Letnie przygody – nowe komiksy Wydawnictwa Egmont!

1 lipca 2022, dodał: press
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wakacje to czas szalonych przygód, również tych przeżywanych dzięki wciągającym lekturom! Na letnie popołudnia na plaży, deszczowe dni, długie podróże w odległe zakątki Wydawnictwo Egmont proponuje młodym czytelnikom kolorowe komiksy. To wspaniała forma spędzania czasu z dala od ekranu. Barwne ilustracje przykuwają uwagę, a ciekawe przygody sprawią, że ciężko będzie się oderwać od czytania!

 

„Kajko i Kokosz. Złota Kolekcja” – tom 4

Wyjątkowa, jubileuszowa edycja kultowego komiksu! Sześciotomowe wydanie zawiera wszystkie komiksy w kolejności chronologicznej, oprawione w twardą okładkę, poddane renowacji kolorystycznej i uzupełnione o ciekawostki, informacje dotyczące serii, archiwalne zdjęcia, ilustracje i szkice. Tom czwarty zawiera cztery komiksy: „Szkoła latania”, „Wielki turniej”, „Na wczasach” i „Zamach na Milusia”.

To niezwykłe wydanie kolekcjonerskie powstało w 50 rocznicę wydania przygód dwóch dzielnych wojów, których postacie są ikonami polskiego komiksu. Rozważny Kajko i żarłoczny Kokosz bronią Mirmiłowa, a ich pełne humoru perypetie śledzili czytelnicy z całego kraju. Nowe wydanie to gratka dla starych fanów i okazja do poznania bohaterów dla tych, którzy jeszcze z nimi nie mieli do czynienia. Komiks, autorstwa Janusza Christy, wstępem opatrzył przyjaciel autora i twórca filmu dokumentalnego o rysowniku.

 

DC Powieść graficzna dla dzieci – „Liga Super-Pets. Wielka psota”

Super-Zwierzaki walczące ramię w ramię z członkami Ligi Sprawiedliwości, czyli największymi komiksowymi bohaterami z Uniwersum DC, po raz kolejny będą zmagać się ze złem. Akcja komiksu dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach, które fani pełnych mocy zwierzaków znają z kinowej wersji.
Do Metropolis trafia magiczny chochlik z Piątego Wymiaru, siejąc chaos i zniszczenie. Liga Sprawiedliwości wpada w pułapkę, ale od czego są Super-Pets? Sami jednak mogą nie dać rady, dlatego gotowi są prosić o pomoc największego wroga…
Komiks nie tylko dla młodych czytelników, bo niezwykła przygoda wciąga bez reszty każdego.

 

Smerfy Komiks – „Kosmosmerf oraz Smerfozmieniacz pogody” – tom 6

Aż dwie niezwykłe smerfne przygody w jednej książeczce! Czy Smerfy mogą opuścić leśną wioskę i udać się w kosmiczną podróż? Jeden z nich tak bardzo pragnie poznać inne planety, że marzy o zbudowaniu statku kosmicznego. Z pomocą przyjaciół śmiały pomysł może się udać.
W kolejnej przygodzie Pracuś skonstruuje urządzenie do kontroli pogody – czy to jednak dobry pomysł? Smerfy same przekonają się o tym, z jakimi konsekwencjami może wiązać się próba ujarzmienia sił przyrody.

Komiksy to świetna forma przeżywania przygód z niebieskimi skrzatami poza ekranem. Jednym z autorów serii jest Thierry, syn słynnego twórcy Smerfów – Peyo.

 

Mój pierwszy komiks 5+
„Pan Borsuk i pani Lisica. Ani chwili wytchnienia!” – tom 4

Rozczulający komiks dla najmłodszych czytelników! Twarda oprawa z gąbką, przepiękne rysunki Eve Tharlet i cudowne historie o zwierzakach, które wzbudzają sympatię od pierwszego obrazka.

Borsuki gromadzą zapasy na nadchodzącą zimę. Borek zaczyna nastrajać się na zimowy sen i marzyć o cieplutkim łóżku w przytulnej norce, ale lisiczka Róża ma inne potrzeby – chce hasać w głębokim śniegu. Czy przyjaciele pogodzą tak odmienne potrzeby? Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”.

 

Mój pierwszy komiks 5+
„Opowieści z Bukowego Lasu. Wyprawa po skarb” – tom 3

Króliczki z rodziny Rabatków, zafascynowane historią o ukrytym przez pirata Krasnorosta skarbie, postanawiają przeszukać okolicę słynnej Zatoki Życzliwości. Szykują się na wyprawę, podczas której znajdują butelkę, w której ktoś umieścił tajemniczą mapę. Czy uda się dzięki niej dotrzeć do prawdziwego skarbu? Co oznaczają niezwykłe symbole w podziemnym tunelu pod skałą i czy w młynie naprawdę straszy duch? Ta wyprawa będzie pełna wrażeń, zarówno dla króliczków, jak i czytelników.

 

„Disney. Mała Syrenka”

Komiksowa wersja opowieści o małej syrence, która zakochując się w księciu pragnie wejść do świata ludzi. Arielka zawiera pakt z podstępną syrenią wiedźmą, która rzuca czar, dzięki czemu syreni ogon zamienia się w parę nóg. Zdeterminowana syrenka próbuje podbić serce księcia. Czy to może się udać? Wyjście na ląd naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ją, ale również cały podwodny świat, którym rządzi król Tryton, ojciec Ariel. Historia o miłości i poświęceniu, o marzeniach i odwadze w dążeniu do nich, ale też cenie, jaką płaci się za ryzyko.

 

„Kaczogród. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959–1960” – tom 10

Bracia Be budują ogromną maszynę, dzięki której planują dostać się do skarbca Sknerusa i okraść go. W innej historii, zawartej w tomie, Granit Forsant próbuje pozbawić Sknerusa tytułu finansowego mistrza wszechświata, a w kolejnej przeczytamy o corocznej okazji do wietrzenia finansowych zasobów. Tom, oprócz przygód najbogatszego kaczora świata zawiera też historyjki z innymi bohaterami Kaczogrodu – Daisy, Diodaka i Babci Kaczki oraz oczywiście samego Kaczora Donalda!

Tom 10 to komiksy publikowane w latach 1959-1960, które nie zestrzały się ani trochę i w dalszym ciągu niesamowicie bawią.

 

„Diabełki. Sama radość!” – tom 2

Nina i Tomek to rodzeństwo, które nieustannie płata figle, zwłaszcza sobie nawzajem. Ich wybuchowe pomysły są źródłem utrapienia dla rodziców i niepohamowanego śmiechu czytelników. Na przykład Tomek wpada na szalony pomysł pokonania kosmitów, chcących zniszczyć planetę, i przekonany jest, że jego siostra jest najgroźniejszym z Obcych.

Cykl komiksowy, stworzony przez francuskiego rysownika Oliviera Dutto, jest jedną z najpopularniejszych we Francji serii humorystycznych dla dzieci. Tom zawiera trzy komiksy: „Uwaga, głupawy brat!”, „Sama radość!” i „Siostra na sprzedaż”.

 

Wspaniałych letnich przygód życzymy z Wydawnictwem Egmont!

logo Egmont

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sylwestra czas planować
W tym roku chcę spędzić sylwestra za granicą, tylko nie wiem jeszcze czy...
Pomysł na szybką naukę języka.
Metoda nauki z płyt w stanie relaksu najbardziej na mnie zadziałała:)
Pomoc dla zwierząt
Zawsze warto pomagać, także tym dzikim zwierzętom, które są zdane tylko na siebie...
Ceny leków na receptę
O, to nie słyszałam że są stałe, ja 2 lata temu znalazłam maść...