URODA I ZDROWIE

Leczenie nietrzymania moczu

2 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Nietrzymanie moczu to bardzo krępująca dolegliwość, która dotyka wiele osób obojga płci. Szczególnie na jego występowanie narażone są kobiety w okresie menopauzy oraz młodsze panie po przebytych porodach. Nietrzymanie moczu można jednak skutecznie leczyć, co pozwala znacznie podnieść komfort życia i zaoferować dobre samopoczucie każdej osobie dotkniętej tym schorzeniem.

Czym objawia się nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym oddawaniu moczu, bez świadomego udziału osoby dotkniętej tym schorzeniem. Jest to niezwykle krępująca dolegliwość, której występowanie często wiąże się z ogromnym dyskomfortem psychicznym oraz izolacją społeczną.

Na nietrzymanie moczu cierpi ponad 60% kobiet w okresie przekwitania. Na jego występowanie narażone są również młodsze kobiety, u których nietrzymanie moczu często występuje po porodzie siłami natury. Od tego problemu nie są wolni także mężczyźni, u których kłopoty z kontrolowaniem oddawania moczu najczęściej pojawiają się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego oraz w starszym wieku.

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu

Przyczyny problemów z kontrolowaniem oddawania moczu nie są do końca poznane. Wśród nich najczęściej wymienia się jednak zanik mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu. Dysfunkcja mięśnia wypieracza pęcherza moczowego objawia się w formie niekontrolowanych skurczów. Szybkie ich kurczenie się sprawia z kolei, że mocz mimowolnie wydostaje się na zewnątrz.

Inną przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie kurczliwości pęcherza moczowego. W przypadku jego przepełnienia mięsień nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego ciśnienia i mocz jest wydalany mimowolnie, bez świadomego udziału osoby cierpiącej na to schorzenie.

W przypadku kobiet przyczynami nietrzymania moczu są także częste i liczne porody siłami natury, urodzenie dzieci o dużej wadze oraz przeprowadzenie niektórych zabiegów ginekologicznych. Wśród przyczyn nietrzymania moczu często wskazuje się także takie czynniki, jak nadwaga, kamica nerkowa, nawracające zapalenia pęcherza moczowego oraz cukrzyca.

Leczenie nietrzymania moczu – zabieg laserowy na nietrzymanie moczu

Najskuteczniejszą metodą na trwałe wyeliminowanie tej wstydliwej dolegliwości jest zabieg laserowy na nietrzymanie moczu, który przeprowadzany jest w krakowskim centrum Harmonia Zdrowia i Urody. Poddanie się mu jest polecane szczególnie kobietom, u których problemy z kontrolowaniem oddawania moczu pojawiły się po porodzie.

Zabieg polega na nieablacyjnym termicznym obkurczeniu ścian pochwy. Wiązka lasera stymuluje włókna kolagenowe do namnażania się, co daje efekt ich wzmocnienia i usztywnienia. Dzięki temu poprawie ulega położenie cewki moczowej, co trwale niweluje problemy z trzymaniem moczu.

Zabieg laserowy na nietrzymanie moczu jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny pod warunkiem, że o jego przeprowadzenie zadba wykwalifikowany i odpowiednio przeszkolony personel medyczny. Jest to bowiem zabieg o charakterze ginekologicznym, który powinien być przeprowadzony w odpowiedni sposób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przy użyciu bezpiecznego i sprawdzonego sprzętu.

Partnerem artykułu jest Gabinet Harmonia Zdrowia i Urody oferujący laserowy zabieg na nietrzymanie moczu.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

kłujący ból brzucha
Problemy z trawieniem, problemy z wątrobą skutecznie leczy Hepeel (https://www.centrumhomeopatii.pl/product/details/heel-hepeel-n-tabl-podj-50-tabl.html). Lek homeopatyczny, bezpieczny...
Dziecko moczy się w nocy
Dziecko może moczyć się w nocy z różnych powodów, zwykle to jest stres,...
Przeziębienie i grypa-domowe sposob…
Tran do picia, tran w kapsułkach, albo Tranvit z czosnkiem. Wiele jest produktów...
Kosmetyki do stóp
Ja lubię krem wiesiołkowy - polski Gal w apteki. Krem nie jest przeznaczony...