Marka przyjazna środowisku – Esprit

24 marca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zrównoważony rozwój stał się ostatnio bardzo trendy, ale dla Esprit to nie chwilowa moda a jeden z filarów, który powstał już w 1968. Od samego początku marka wprowadzała innowacje poprzez odpowiedzialność rozwoju i angażowanie społeczeństwa i środowiska. W 1990 miała miejsce premiera Eko-kolekcji – jednej z pierwszych na świecie linii stworzonej z pozyskanych ekologicznie materiałów. Dziś, Esprit jest plasowany w czołówce marek modowych typu fair trade – wynika to z naszych działań, a nie jedynie z obietnic. PONAD 60KOLEKCJI POWSTAŁO W SPOSÓB PRZYJAZNY ŚRODOWISKU, A TO JESZCZE NIE KONIEC. CEL MARKI DO 2023: 100%

CO ROBIMY

Na nowo wyobrażamy sobie modę dzięki inteligentnym projektom, odpowiedzialnej produkcji, zrównoważonym dostawom, dbałości o produkt i recyklingowi. Dążymy do osiągnięcia pełnej produkcji i tworzenia odzieży sprzyjającej regeneracji środowiska. Oferujemy również najwyższej jakości elementy garderoby wykonane ze starannie wyselekcjonowanych tkanin – zawsze starając się, aby nasze ubrania traktowały ludzi i środowisko z szacunkiem.

JAK TO ROBIMY

Nasza odpowiedzialność dotyczy nie tylko naszych pracowników, ale także branży. Chcemy być liderem. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach, zobowiązaniach i działaniach dla społeczności: www.esprit.com/sustainability

ZRÓWNOWAŻONE FAKTY I MATERIAŁY

Wzrósł udział zrównoważonej odzieży w naszej nowej kolekcji wiosenno-letniej. Przyjrzyjmy się więc bliżej najciekawszym faktom i materiałom, z których wykonane są nasze produkty. Wielkie innowacje oparte na zrównoważonym podejściu są częścią naszego codziennego procesu projektowania, ponieważ chcemy, abyś czuł się dobrze i równie dobrze wyglądał.

ORGANICZNA. PRZETWORZONA. LEPSZA BAWEŁNA.

Z przyjemnością oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości włókien bawełnianych  w naszej kolekcji. Organiczne oznacza uprawę bez sztucznych nawozów i pestycydów, co jest dobrem dla naszej natury i dla nas samych. W pełni certyfikowany składnik pochodzącej z recyklingu bawełny tworzy nowe życie dla naszych odpadów bawełnianych. Nasza lepsza bawełna jest produkowana przez rolników, którzy najlepiej zarządzają środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi aspektami produkcji bawełny.

LEN

Czy wiesz, że wszystkie produkty uboczne produkcji lnu są wkładem do innych procesów rolniczych, co oznacza, że ​​nie ma odpadów? A len to zrównoważony, szybko rosnący i karmiony deszczem surowiec, który w naszym procesie projektowania i produkcji przekształcamy w oddychające i hipoalergiczne wyroby lniane.

TAJEMNICA  WŁÓKIEN LYOCELL

Eukaliptus to piękna i ozdobna roślina do domu, ale także baza dla włókna celulozowego o nazwie Lyocell. Jest używany w TENCELTM – wielkiej innowacji w miękkiej i lekkiej odzieży.

Pomyśl o zrównoważonych źródłach drewna i naszym o 50% mniejszym śladzie pod względem emisji i zużycia wody, nosząc przewiewne produkty z naszej kolekcji.

OBIEGOWOŚĆ JEST NASZĄ MYŚLĄ PRZEWODNIĄ

Oznacza to postrzeganie naszych dzieł i naszego procesu twórczego jako części nieskończonej pętli, w której ludzki wysiłek i zasoby naturalne są cenione i chronione. Większość naszych ubrań jest wykonana z materiałów pochodzących z surowców odnawialnych oraz z procesów produkcyjnych wolnych od szkodliwych chemikaliów. Dbamy również o to, aby nasze produkty nie stały się odpadami, ale raczej materiałami wyjściowymi do nowych zastosowań.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio na chyba netflix oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy...
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...