Mama na studiach

5 marca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nadchodzące święto wszystkich mam co roku przywołuje refleksje związane ze współczesnym macierzyństwem. Życie pisze różne scenariusze i często zdarza się, że wiele młodych matek musi sprostać macierzyńskim obowiązkom przy jednoczesnym rozwoju własnym – w tym również podjęciem wyzwania ukończenia studiów. Mamy decydują się na studia z prostej przyczyny – chcą móc bezpiecznie wrócić lub często dopiero wejść na rynek pracy i realizować się zawodowo, gdy już „odchowają swoje pociechy”.

Przy stereotypowym wyobrażeniu macierzyństwa w czasie studiowania, efektywna nauka wydaje się być wyzwaniem niełatwym i najczęściej kończy się rezygnacją z wcześniej zakładanych planów i ambicji. W obiegowej opinii funkcjonuje bowiem przekonanie, że kobiety, które zaszły w ciążę lub są matkami małoletnich dzieci, nie będą w stanie rzetelnie przejść całego toku studiów, co skutecznie demotywuje je do podjęcia tego zamierzenia.

Czy rzeczywiście musi tak być? Tyle się przecież mówi o nowych możliwościach związanych z rozwojem technologii i komunikacji.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne ułatwiają wielu osobom (nie tylko mamom) zdobycie dyplomu dzięki zajęciom prowadzonym zdalnie. W dobie wszechobecnej cyfryzacji oraz wielkiego „bumu” na informatyzację każdego procesu, kształcenie na odległość daje wiele możliwości. To właśnie za sprawą najnowszych technologii osoba ucząca się ma możliwość wyboru czasu, miejsca, atmosfery oraz indywidualnego tempa nauki – brzmi fajnie, prawda? Nowoczesne systemy nauki umożliwiają nam spełnienie marzeń z lat szkolnych i możemy je realizować dzięki systemowi o wszystko mówiącej nazwie „Cloud Academy”, stworzonego przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University z Nowego Sącza.

Na bazie wieloletnich doświadczeń ze stworzenia i ciągłego rozbudowywania kilku wewnątrzuczelnianych systemów informatycznych, powstał nowy, kompleksowy system Cloud Academy (CloudA) z m in. modułem wielostrumieniowej multitransmisji wykładów, którego jedną z zalet jest pełna interakcja uczestników z wykładowcą oraz między sobą. Studiując z tym systemem, wizyty na uczelni ograniczone są do minimum, co wiele ułatwia młodym rodzicom, którzy najczęściej nie są dyspozycyjni czasowo.

CloudA przynosi studentowi następujące korzyści:

 • Kompleksowe i komfortowe zarządzanie tokiem studiów, w tym wirtualny dziennik oraz indeks, materiały dydaktyczne, zadania, testy, projekty, ewaluacja, kontakt z wykładowcami, obsługa płatności, stypendiów, generowanie i składanie podań i wniosków, obsługa prac dyplomowych itd.;

 • Ograniczenie konieczności kontaktów z dziekanatem uczelni, m.in. dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów oraz wielopłaszczyznowej komunikacji z wykładowcami i administracją – co jest wielką zaletą nie tylko dla studenta-rodzica, ale wartością samą w sobie;

 • Możliwość uczestnictwa w interaktywnych zajęciach na odległość za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego z możliwością późniejszego odtwarzania wykładów offline;

 • Stały dostęp do aktualności z życia uczelni oraz informacji o zdarzeniach dydaktycznych (np. zmiana terminu zajęć, nowa ocena itp.) dzięki spersonalizowanej tablicy CloudA oraz powiadomieniom typu „push”.

Dużą zaletą systemu jest sposób jego zaprojektowania. System CloudA został oparty na Material Design – najnowszym frameworku firmy Google, dzięki czemu jego obsługa jest wręcz intuicyjna. Do tego system został zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego nie wymagało instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania – w efekcie do jego obsługi wystarczy przeglądarka internetowa i dowolne urządzenie typu smart z dostępem do Internetu.

Warto wspomnieć dla wszystkich zainteresowanych studiowaniem w ten wygodnej formie, że w WSB-NLU można znaleźć jedne z najbardziej oczekiwanych przez rynek pracy kierunków kształcenia: Zarzadzanie, Informatykę oraz jednolite studia magisterskie nadające uprawnienia do wykonywania zawodu Psychologa (standardowe 5-letnie lub 3-letnie dla osób z wykształceniem z zakresu nauk humanistycznych).

Studiowanie w modelu CloudA cieszy się dużym uznaniem, a popularność tego systemu ciągle rośnie. Tak swoje doświadczenia ze studiowania w chmurze opisuje studentka Psychologii, której system CloudA umożliwił pogodzenie studiów z opieką nad swoją małą pociechą:

Do tej pory nigdy nie zdarzyło mi się uczestniczyć w jakichkolwiek zajęciach w czasie gdy moja córeczka śpi obok w pokoju. Dzięki komunikatorowi „czat” mogę zachować w domu ciszę i nie stresuję się, że ją obudzę. Wystarczą słuchawki i smartfon. Poza tym CloudA jest naprawdę kompleksowa i łatwa w obsłudze – w dowolnym momencie mogę sprawdzić każdą interesującą mnie informację dotyczącą moich studiów i załatwić dosłownie wszystko, począwszy od sprawdzenia oceny za kolokwium, poprzez zrobienie ćwiczeń i przesłanie ich do wykładowcy, a skończywszy na złożeniu podania do dziekanatu. Kiedy Milenka nie chce spać i ma po prostu gorszy dzień, ja nie tracę zajęć. Mogę w dowolnym momencie obejrzeć każde zajęcia objęte moim planem studiów – wszystkie są na bieżąco dostępne w wersji offline. Moi bliscy byli początkowo sceptycznie nastawieni do tej formy studiowania. Na szczęście ich obawy ostatecznie się rozwiały, kiedy zostaliśmy poinformowani, że również przy zdalnej formie studiowania każdy absolwent WSB-NLU otrzymuje dyplom ukończenia studiów, który jest uznawany przez Polską Komisję Akredytacyjną. Lada chwila obrona pracy dyplomowej i studia mam za sobą.

Decyzja o podjęciu trudu studiowania przy jednoczących obowiązkach rodzicielskich to jedna z trudniejszych decyzji w życiu. Przed ostatecznym wyborem uczelni oraz formy studiowania warto przeanalizować różne możliwości i porównać oferty. Należy przy tym pamiętać, że trzeba brać pod uwagę nie tylko dostosowanie oferty dydaktycznej danej uczelni do potrzeb rynku pracy, ale również nowoczesne podejście do kwestii obsługi studenta oraz zarządzania jego tokiem studiów.

Dla czytelniczek UrodaiZdrowie mamy rabat w wysokości 10% na pierwszy rok studiów na kierunku Zarządzanie w WSB-NLU w ramach projektu „Aktywna mama” – dla kobiet w ciąży oraz dla mam z dzieckiem do 1 roku życia.

http://www.wsb-nlu.edu.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Mama na studiach

 1. avatar Kinga pisze:

  jest więcej opinii z waszej strony bo na serwisie opienieouczelnaich jest dużo pozytywnych ocen. Macie jakieś doświadczenie z takimi systemami ?

 2. avatar Natalia pisze:

  Ostatni rok przyniósł mi wiele niespodzianek – wiadomość, że zostanę Mamą spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Wszędzie teraz mówi się o późnym macierzyństwie, a zajście w ciążę podczas studiów było dla mnie szaleństwem. Dodatkowo komplikacje, przewróciły moje życie do góry nogami. Nie miałam wyjścia musiałam zwolnić tempo, zatrzymać się a zmartwienia odłożyć na bok bo teraz dziecko było najważniejsze. Musiałam zrezygnować z marzeń o studiowaniu i część planów odłożyć na później.Teraz uważam, że dziecko było rewolucją w moim życiu, ale rewolucją, która spowodowała, że stałam się jeszcze silniejsza.
  Na dzień dzisiejszy jestem jeszcze bardziej zdeterminowana by wrócić na studia.
  13 miesięcy minęło bardzo szybko. Postanowiłam połączyć wychowywanie dziecka z własnym rozwojem zawodowym,poszerzyć swoje horyzonty, ale nie zapominając o tym, że jestem Młodą Mamą.
  Przeglądając kolejne oferty, trafiłam na WSB- NLU.
  Postanowiłam zadzwonić, przecież nic nie stracę, a zyskać mogę jeszcze więcej.
  Przekonali mnie do siebie. To chyba ten moment by powrócić do marzeń, które czekają w kolejce do realizacji.

 3. avatar Małgorzatka pisze:

  słyszałam o tym systemie od mojej znajomej, która tam studiuje. Chwaliła sobie bardzo mobilność. Podobno sesja też jest na platformie. Jeden minus to niestety samodyscyplina :)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pierwsza podróż samolotem
Obecnie to nawet po Polsce lepiej latać niż jeździć tymi powolnymi pociągami
butik-I LIKE!
Fajne ciuszki młodzieżowe są teraz w promocji
jak wasze zwierzątka do was trafiły…
Niestety ciągle poraża mnie brak wyobraźni ludzi, że mnożą zwierzęta, które potem są niechciane...
Prezent?
Ja zwykle kupuję te kosmetyki, które wiem, że są w guście osoby obdarowanej .