe wynagrodzenie mogą liczyć ci, którzy pracę na etacie połączą z prywatną działalnością. Dobrym pomysłem jest otworzenie prywatnego gabinetu. Ludzie są coraz bardziej zmęczeni, zabiegani i zestresowani, dlatego w ostatnich latach wzrasta zainteresowanie tą usługą. Warto zrobić użytek z tej wiedzy i rozważyć tę ścieżkę kariery.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł